Co je to?
Výraz, termín, definice slova Romadur. Co znamená odborný pojem Romadur z kategorie Jídlo?

Co je to Romadur? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Romadur

Romadur je označení pro druh měkkého sýra výrazně žluté až oranžové barvy a výrazné chuti i vůně. Jeho původ je možno najít v Belgii. Jednotlivé druhy romaduru se liší obsahem tuku v sušině – 20%, 40% nebo 60%. Sýr má tvar silné tyčky, pro svou typickou silnou vůni je oblíben hlavně mezi dospělými a konzumuje se například s chlebem namazaným máslem. Oblíbenou úpravou je také naložení do oleje nebo piva s přidáním cibule, papriky nebo koření.
Název romadur pochází pravděpodobně z francouzského slova remoudre, což je označení suroviny pro výrobu tohoto sýra – čerstvého právě nadojeného plnotučného mléka.


Co je to Romadur? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Romadur. Co znamená odborný pojem Romadur z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Romadur s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Romadur se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: formulace, slovo, odborný výraz, heslo, synonymum, termín, vysvětlení, pojem, popis, názvosloví, odborné názvosloví, slovník, terminologie, přesný výraz, význam slova, co to je, terminus technicus, wiki


Pojem Romadur je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Romadur? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Romadur je žlutooranžový měkký sýr zrající tzv. pod mazem s typickou sýrovou aromatickou vůní a chutí. Pochází z Belgie. V sušině je 20 %, 40 % nebo 60 % tuku. Absolutní obsah tuku se pohybuje mezi 8 % a 20 %. Má tyčinkový tvar. Sýr je oblíbený především mezi dospělými.
Vznik jeho jména je možný podle tří teorií. Jednou z nich je, že se k jeho výrobě používalo čerstvě nadojené plnotučné mléko (remoudre).
Často bývá nakládaný v oleji nebo pivu nejčastěji s cibulí nebo paprikou a s kořením.

Sýr romadur

Měkký sýr romadur s cibulí a pažitkou. Autor: Alexander Dittrich, zdroj: Pixabay
Měkký sýr romadur s cibulí a pažitkou. Autor: Alexander Dittrich, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít termín Romadur ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Romadur ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Romadur na Youtube

Zkusit najít výraz Romadur ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Romadur ve Wikislovníku

Najít výraz Romadur ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Romadur například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Romadur? resp. jaká je definice termínu Romadur? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romadur, odpověď na dotaz co je to Romadur?. Víte např. kdo to je Jaroslav Šabata? Znáte a víte kdo je Altistka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Romadur i v jiných kategoriích (než jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.