Co je to?
Definice výrazu Romadur. Co znamená odborný pojem Romadur z kategorie Jídlo?

Co to je Romadur? Význam slova

Co znamená termín Romadur? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Romadur je označení pro druh měkkého sýra výrazně žluté až oranžové barvy a výrazné chuti i vůně. Jeho původ je možno najít v Belgii. Jednotlivé druhy romaduru se liší obsahem tuku v sušině – 20%, 40% nebo 60%. Sýr má tvar silné tyčky, pro svou typickou silnou vůni je oblíben hlavně mezi dospělými a konzumuje se například s chlebem namazaným máslem. Oblíbenou úpravou je také naložení do oleje nebo piva s přidáním cibule, papriky nebo koření.
Název romadur pochází pravděpodobně z francouzského slova remoudre, což je označení suroviny pro výrobu tohoto sýra – čerstvého právě nadojeného plnotučného mléka.


Co je to Romadur? Význam slova, termín, Definice výrazu Romadur. Co znamená odborný pojem Romadur z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Romadur je v sekci Jídlo

Klíčová slova: co znamená, co to je, přesný výraz, význam pojmu, terminologie, definice pojmu, formulace, slovo, slovník, terminus technicus, Romadur, synonymum, Jídlo, heslo, význam slova, Jídlo, popis, informace


Pojem Romadur je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Romadur?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Romadur je žlutooranžový měkký sýr zrající tzv. pod mazem s typickou sýrovou aromatickou vůní a chutí. Pochází z Belgie. V sušině je 20 %, 40 % nebo 60 % tuku. Absolutní obsah tuku se pohybuje mezi 8 % a 20 %. Má tyčinkový tvar. Sýr je oblíbený především mezi dospělými.
Vznik jeho jména je možný podle tří teorií. Jednou z nich je, že se k jeho výrobě používalo čerstvě nadojené plnotučné mléko (remoudre).
Často bývá nakládaný v oleji nebo pivu nejčastěji s cibulí nebo paprikou a s kořením.

Sýr romadur

Měkký sýr romadur s cibulí a pažitkou. Autor: Alexander Dittrich, zdroj: Pixabay
Měkký sýr romadur s cibulí a pažitkou. Autor: Alexander Dittrich, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Romadur ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Romadur ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Romadur na Google.cz

Hledat videa s názvem Romadur na Youtube

Hledat heslo Romadur ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Romadur ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Romadur například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Romadur? resp. jaký je přesný význam slova Romadur? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romadur, odpověď na dotaz co je to Romadur?. Víte např. kdo to je Scarlett Johansson? Znáte a víte kdo je Farmaceut? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Romadur v jiné sekci než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.