Co je to?
Definice výrazu, termínu Preeklampsie. Co znamená odborný pojem Preeklampsie z kategorie Nemoce?

Co je to Preeklampsie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Preeklampsie

Preeklampsie je název nebezpečného stavu postihujícího těhotné ženy (cca 10 % těhotných). Jeho projevy jsou znát nejvíce v druhé polovině těhotenství, kdy se výrazně zhoršuje zdravotní stav. Preeklampsie je častá u prvního těhotenství, při nízkém nebo vysokém věku, při obezitě či vícečetném těhotenství, může být i rodinná, nebo souviset s jinými onemocněními.
Nejčastějšími příznaky jsou vysoký tlak, otoky, bílkoviny v moči, nepřiměřené zvýšení váhy, nevolnosti, bolesti hlavy a další. Preeklampsie může být osudná jak pro matku, tak pro dítě.


Co je to Preeklampsie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Preeklampsie. Co znamená odborný pojem Preeklampsie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Preeklampsie patří do sekce nemoce

Klíčová slova: co je to Preeklampsie?, synonymum, wiki, přesný význam, odborné názvosloví, význam slova, pojem, terminus technicus, význam, formulace, odborný výraz, názvosloví, popis, heslo, slovník, definice, přesný výraz, informace


Pojem Preeklampsie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Preeklampsie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Preeklampsie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Preeklampsie na Youtube

Najít heslo Preeklampsie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Preeklampsie ve Wikipedii

Vyhledat slovo Preeklampsie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Preeklampsie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Preeklampsie? resp. jaký je přesný význam slova Preeklampsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preeklampsie, odpověď na dotaz co je to Preeklampsie?. Víte např. kdo to je Glum? Znáte a víte kdo je Štěpán Malát? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Preeklampsie v jiné sekci než nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?