Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chlamydie. Co znamená slovo Chlamydie z kategorie Nemoce?

Co je Chlamydie? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chlamydie?

Lidské zdraví ohrožují různé druhy bakterií, mezi něž patří i chlamydie. Chlamydie nejsou pohyblivé a usazují se uvnitř eukaryotických buněk, kde parazitují. Může se stát, že bakterie žijí v organismu, aniž by mu způsobovaly nějaké obtíže. Chlamydie mohou být stejně velké jako viry nebo i menší. Mají kulovitý tvar. Lidé si je často spojují pouze s pohlavní chorobou, ale to rozhodně není pravda a chlamydie se mohou vyskytovat i jinde než v pohlavním ústrojí.


Co je to Chlamydie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Chlamydie. Co znamená slovo Chlamydie z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Chlamydie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: heslo, nemoce, popis, co znamená, pojem, význam, přesný význam, nemoce, definice pojmu, odborné názvosloví, co je to Chlamydie?, wiki, definice, názvosloví, formulace, co to je, terminus technicus, slovo


Pojem Chlamydie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chlamydie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chlamydie (Chlamydiae) jsou nepohyblivé bakterie, které parazitují uvnitř eukaryotických buněk. Někdy žijí ve svých hostitelích, aniž by způsobily potíže – proto se předpokládá, že jejich hostitelé jsou v podstatě přirozenými rezervoáry. Patří však také mezi původce onemocnění lidí i zvířat – chlamydiózy.

Hledejte pojem Chlamydie v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Chlamydie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Chlamydie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Chlamydie na Youtube

Zkusit najít Chlamydie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Chlamydie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chlamydie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlamydie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Chlamydie? resp. co znamená slovo Chlamydie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlamydie, odpověď na dotaz co je to Chlamydie?. Víte např. kdo to je Jake Gyllenhaal? Znáte a víte kdo je Violetta? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?