Co je to?
Definice výrazu Chlamydie. Co znamená odborný pojem Chlamydie z kategorie Nemoce?

Co to je Chlamydie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Chlamydie?

Lidské zdraví ohrožují různé druhy bakterií, mezi něž patří i chlamydie. Chlamydie nejsou pohyblivé a usazují se uvnitř eukaryotických buněk, kde parazitují. Může se stát, že bakterie žijí v organismu, aniž by mu způsobovaly nějaké obtíže. Chlamydie mohou být stejně velké jako viry nebo i menší. Mají kulovitý tvar. Lidé si je často spojují pouze s pohlavní chorobou, ale to rozhodně není pravda a chlamydie se mohou vyskytovat i jinde než v pohlavním ústrojí.


Co je to Chlamydie? Význam slova, termín, Definice výrazu Chlamydie. Co znamená odborný pojem Chlamydie z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Chlamydie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: slovo, slovník, synonymum, odborný výraz, význam slova, význam pojmu, informace, wiki, názvosloví, pojem, definice pojmu, terminus technicus, popis, co znamená, vysvětlení, Nemoce, Nemoce, terminologie


Pojem Chlamydie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Chlamydie dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chlamydie (Chlamydiae) jsou nepohyblivé bakterie, které parazitují uvnitř eukaryotických buněk. Někdy žijí ve svých hostitelích, aniž by způsobily potíže – proto se předpokládá, že jejich hostitelé jsou v podstatě přirozenými rezervoáry. Patří však také mezi původce onemocnění lidí i zvířat – chlamydiózy.

Zkuste zjistit více informací o slovu Chlamydie v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chlamydie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Chlamydie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chlamydie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Chlamydie na Youtube

Najít termín Chlamydie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Chlamydie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlamydie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Chlamydie? resp. co znamená výraz Chlamydie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlamydie, odpověď na dotaz co je to Chlamydie?. Víte např. kdo to je P.C. Roberts? Znáte a víte kdo je Pedant? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?