Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Preeklampsie. Co znamená pojem Preeklampsie z kategorie Nemoce?

Co to je Preeklampsie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Preeklampsie?

Preeklampsie je název nebezpečného stavu postihujícího těhotné ženy (cca 10 % těhotných). Jeho projevy jsou znát nejvíce v druhé polovině těhotenství, kdy se výrazně zhoršuje zdravotní stav. Preeklampsie je častá u prvního těhotenství, při nízkém nebo vysokém věku, při obezitě či vícečetném těhotenství, může být i rodinná, nebo souviset s jinými onemocněními.
Nejčastějšími příznaky jsou vysoký tlak, otoky, bílkoviny v moči, nepřiměřené zvýšení váhy, nevolnosti, bolesti hlavy a další. Preeklampsie může být osudná jak pro matku, tak pro dítě.


Co je to Preeklampsie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Preeklampsie. Co znamená pojem Preeklampsie z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Preeklampsie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: wiki, Nemoce, Preeklampsie, co znamená, terminologie, slovník, přesný výraz, význam pojmu, informace, význam slova, heslo, přesný význam, slovo, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, co je to Preeklampsie?, Nemoce


Pojem Preeklampsie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Preeklampsie

Najít slovo Preeklampsie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Preeklampsie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Preeklampsie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Preeklampsie ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Preeklampsie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Preeklampsie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Preeklampsie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Preeklampsie? resp. co to je Preeklampsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preeklampsie, odpověď na dotaz co je to Preeklampsie?. Víte např. kdo to je Hotař? Znáte a víte kdo je Paramedic? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?