Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anonymous. Co znamená slovo Anonymous z kategorie Internet?

Co je Anonymous? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anonymous?

Anonymous je pojmenování nezávislého hnutí, které je anonymní a nemá hierarchii. V internetových komunitách se začalo objevovat od roku 2003, kdy byla automaticky generovaná přezdívka přispěvatele. Tato akce probíhala hlavně na stránkách 4chan.org. Informace o hnutí se postupně rozšiřovaly a v roce 2010 se o ně začala intenzivně zajímat i masová média. To souviselo hlavně s obranou WikiLeaks a také hackerskými útoky proti firmě Sony. Určitý podíl měli Anonymous také na státních převratech v Tunisu a Egyptě. Hnutí někdy používá také zkratku Anon.
Symboly Anonymous jsou písmeno V, které značí vendetu, a maska Guye Fawkese ztvárněná podle komiksu či filmu. Skupinu tvoří hackeři, kteří provádějí DDoS útoky proti webům, účastní se veřejných protestů, vytvářejí videa nebo žerty. Napadají weby a odcizují osobní informace. Velkou aktivitou podporuje hnutí Ukrajinu napadenou Ruskem, kdy útočí na ruské instituce a vyřazují z činnosti dezinformační a proruské weby.


Co je to Anonymous? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anonymous. Co znamená slovo Anonymous z kategorie Internet?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Anonymous s ostatními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Anonymous patří do kategorie internet

Klíčová slova: heslo, co to je, význam pojmu, vysvětlení, co znamená, internet, slovník, význam slova, slovo, přesný výraz, synonymum, wiki, odborný výraz, Anonymous, informace, definice pojmu, názvosloví, co je to Anonymous?


Pojem Anonymous je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Anonymous hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Anonymous ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Anonymous ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Anonymous na Google obrázcích

Najít termín Anonymous ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anonymous ve Wikimedia Commons

Najít termín Anonymous ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anonymous například ve Wikipedii, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Anonymous? resp. co se přesně ukrývá za slovem Anonymous? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anonymous, odpověď na dotaz co je to Anonymous?. Víte např. kdo to je Petros Michopulos? Znáte a víte kdo je Sabina Remundová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v internet. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.