Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Co je Atika?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Atika?

Atika je název z oblasti architektury. Jedná se o dekorativní prvek, který slouží k prodloužení fasády stavby nad římsu. Toho se dosahuje optickým zvýšením budovy a při určitém úhlu pohledu zdola částečným zakrytím střechy.
Atika může vypadat jako celé patro se slepými okny nebo může vypadat jako nižší zdobená zídka. Je pokračováním obvodu stěn stavby nad hlavní římsou a je především dekorací, takže na ní bývají umístěny ještě další prvky jako sochy, vázy a podobně.


Co je to Atika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Definici slova Atika můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Atika je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, co je to Atika?, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, Atika, definice, pojem, stavebnictví, odborný výraz, wiki, terminus technicus, formulace, odborné názvosloví, význam, slovo, slovník, co znamená


Pojem Atika je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atika? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Atika (zkráceně z franc. étage attique = atické patro, z řec. attikos = attický, athénský) je dekorativní architektonický prvek, který prodlužuje fasádu budovy nad hlavní (korunní) římsu tak, že opticky zvyšuje budovu a při pohledu z ulice částečně zakrývá střechu.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Atika na Google obrázcích

Najít pojem Atika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Atika ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Atika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Atika například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Atika? resp. co znamená slovo Atika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atika, odpověď na dotaz co je to Atika?. Víte např. kdo to je Otto Weiter? Znáte a víte kdo je Ewan McGregor? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, bazén, atika, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.