Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Preeklampsie. Co znamená pojem Preeklampsie z kategorie Nemoce?

Co to je Preeklampsie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Preeklampsie?

Preeklampsie je název nebezpečného stavu postihujícího těhotné ženy (cca 10 % těhotných). Jeho projevy jsou znát nejvíce v druhé polovině těhotenství, kdy se výrazně zhoršuje zdravotní stav. Preeklampsie je častá u prvního těhotenství, při nízkém nebo vysokém věku, při obezitě či vícečetném těhotenství, může být i rodinná, nebo souviset s jinými onemocněními.
Nejčastějšími příznaky jsou vysoký tlak, otoky, bílkoviny v moči, nepřiměřené zvýšení váhy, nevolnosti, bolesti hlavy a další. Preeklampsie může být osudná jak pro matku, tak pro dítě.


Co je to Preeklampsie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Preeklampsie. Co znamená pojem Preeklampsie z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Preeklampsie? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Preeklampsie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, Preeklampsie, popis, přesný výraz, odborný výraz, co to je, slovo, pojem, definice pojmu, slovník, lexikon, definice, wiki, význam pojmu, synonymum, termín, informace, co znamená


Pojem Preeklampsie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Preeklampsie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Preeklampsie na Youtube

Najít výraz Preeklampsie ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Preeklampsie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Preeklampsie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Preeklampsie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Preeklampsie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Preeklampsie? resp. co je to Preeklampsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preeklampsie, odpověď na dotaz co je to Preeklampsie?. Víte např. kdo to je Wolverine? Znáte a víte kdo je Spojená osoba? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?