Co je to?
Definice výrazu Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Co to je Atika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Atika?

Atika je název z oblasti architektury. Jedná se o dekorativní prvek, který slouží k prodloužení fasády stavby nad římsu. Toho se dosahuje optickým zvýšením budovy a při určitém úhlu pohledu zdola částečným zakrytím střechy.
Atika může vypadat jako celé patro se slepými okny nebo může vypadat jako nižší zdobená zídka. Je pokračováním obvodu stěn stavby nad hlavní římsou a je především dekorací, takže na ní bývají umístěny ještě další prvky jako sochy, vázy a podobně.


Co je to Atika? Význam slova, termín, Definice výrazu Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Atika se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: pojem, Atika, slovník, informace, wiki, vysvětlení, co to je, popis, heslo, význam slova, formulace, přesný význam, synonymum, Stavebnictví, termín, odborné názvosloví, význam, přesný výraz


Pojem Atika je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Atika (zkráceně z franc. étage attique = atické patro, z řec. attikos = attický, athénský) je dekorativní architektonický prvek, který prodlužuje fasádu budovy nad hlavní (korunní) římsu tak, že opticky zvyšuje budovu a při pohledu z ulice částečně zakrývá střechu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Atika ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Atika na Youtube

Najít pojem Atika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Atika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Atika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Atika? resp. co to je Atika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atika, odpověď na dotaz co je to Atika?. Víte např. kdo to je Pavel Fischer? Znáte a víte kdo je Mim? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.