Co je to?
Výraz, termín, definice slova Romadur. Co znamená odborný pojem Romadur z kategorie Jídlo?

Co je Romadur?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Romadur

Romadur je označení pro druh měkkého sýra výrazně žluté až oranžové barvy a výrazné chuti i vůně. Jeho původ je možno najít v Belgii. Jednotlivé druhy romaduru se liší obsahem tuku v sušině – 20 %, 40 % nebo 60 %. Sýr má tvar silné tyčky, pro svou typickou silnou vůni je oblíben hlavně mezi dospělými a konzumuje se například s chlebem namazaným máslem. Oblíbenou úpravou je také naložení do oleje nebo piva s přidáním cibule, papriky nebo koření.
Název romadur pochází pravděpodobně z francouzského slova remoudre, což je označení suroviny pro výrobu tohoto sýra – čerstvého právě nadojeného plnotučného mléka.


Co je to Romadur? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Romadur. Co znamená odborný pojem Romadur z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Definici pojmu Romadur sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Romadur je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam, synonymum, význam slova, co je to Romadur?, terminus technicus, pojem, definice pojmu, popis, Romadur, terminologie, termín, informace, wiki, názvosloví, heslo, co znamená, význam pojmu, jídlo


Pojem Romadur je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Romadur? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Romadur je žlutooranžový měkký sýr zrající tzv. pod mazem s typickou sýrovou aromatickou vůní a chutí. Pochází z Belgie. V sušině je 20 %, 40 % nebo 60 % tuku. Absolutní obsah tuku se pohybuje mezi 8 % a 20 %. Má tyčinkový tvar. Sýr je oblíbený především mezi dospělými.
Vznik jeho jména je možný podle tří teorií. Jednou z nich je, že se k jeho výrobě používalo čerstvě nadojené plnotučné mléko (remoudre).
Často bývá nakládaný v oleji nebo pivu nejčastěji s cibulí nebo paprikou a s kořením.

Sýr romadur

Měkký sýr romadur s cibulí a pažitkou. Autor: Alexander Dittrich, zdroj: Pixabay
Měkký sýr romadur s cibulí a pažitkou. Autor: Alexander Dittrich, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Romadur zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Romadur ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Romadur ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Romadur ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Romadur ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Romadur ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Romadur ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Romadur například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice slova Romadur? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Romadur? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romadur, odpověď na dotaz co je to Romadur?. Víte např. kdo to je Thomas Jefferson? Znáte a víte kdo je Josef I? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Romadur v jiné sekci než jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, Ovoce na stole, romadur, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.