Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inaugurace. Co znamená odborný pojem Inaugurace z kategorie Politika?

Co je to Inaugurace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Inaugurace

Inaugurace je druh společenského slavnostního obřadu. Toto označení pocházející z latiny se používá především pro způsob veřejného uvedení určité osoby do nové funkce či úřadu. S inaugurací se setkáváme například u vrcholných představitelů státu při uvedení do funkce, typická je pro prezidenty, církevní nebo vysokoškolské hodnostáře a další.
Obřad může být spojen s dalšími ceremoniemi, jako jsou slavnostní sliby, podpisy, projevy a podobně.


Co je to Inaugurace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inaugurace. Co znamená odborný pojem Inaugurace z kategorie Politika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Inaugurace s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Inaugurace se nachází v sekci politika

Klíčová slova: definice pojmu, lexikon, význam slova, přesný význam, názvosloví, informace, slovník, terminus technicus, synonymum, wiki, terminologie, popis, slovo, politika, termín, definice, formulace, odborné názvosloví


Pojem Inaugurace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Inaugurace?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inaugurace (řidčeji inaugurování) je slavnostní společenský obřad či ceremonie, která představuje veřejné uvedení (instalaci) konkrétního člověka do jeho nové funkce, respektive do jeho úřadu. Inaugurace se běžně používají při uvádění do funkce u nově zvolených hlav státu (např. slavnostní inaugurace prezidenta USA), rektorů vysokých škol apod. Vlastní ceremoniál inaugurace může být někdy spojen s dalšími slavnostními rituály a procesními úkony (např. slavnostní slib prezidenta republiky, podpis inauguračních listin, symbolické předávání klíčů od budovy, slavnostní projevy apod.).

Další informační zdroje o slovu Inaugurace

Zkusit najít heslo Inaugurace ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Inaugurace ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Inaugurace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Inaugurace na Youtube

Najít slovo Inaugurace na Google.cz

Najít termín Inaugurace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Inaugurace například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Inaugurace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Inaugurace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inaugurace, odpověď na dotaz co je to Inaugurace?. Víte např. kdo to je Marie Benešová? Znáte a víte kdo je Giordano Bruno? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.