Co je to?
Definice výrazu Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Co to je Atika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Atika?

Atika je název z oblasti architektury. Jedná se o dekorativní prvek, který slouží k prodloužení fasády stavby nad římsu. Toho se dosahuje optickým zvýšením budovy a při určitém úhlu pohledu zdola částečným zakrytím střechy.
Atika může vypadat jako celé patro se slepými okny nebo může vypadat jako nižší zdobená zídka. Je pokračováním obvodu stěn stavby nad hlavní římsou a je především dekorací, takže na ní bývají umístěny ještě další prvky jako sochy, vázy a podobně.


Co je to Atika? Význam slova, termín, Definice výrazu Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Atika sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Atika patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, terminologie, význam pojmu, Stavebnictví, definice, pojem, co je to Atika?, wiki, co to je, formulace, význam slova, popis, odborný výraz, termín, slovník, Stavebnictví, názvosloví


Pojem Atika je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atika? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Atika (zkráceně z franc. étage attique = atické patro, z řec. attikos = attický, athénský) je dekorativní architektonický prvek, který prodlužuje fasádu budovy nad hlavní (korunní) římsu tak, že opticky zvyšuje budovu a při pohledu z ulice částečně zakrývá střechu.

Další zdroje informací o slovu Atika

Zkusit najít heslo Atika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Atika na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Atika ve Wikislovníku

Najít pojem Atika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Atika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Atika například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Atika? resp. co vlastně znamená slovo Atika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atika, odpověď na dotaz co je to Atika?. Víte např. kdo to je Emilia Clarke? Znáte a víte kdo je Maur? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.