Co je to?
Výraz, termín, definice slova Internet věcí. Co znamená odborný pojem Internet věcí z kategorie Internet?

Co je to Internet věcí? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Internet věcí?

Internet věcí je pojem převzatý z angličtiny. Používá se v oblasti informatiky, kde označuje síť nejrůznějších zařízení disponujících takovým vybavením, které jim umožňuje propojení a výměnu dat. Může se jednat o různá fyzická zařízení, například spotřebiče, vozidla a podobně. Tyto věci musí mít elektroniku, software, senzory, pohyblivé části a připojení k síti.
Zařízení je schopné samostatné práce a je zřetelně identifikovatelné. Propojeny jsou nejen chytré telefony, ale i běžné zařízení domácnosti, předměty denní potřeby nebo celé domy. Internet věcí umožňuje vzdálenou kontrolu a zapojení fyzických věcí do systémů řízených počítači. Ty se stanou částí skupiny kyberfyzických systémů.


Co je to Internet věcí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Internet věcí. Co znamená odborný pojem Internet věcí z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Internet věcí sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Internet věcí patří do sekce internet

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, termín, přesný výraz, synonymum, internet, wiki, terminus technicus, význam, terminologie, internet, heslo, popis, slovník, slovo, pojem, Internet věcí, formulace


Pojem Internet věcí je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Internet věcí?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) je v informatice označení pro síť fyzických zařízení, vozidel, domácích spotřebičů a dalších zařízení, která jsou vybavena elektronikou, softwarem, senzory, pohyblivými částmi a síťovou konektivitou, která umožňuje těmto zařízením se propojit a vyměňovat si data. Každé z těchto zařízení je jasně identifikovatelné díky implementovanému výpočetnímu systému, ale přesto je schopno pracovat samostatně v existující infrastruktuře internetu. Experti odhadují, že Internet věcí bude v roce 2020 zahrnovat přibližně 30 miliard zařízení. Hodnota trhu se odhaduje na 80 miliard dolarů.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Internet věcí ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Internet věcí ve Wikislovníku

Vyhledat termín Internet věcí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Internet věcí na Google.cz

Najít heslo Internet věcí ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Internet věcí na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Internet věcí například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Internet věcí? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Internet věcí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internet věcí, odpověď na dotaz co je to Internet věcí?. Víte např. kdo to je Vera Farmiga? Znáte a víte kdo je Láda Hruška? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Internet věcí i v jiných kategoriích (než internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.