Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Internet věcí. Co znamená pojem Internet věcí z kategorie Internet?

Co to je Internet věcí? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Internet věcí?

Internet věcí je pojem převzatý z angličtiny. Používá se v oblasti informatiky, kde označuje síť nejrůznějších zařízení disponujících takovým vybavením, které jim umožňuje propojení a výměnu dat. Může se jednat o různá fyzická zařízení, například spotřebiče, vozidla a podobně. Tyto věci musí mít elektroniku, software, senzory, pohyblivé části a připojení k síti.
Zařízení je schopné samostatné práce a je zřetelně identifikovatelné. Propojeny jsou nejen chytré telefony, ale i běžné zařízení domácnosti, předměty denní potřeby nebo celé domy. Internet věcí umožňuje vzdálenou kontrolu a zapojení fyzických věcí do systémů řízených počítači. Ty se stanou částí skupiny kyberfyzických systémů.


Co je to Internet věcí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Internet věcí. Co znamená pojem Internet věcí z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Internet věcí) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Internet věcí patří do kategorie Internet

Klíčová slova: slovo, co to je, wiki, přesný výraz, definice pojmu, formulace, termín, terminus technicus, definice, co znamená, vysvětlení, informace, terminologie, význam pojmu, Internet, co je to Internet věcí?, přesný význam, odborný výraz


Pojem Internet věcí je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Internet věcí píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) je v informatice označení pro síť fyzických zařízení, vozidel, domácích spotřebičů a dalších zařízení, která jsou vybavena elektronikou, softwarem, senzory, pohyblivými částmi a síťovou konektivitou, která umožňuje těmto zařízením se propojit a vyměňovat si data. Každé z těchto zařízení je jasně identifikovatelné díky implementovanému výpočetnímu systému, ale přesto je schopno pracovat samostatně v existující infrastruktuře internetu. Experti odhadují, že Internet věcí bude v roce 2020 zahrnovat přibližně 30 miliard zařízení. Hodnota trhu se odhaduje na 80 miliard dolarů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Internet věcí ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Internet věcí ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Internet věcí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Internet věcí ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Internet věcí na Google.cz

Vyhledat slovo Internet věcí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Internet věcí například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Internet věcí? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Internet věcí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internet věcí, odpověď na dotaz co je to Internet věcí?. Víte např. kdo to je Kazisvět? Znáte a víte kdo je Vica Kerekés? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Internet věcí hledat i v jiných kategoriích (než Internet) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.