Co je to?
Definice výrazu Chlamydie. Co znamená odborný pojem Chlamydie z kategorie Nemoce?

Co to je Chlamydie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chlamydie?

Lidské zdraví ohrožují různé druhy bakterií, mezi něž patří i chlamydie. Chlamydie nejsou pohyblivé a usazují se uvnitř eukaryotických buněk, kde parazitují. Může se stát, že bakterie žijí v organismu, aniž by mu způsobovaly nějaké obtíže. Chlamydie mohou být stejně velké jako viry nebo i menší. Mají kulovitý tvar. Lidé si je často spojují pouze s pohlavní chorobou, ale to rozhodně není pravda a chlamydie se mohou vyskytovat i jinde než v pohlavním ústrojí.


Co je to Chlamydie? Význam slova, termín, Definice výrazu Chlamydie. Co znamená odborný pojem Chlamydie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Chlamydie můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chlamydie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: informace, význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus, co to je, slovník, názvosloví, odborné názvosloví, slovo, terminologie, termín, co znamená, definice, definice pojmu, význam slova, Nemoce, wiki, co je to Chlamydie?


Pojem Chlamydie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chlamydie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chlamydie (Chlamydiae) jsou nepohyblivé bakterie, které parazitují uvnitř eukaryotických buněk. Někdy žijí ve svých hostitelích, aniž by způsobily potíže – proto se předpokládá, že jejich hostitelé jsou v podstatě přirozenými rezervoáry. Patří však také mezi původce onemocnění lidí i zvířat – chlamydiózy.

Hledejte pojem Chlamydie v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Chlamydie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Chlamydie ve Wikizdrojích

Najít výraz Chlamydie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Chlamydie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Chlamydie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Chlamydie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlamydie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Chlamydie? resp. co je to Chlamydie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlamydie, odpověď na dotaz co je to Chlamydie?. Víte např. kdo to je Antisemita? Znáte a víte kdo je Etnograf? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?