Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dornova metoda. Co znamená pojem Dornova metoda z kategorie Lékařství?

Co to je Dornova metoda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dornova metoda

Dornova metoda je typ masáže, který pomáhá při bolestech zad a kloubů.


Co je to Dornova metoda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dornova metoda. Co znamená pojem Dornova metoda z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Dornova metoda) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dornova metoda patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: informace, synonymum, popis, terminologie, co znamená, co je to Dornova metoda?, terminus technicus, význam slova, slovo, formulace, definice, přesný význam, termín, názvosloví, význam pojmu, Dornova metoda, odborné názvosloví, co to je


Pojem Dornova metoda je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dornova metoda? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dornova metoda je jemná manuální terapie, která má odpomoci od bolesti.
Metoda je pojmenována po Dieteru Dornovi z Bavorského městečka Lautrach (1938 – 2011), který si poškodil páteř při nadzvedávání těžkého kmene a nemohl se narovnat. Od této bolesti a potíží mu pomohl starý sedlák, který pomáhal lidem, co měli problémy s páteří. Dorn byl jeho rychlou pomocí a účinkem ohromen a rozhodl se tuto metodu od něj naučit. Začal pomáhat lidem a díky svým úspěchům léčbu intuitivně rozvinul. Postupně se metodu naučilo více než tisíc terapeutů přímo od něho, nebo od jeho žáků. Pomohli mnoha pacientům a metoda se dnes rozšířila po celém světě. Také v Čechách se pořádají kurzy a jsou školeni terapeuti Dornovy metody.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dornova metoda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Dornova metoda na Google.cz

Vyhledat termín Dornova metoda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Dornova metoda ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Dornova metoda ve Wikizdrojích

Najít slovo Dornova metoda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dornova metoda například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dornova metoda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dornova metoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dornova metoda, odpověď na dotaz co je to Dornova metoda?. Víte např. kdo to je Emily Blunt? Znáte a víte kdo je Martin Dejdar? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Dornova metoda hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.