Co je to?
Definice výrazu Romadur. Co znamená odborný pojem Romadur z kategorie Jídlo?

Co to je Romadur? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Romadur

Romadur je označení pro druh měkkého sýra výrazně žluté až oranžové barvy a výrazné chuti i vůně. Jeho původ je možno najít v Belgii. Jednotlivé druhy romaduru se liší obsahem tuku v sušině – 20%, 40% nebo 60%. Sýr má tvar silné tyčky, pro svou typickou silnou vůni je oblíben hlavně mezi dospělými a konzumuje se například s chlebem namazaným máslem. Oblíbenou úpravou je také naložení do oleje nebo piva s přidáním cibule, papriky nebo koření.
Název romadur pochází pravděpodobně z francouzského slova remoudre, což je označení suroviny pro výrobu tohoto sýra – čerstvého právě nadojeného plnotučného mléka.


Co je to Romadur? Význam slova, termín, Definice výrazu Romadur. Co znamená odborný pojem Romadur z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Romadur se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: slovník, slovo, přesný význam, odborný výraz, přesný výraz, informace, odborné názvosloví, co znamená, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení, pojem, popis, význam, definice, wiki, Jídlo


Pojem Romadur je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Romadur? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Romadur je žlutooranžový měkký sýr zrající tzv. pod mazem s typickou sýrovou aromatickou vůní a chutí. Pochází z Belgie. V sušině je 20 %, 40 % nebo 60 % tuku. Absolutní obsah tuku se pohybuje mezi 8 % a 20 %. Má tyčinkový tvar. Sýr je oblíbený především mezi dospělými.
Vznik jeho jména je možný podle tří teorií. Jednou z nich je, že se k jeho výrobě používalo čerstvě nadojené plnotučné mléko (remoudre).
Často bývá nakládaný v oleji nebo pivu nejčastěji s cibulí nebo paprikou a s kořením.

Sýr romadur

Měkký sýr romadur s cibulí a pažitkou. Autor: Alexander Dittrich, zdroj: Pixabay
Měkký sýr romadur s cibulí a pažitkou. Autor: Alexander Dittrich, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Romadur ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Romadur ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Romadur ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Romadur ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Romadur ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Romadur na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Romadur například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Romadur? resp. co vlastně znamená slovo Romadur? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romadur, odpověď na dotaz co je to Romadur?. Víte např. kdo to je Mick Jagger? Znáte a víte kdo je Bedřich Smetana? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.