Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Preeklampsie. Co znamená pojem Preeklampsie z kategorie Nemoce?

Co to je Preeklampsie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Preeklampsie?

Preeklampsie je název nebezpečného stavu postihujícího těhotné ženy (cca 10 % těhotných). Jeho projevy jsou znát nejvíce v druhé polovině těhotenství, kdy se výrazně zhoršuje zdravotní stav. Preeklampsie je častá u prvního těhotenství, při nízkém nebo vysokém věku, při obezitě či vícečetném těhotenství, může být i rodinná, nebo souviset s jinými onemocněními.
Nejčastějšími příznaky jsou vysoký tlak, otoky, bílkoviny v moči, nepřiměřené zvýšení váhy, nevolnosti, bolesti hlavy a další. Preeklampsie může být osudná jak pro matku, tak pro dítě.


Co je to Preeklampsie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Preeklampsie. Co znamená pojem Preeklampsie z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Preeklampsie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, Nemoce, slovník, lexikon, vysvětlení, terminologie, význam pojmu, Preeklampsie, odborný výraz, informace, význam, popis, slovo, co to je, wiki, co je to Preeklampsie?, synonymum


Pojem Preeklampsie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Preeklampsie

Najít termín Preeklampsie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Preeklampsie na Google.cz

Najít pojem Preeklampsie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Preeklampsie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Preeklampsie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Preeklampsie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Preeklampsie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Preeklampsie? resp. co označuje slovo Preeklampsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preeklampsie, odpověď na dotaz co je to Preeklampsie?. Víte např. kdo to je Džambulka? Znáte a víte kdo je Technical writer? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?