Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anonymous. Co znamená pojem Anonymous z kategorie Internet?

Co to je Anonymous? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Anonymous?

Anonymous je pojmenování nezávislého hnutí, které je anonymní a nemá hierarchii. V internetových komunitách se začalo objevovat od roku 2003, kdy byla automaticky generovaná přezdívka přispěvatele. Tato akce probíhala hlavně na stránkách 4chan.org. Informace o hnutí se postupně rozšiřovaly a v roce 2010 se o ně začala intenzivně zajímat i masová média. To souviselo hlavně s obranou WikiLeaks a také hackerskými útoky proti firmě Sony. Určitý podíl měli Anonymous také na státních převratech v Tunisu a Egyptě. Hnutí někdy používá také zkratku Anon.
Symboly Anonymous jsou písmeno V, které značí vendetu, a maska Guye Fawkese ztvárněná podle komiksu či filmu. Skupinu tvoří hackeři, kteří provádějí DDoS útoky proti webům, účastní se veřejných protestů, vytvářejí videa nebo žerty. Napadají weby a odcizují osobní informace. Velkou aktivitou podporuje hnutí Ukrajinu napadenou Ruskem, kdy útočí na ruské instituce a vyřazují z činnosti dezinformační a proruské weby.


Odborný termín, výraz, slovo Anonymous. Co znamená pojem Anonymous z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Anonymous? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Anonymous patří do sekce internet

Klíčová slova: význam slova, formulace, Anonymous, přesný výraz, odborný výraz, co to je, internet, informace, definice, wiki, termín, lexikon, co znamená, synonymum, definice pojmu, slovo, co je to Anonymous?, terminus technicus


Pojem Anonymous je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Anonymous ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Anonymous ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Anonymous na Youtube

Vyhledat pojem Anonymous ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Anonymous ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Anonymous ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anonymous například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Anonymous? resp. co znamená Anonymous? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anonymous, odpověď na dotaz co je to Anonymous?. Víte např. kdo to je Miloš Zeman? Znáte a víte kdo je Morfeus? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Anonymous i jinde než v sekci než v internet. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.