Co je to?
Definice odborného termínu, slova Preeklampsie. Co znamená pojem Preeklampsie z kategorie Nemoce?

Co je Preeklampsie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Preeklampsie?

Preeklampsie je název nebezpečného stavu postihujícího těhotné ženy (cca 10 % těhotných). Jeho projevy jsou znát nejvíce v druhé polovině těhotenství, kdy se výrazně zhoršuje zdravotní stav. Preeklampsie je častá u prvního těhotenství, při nízkém nebo vysokém věku, při obezitě či vícečetném těhotenství, může být i rodinná, nebo souviset s jinými onemocněními.
Nejčastějšími příznaky jsou vysoký tlak, otoky, bílkoviny v moči, nepřiměřené zvýšení váhy, nevolnosti, bolesti hlavy a další. Preeklampsie může být osudná jak pro matku, tak pro dítě.


Co je to Preeklampsie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Preeklampsie. Co znamená pojem Preeklampsie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Preeklampsie sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Preeklampsie patří do sekce nemoce

Klíčová slova: slovo, co to je, význam pojmu, informace, synonymum, co je to Preeklampsie?, wiki, termín, terminus technicus, nemoce, odborný výraz, definice pojmu, význam, názvosloví, Preeklampsie, heslo, nemoce, vysvětlení


Pojem Preeklampsie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Preeklampsie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Preeklampsie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Preeklampsie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Preeklampsie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Preeklampsie na Youtube

Vyhledat termín Preeklampsie ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Preeklampsie například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Preeklampsie? resp. co to je Preeklampsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preeklampsie, odpověď na dotaz co je to Preeklampsie?. Víte např. kdo to je Moderátor? Znáte a víte kdo je Kejklíř? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?