Co je to?
Odborný výraz, definice slova Internet věcí. Co znamená slovo Internet věcí z kategorie Internet?

Co je Internet věcí? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Internet věcí?

Internet věcí je pojem převzatý z angličtiny. Používá se v oblasti informatiky, kde označuje síť nejrůznějších zařízení disponujících takovým vybavením, které jim umožňuje propojení a výměnu dat. Může se jednat o různá fyzická zařízení, například spotřebiče, vozidla a podobně. Tyto věci musí mít elektroniku, software, senzory, pohyblivé části a připojení k síti.
Zařízení je schopné samostatné práce a je zřetelně identifikovatelné. Propojeny jsou nejen chytré telefony, ale i běžné zařízení domácnosti, předměty denní potřeby nebo celé domy. Internet věcí umožňuje vzdálenou kontrolu a zapojení fyzických věcí do systémů řízených počítači. Ty se stanou částí skupiny kyberfyzických systémů.


Co je to Internet věcí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Internet věcí. Co znamená slovo Internet věcí z kategorie Internet?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Internet věcí patří do kategorie internet

Klíčová slova: formulace, význam slova, význam pojmu, odborné názvosloví, synonymum, co je to Internet věcí?, slovo, termín, heslo, internet, terminus technicus, význam, terminologie, lexikon, odborný výraz, popis, názvosloví, co to je


Pojem Internet věcí je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Internet věcí? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) je v informatice označení pro síť fyzických zařízení, vozidel, domácích spotřebičů a dalších zařízení, která jsou vybavena elektronikou, softwarem, senzory, pohyblivými částmi a síťovou konektivitou, která umožňuje těmto zařízením se propojit a vyměňovat si data. Každé z těchto zařízení je jasně identifikovatelné díky implementovanému výpočetnímu systému, ale přesto je schopno pracovat samostatně v existující infrastruktuře internetu. Experti odhadují, že Internet věcí bude v roce 2020 zahrnovat přibližně 30 miliard zařízení. Hodnota trhu se odhaduje na 80 miliard dolarů.

Jiné informační zdroje o pojmu Internet věcí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Internet věcí ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Internet věcí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Internet věcí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Internet věcí ve Wikislovníku

Hledat slovo Internet věcí ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Internet věcí na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Internet věcí například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Internet věcí? resp. co přesně označuje termín Internet věcí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internet věcí, odpověď na dotaz co je to Internet věcí?. Víte např. kdo to je Julija Tymošenková? Znáte a víte kdo je Berenika Kohoutová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.