Co je to?
Definice výrazu, termínu Inaugurace. Co znamená odborný pojem Inaugurace z kategorie Politika?

Co je to Inaugurace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Inaugurace?

Inaugurace je druh společenského slavnostního obřadu. Toto označení pocházející z latiny se používá především pro způsob veřejného uvedení určité osoby do nové funkce či úřadu. S inaugurací se setkáváme například u vrcholných představitelů státu při uvedení do funkce, typická je pro prezidenty, církevní nebo vysokoškolské hodnostáře a další.
Obřad může být spojen s dalšími ceremoniemi, jako jsou slavnostní sliby, podpisy, projevy a podobně.


Co je to Inaugurace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Inaugurace. Co znamená odborný pojem Inaugurace z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Inaugurace sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Inaugurace patří do sekce Politika

Klíčová slova: vysvětlení, Politika, význam pojmu, formulace, odborný výraz, slovo, Politika, význam slova, popis, význam, přesný význam, termín, terminus technicus, synonymum, Inaugurace, informace, pojem, odborné názvosloví


Pojem Inaugurace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inaugurace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inaugurace (řidčeji inaugurování) je slavnostní společenský obřad či ceremonie, která představuje veřejné uvedení (instalaci) konkrétního člověka do jeho nové funkce, respektive do jeho úřadu. Inaugurace se běžně používají při uvádění do funkce u nově zvolených hlav státu (např. slavnostní inaugurace prezidenta USA), rektorů vysokých škol apod. Vlastní ceremoniál inaugurace může být někdy spojen s dalšími slavnostními rituály a procesními úkony (např. slavnostní slib prezidenta republiky, podpis inauguračních listin, symbolické předávání klíčů od budovy, slavnostní projevy apod.).

Další zdroje informací o slovu Inaugurace

Vyhledat výraz Inaugurace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inaugurace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inaugurace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Inaugurace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Inaugurace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Inaugurace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inaugurace například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Inaugurace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Inaugurace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inaugurace, odpověď na dotaz co je to Inaugurace?. Víte např. kdo to je Voayer? Znáte a víte kdo je Dominik Feri? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Inaugurace hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.