Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svěřenecký fond. Co znamená odborný pojem Svěřenecký fond z kategorie Právo?

Co je to Svěřenecký fond? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Svěřenecký fond?

Svěřenecký fond je institut, který umožňuje vyčlenění nějakého majetku pro nejrůznější účely. Svěřenecký fond musí mít zakladatele, správce a obmyšleného. Zakladatelem je fyzická či právnická osoba. Ta převede majetek nebo jeho část do fondu a tím k tomuto majetku ztratí vlastnická práva.
Práva získá svěřenecký fond, ten však není ani fyzickou, ani právnickou osobou a je tak chráněn před věřiteli. K výhodám patří snížení daňového základu a utajení totožnosti zakladatele.


Co je to Svěřenecký fond? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Svěřenecký fond. Co znamená odborný pojem Svěřenecký fond z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Svěřenecký fond? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Svěřenecký fond patří do sekce Právo

Klíčová slova: přesný význam, slovo, popis, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, terminologie, Svěřenecký fond, heslo, slovník, definice pojmu, termín, význam, Právo, vysvětlení, wiki, Právo, názvosloví


Pojem Svěřenecký fond je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Svěřenecký fond?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svěřenský fond je soubor majetku bez právní subjektivity vyčleněný ke zvláštnímu účelu, držený a spravovaný jmenovanou osobou (správcem) ve prospěch obmyšleného. Majetek přestává být vlastnictvím toho, kdo svěřenský fond vytvoří, a stává se majetkem anonymním, samostatným. Svěřenské fondy lze využít především jako nástroj k ochraně a dlouhodobé správě rodinného či firemního majetku, k zachování důvěrnosti informací o majetku či bezpečnému a stabilnímu strukturování budoucího předávání majetku v rodině a zabránění rozmělnění rodinného jmění.Svěřenské fondy se využívají také jako nástroj správy výživného nebo investiční nástroj.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Svěřenecký fond ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Svěřenecký fond ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Svěřenecký fond ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Svěřenecký fond na Google.cz

Hledat termín Svěřenecký fond ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Svěřenecký fond ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Svěřenecký fond například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Svěřenecký fond? resp. co je to Svěřenecký fond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svěřenecký fond, odpověď na dotaz co je to Svěřenecký fond?. Víte např. kdo to je Plašan? Znáte a víte kdo je Ondřej Vetchý? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?