Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inaugurace. Co znamená odborný pojem Inaugurace z kategorie Politika?

Co je to Inaugurace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Inaugurace?

Inaugurace je druh společenského slavnostního obřadu. Toto označení pocházející z latiny se používá především pro způsob veřejného uvedení určité osoby do nové funkce či úřadu. S inaugurací se setkáváme například u vrcholných představitelů státu při uvedení do funkce, typická je pro prezidenty, církevní nebo vysokoškolské hodnostáře a další.
Obřad může být spojen s dalšími ceremoniemi, jako jsou slavnostní sliby, podpisy, projevy a podobně.


Co je to Inaugurace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inaugurace. Co znamená odborný pojem Inaugurace z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Inaugurace) můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Inaugurace patří do kategorie politika

Klíčová slova: informace, formulace, politika, terminologie, lexikon, přesný význam, terminus technicus, slovník, Inaugurace, popis, co je to Inaugurace?, pojem, heslo, význam slova, význam pojmu, wiki, vysvětlení, význam


Pojem Inaugurace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Inaugurace dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Inaugurace (řidčeji inaugurování) je slavnostní společenský obřad či ceremonie, která představuje veřejné uvedení (instalaci) konkrétního člověka do jeho nové funkce, respektive do jeho úřadu. Inaugurace se běžně používají při uvádění do funkce u nově zvolených hlav státu (např. slavnostní inaugurace prezidenta USA), rektorů vysokých škol apod. Vlastní ceremoniál inaugurace může být někdy spojen s dalšími slavnostními rituály a procesními úkony (např. slavnostní slib prezidenta republiky, podpis inauguračních listin, symbolické předávání klíčů od budovy, slavnostní projevy apod.).

Další zdroje informací o slovu Inaugurace

Hledat výraz Inaugurace ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Inaugurace ve Wikislovníku

Vyhledat termín Inaugurace ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Inaugurace ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Inaugurace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Inaugurace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Inaugurace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Inaugurace? resp. jaká je definice termínu Inaugurace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inaugurace, odpověď na dotaz co je to Inaugurace?. Víte např. kdo to je Lékárník? Znáte a víte kdo je Jan Kulveit? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.