Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anonymous. Co znamená odborný pojem Anonymous z kategorie Internet?

Co je to Anonymous? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Anonymous?

Anonymous je pojmenování nezávislého hnutí, které je anonymní a nemá hierarchii. V internetových komunitách se začalo objevovat od roku 2003, kdy byla automaticky generovaná přezdívka přispěvatele. Tato akce probíhala hlavně na stránkách 4chan.org. Informace o hnutí se postupně rozšiřovaly a v roce 2010 se o ně začala intenzivně zajímat i masová média. To souviselo hlavně s obranou WikiLeaks a také hackerskými útoky proti firmě Sony. Určitý podíl měli Anonymous také na státních převratech v Tunisu a Egyptě. Hnutí někdy používá také zkratku Anon.
Symboly Anonymous jsou písmeno V, které značí vendetu, a maska Guye Fawkese ztvárněná podle komiksu či filmu. Skupinu tvoří hackeři, kteří provádějí DDoS útoky proti webům, účastní se veřejných protestů, vytvářejí videa nebo žerty. Napadají weby a odcizují osobní informace. Velkou aktivitou podporuje hnutí Ukrajinu napadenou Ruskem, kdy útočí na ruské instituce a vyřazují z činnosti dezinformační a proruské weby.


Výraz, termín, definice slova Anonymous. Co znamená odborný pojem Anonymous z kategorie Internet?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Anonymous) můžete sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Anonymous patří do kategorie internet

Klíčová slova: internet, přesný význam, wiki, terminologie, popis, odborný výraz, slovo, názvosloví, přesný výraz, heslo, lexikon, termín, vysvětlení, terminus technicus, význam, význam pojmu, synonymum, co to je


Pojem Anonymous je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Anonymous ve Wikipedii

Vyhledat výraz Anonymous na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anonymous ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Anonymous ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Anonymous ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anonymous ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anonymous například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte co znamená slovo Anonymous? resp. co se přesně ukrývá za slovem Anonymous? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anonymous, odpověď na dotaz co je to Anonymous?. Víte např. kdo to je David Ondráčka? Znáte a víte kdo je Levoboček? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.