Co je to?
Definice výrazu, termínu Rozhodčí doložka. Co znamená odborný pojem Rozhodčí doložka z kategorie Právo?

Co je to Rozhodčí doložka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Rozhodčí doložka?

Rozhodčí doložka je dodatek obsažený ve smlouvě, která dává rozhodcům pravomoc k rozhodování případných sporů ze smlouvy namísto obecných soudů. Pro zúčastněné ve smlouvě to znamená rychlé a spravedlivé řešení jejich sporů. Rozhodčí smlouva se může týkat již existujícího sporu nebo jakéhokoliv jiného, který může vzniknout v budoucnu. Rozhodčí doložka musí být sjednána písemně, jinak není platná.


Co je to Rozhodčí doložka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rozhodčí doložka. Co znamená odborný pojem Rozhodčí doložka z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rozhodčí doložka je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice pojmu, Právo, odborný výraz, co to je, význam pojmu, slovník, definice, formulace, pojem, co je to Rozhodčí doložka?, heslo, přesný výraz, význam slova, terminologie, termín, přesný význam, názvosloví, synonymum


Pojem Rozhodčí doložka je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozhodčí doložka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozhodčí smlouva je zvláštní dohoda, která umožní vést rozhodčí řízení, založí tedy pravomoc ad hoc rozhodců či stálého rozhodčího soudu rozhodnout majetkové spory vzniklé z tzv. smlouvy hlavní, a to namísto jinak příslušných obecných soudů. Může být učiněna do budoucna ve formě tzv. rozhodčí doložky, nebo pro již existující spor ve formě tzv. smlouvy o rozhodci. Dále může být obsažena přímo ve smlouvě hlavní, případně v závazných vedlejších obchodních podmínkách (pokud nejde o spotřebitelský spor), vždy však musí být vždy sjednána písemně, jinak je neplatná.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Rozhodčí doložka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozhodčí doložka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Rozhodčí doložka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Rozhodčí doložka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Rozhodčí doložka na Youtube

Hledat výraz Rozhodčí doložka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozhodčí doložka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Rozhodčí doložka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rozhodčí doložka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozhodčí doložka, odpověď na dotaz co je to Rozhodčí doložka?. Víte např. kdo to je Jiří Zmožek? Znáte a víte kdo je Brad Pitt? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.