Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Co je to Atika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Atika?

Atika je název z oblasti architektury. Jedná se o dekorativní prvek, který slouží k prodloužení fasády stavby nad římsu. Toho se dosahuje optickým zvýšením budovy a při určitém úhlu pohledu zdola částečným zakrytím střechy.
Atika může vypadat jako celé patro se slepými okny nebo může vypadat jako nižší zdobená zídka. Je pokračováním obvodu stěn stavby nad hlavní římsou a je především dekorací, takže na ní bývají umístěny ještě další prvky jako sochy, vázy a podobně.


Co je to Atika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Atika se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: definice, wiki, názvosloví, pojem, lexikon, slovo, stavebnictví, synonymum, popis, definice pojmu, přesný výraz, co to je, termín, význam slova, terminologie, co znamená, co je to Atika?, význam pojmu


Pojem Atika je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Atika píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atika (zkráceně z franc. étage attique = atické patro, z řec. attikos = attický, athénský) je dekorativní architektonický prvek, který prodlužuje fasádu budovy nad hlavní (korunní) římsu tak, že opticky zvyšuje budovu a při pohledu z ulice částečně zakrývá střechu.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Atika na Youtube

Vyhledat výraz Atika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Atika ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Atika na Google.cz

Hledat slovo Atika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Atika například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Atika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Atika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atika, odpověď na dotaz co je to Atika?. Víte např. kdo to je Hailey Baldwin? Znáte a víte kdo je Věra Martinová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Atika hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.