Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chlamydie. Co znamená odborný pojem Chlamydie z kategorie Nemoce?

Co je to Chlamydie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chlamydie

Lidské zdraví ohrožují různé druhy bakterií, mezi něž patří i chlamydie. Chlamydie nejsou pohyblivé a usazují se uvnitř eukaryotických buněk, kde parazitují. Může se stát, že bakterie žijí v organismu, aniž by mu způsobovaly nějaké obtíže. Chlamydie mohou být stejně velké jako viry nebo i menší. Mají kulovitý tvar. Lidé si je často spojují pouze s pohlavní chorobou, ale to rozhodně není pravda a chlamydie se mohou vyskytovat i jinde než v pohlavním ústrojí.


Co je to Chlamydie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chlamydie. Co znamená odborný pojem Chlamydie z kategorie Nemoce?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Chlamydie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: informace, vysvětlení, terminus technicus, co to je, pojem, význam, lexikon, formulace, přesný význam, význam pojmu, Chlamydie, nemoce, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, slovník, definice pojmu, význam slova


Pojem Chlamydie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Chlamydie píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Chlamydie (Chlamydiae) jsou nepohyblivé bakterie, které parazitují uvnitř eukaryotických buněk. Někdy žijí ve svých hostitelích, aniž by způsobily potíže – proto se předpokládá, že jejich hostitelé jsou v podstatě přirozenými rezervoáry. Patří však také mezi původce onemocnění lidí i zvířat – chlamydiózy.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Chlamydie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Chlamydie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chlamydie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Chlamydie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Chlamydie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Chlamydie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlamydie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co je to Chlamydie? resp. jaká je definice termínu Chlamydie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlamydie, odpověď na dotaz co je to Chlamydie?. Víte např. kdo to je Daňový poradce? Znáte a víte kdo je Etnograf? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?