Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chlamydie. Co znamená odborný pojem Chlamydie z kategorie Nemoce?

Co je to Chlamydie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Chlamydie?

Lidské zdraví ohrožují různé druhy bakterií, mezi něž patří i chlamydie. Chlamydie nejsou pohyblivé a usazují se uvnitř eukaryotických buněk, kde parazitují. Může se stát, že bakterie žijí v organismu, aniž by mu způsobovaly nějaké obtíže. Chlamydie mohou být stejně velké jako viry nebo i menší. Mají kulovitý tvar. Lidé si je často spojují pouze s pohlavní chorobou, ale to rozhodně není pravda a chlamydie se mohou vyskytovat i jinde než v pohlavním ústrojí.


Co je to Chlamydie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chlamydie. Co znamená odborný pojem Chlamydie z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Chlamydie) můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Chlamydie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: nemoce, formulace, názvosloví, lexikon, nemoce, terminologie, Chlamydie, synonymum, přesný výraz, význam, vysvětlení, informace, wiki, přesný význam, termín, terminus technicus, slovník, co to je


Pojem Chlamydie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chlamydie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Chlamydie (Chlamydiae) jsou nepohyblivé bakterie, které parazitují uvnitř eukaryotických buněk. Někdy žijí ve svých hostitelích, aniž by způsobily potíže – proto se předpokládá, že jejich hostitelé jsou v podstatě přirozenými rezervoáry. Patří však také mezi původce onemocnění lidí i zvířat – chlamydiózy.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Chlamydie na Google.cz

Zkusit najít slovo Chlamydie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Chlamydie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Chlamydie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Chlamydie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chlamydie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlamydie například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Chlamydie? resp. co to je Chlamydie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlamydie, odpověď na dotaz co je to Chlamydie?. Víte např. kdo to je Finanční arbitr? Znáte a víte kdo je Violetta? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?