Co je to?
Odborný výraz, definice slova Inaugurace. Co znamená slovo Inaugurace z kategorie Politika?

Co je Inaugurace? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Inaugurace?

Inaugurace je druh společenského slavnostního obřadu. Toto označení pocházející z latiny se používá především pro způsob veřejného uvedení určité osoby do nové funkce či úřadu. S inaugurací se setkáváme například u vrcholných představitelů státu při uvedení do funkce, typická je pro prezidenty, církevní nebo vysokoškolské hodnostáře a další.
Obřad může být spojen s dalšími ceremoniemi, jako jsou slavnostní sliby, podpisy, projevy a podobně.


Co je to Inaugurace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Inaugurace. Co znamená slovo Inaugurace z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Inaugurace patří do kategorie politika

Klíčová slova: informace, co je to Inaugurace?, termín, terminologie, politika, pojem, wiki, definice pojmu, synonymum, definice, význam pojmu, heslo, lexikon, přesný výraz, odborné názvosloví, co to je, politika, terminus technicus


Pojem Inaugurace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Inaugurace?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Inaugurace (řidčeji inaugurování) je slavnostní společenský obřad či ceremonie, která představuje veřejné uvedení (instalaci) konkrétního člověka do jeho nové funkce, respektive do jeho úřadu. Inaugurace se běžně používají při uvádění do funkce u nově zvolených hlav státu (např. slavnostní inaugurace prezidenta USA), rektorů vysokých škol apod. Vlastní ceremoniál inaugurace může být někdy spojen s dalšími slavnostními rituály a procesními úkony (např. slavnostní slib prezidenta republiky, podpis inauguračních listin, symbolické předávání klíčů od budovy, slavnostní projevy apod.).

Další zdroje informací o slovu Inaugurace

Vyhledat výraz Inaugurace ve Wikislovníku

Hledat termín Inaugurace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Inaugurace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inaugurace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Inaugurace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Inaugurace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Inaugurace například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte co je to Inaugurace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Inaugurace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inaugurace, odpověď na dotaz co je to Inaugurace?. Víte např. kdo to je Deprivant? Znáte a víte kdo je Renata Langmannová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Inaugurace hledat i v jiných kategoriích (než politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.