Co je to?
Definice výrazu, termínu Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Co je Atika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Atika

Atika je název z oblasti architektury. Jedná se o dekorativní prvek, který slouží k prodloužení fasády stavby nad římsu. Toho se dosahuje optickým zvýšením budovy a při určitém úhlu pohledu zdola částečným zakrytím střechy.
Atika může vypadat jako celé patro se slepými okny nebo může vypadat jako nižší zdobená zídka. Je pokračováním obvodu stěn stavby nad hlavní římsou a je především dekorací, takže na ní bývají umístěny ještě další prvky jako sochy, vázy a podobně.


Co je to Atika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Atika. Co znamená odborný pojem Atika z kategorie Stavebnictví?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Atika? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Atika je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, co znamená, informace, formulace, odborný výraz, stavebnictví, slovo, stavebnictví, přesný výraz, definice, význam slova, přesný význam, definice pojmu, heslo, význam, lexikon, slovník


Pojem Atika je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atika? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Atika (zkráceně z franc. étage attique = atické patro, z řec. attikos = attický, athénský) je dekorativní architektonický prvek, který prodlužuje fasádu budovy nad hlavní (korunní) římsu tak, že opticky zvyšuje budovu a při pohledu z ulice částečně zakrývá střechu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atika ve Wikimedia Commons

Najít heslo Atika na Google.cz

Vyhledat slovo Atika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Atika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Atika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Atika například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Atika? resp. co znamená Atika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atika, odpověď na dotaz co je to Atika?. Víte např. kdo to je Karl Kraus? Znáte a víte kdo je Rowan Atkinson? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.