Co je to?
Definice výrazu, termínu Rozhodčí doložka. Co znamená odborný pojem Rozhodčí doložka z kategorie Právo?

Co je to Rozhodčí doložka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Rozhodčí doložka?

Rozhodčí doložka je dodatek obsažený ve smlouvě, která dává rozhodcům pravomoc k rozhodování případných sporů ze smlouvy namísto obecných soudů. Pro zúčastněné ve smlouvě to znamená rychlé a spravedlivé řešení jejich sporů. Rozhodčí smlouva se může týkat již existujícího sporu nebo jakéhokoliv jiného, který může vzniknout v budoucnu. Rozhodčí doložka musí být sjednána písemně, jinak není platná.


Co je to Rozhodčí doložka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rozhodčí doložka. Co znamená odborný pojem Rozhodčí doložka z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rozhodčí doložka můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rozhodčí doložka je v sekci Právo

Klíčová slova: wiki, heslo, termín, terminologie, Právo, Právo, přesný význam, formulace, definice pojmu, co znamená, význam pojmu, co je to Rozhodčí doložka?, definice, názvosloví, lexikon, slovník, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Rozhodčí doložka je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozhodčí doložka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozhodčí smlouva je zvláštní dohoda, která umožní vést rozhodčí řízení, založí tedy pravomoc ad hoc rozhodců či stálého rozhodčího soudu rozhodnout majetkové spory vzniklé z tzv. smlouvy hlavní, a to namísto jinak příslušných obecných soudů. Může být učiněna do budoucna ve formě tzv. rozhodčí doložky, nebo pro již existující spor ve formě tzv. smlouvy o rozhodci. Dále může být obsažena přímo ve smlouvě hlavní, případně v závazných vedlejších obchodních podmínkách (pokud nejde o spotřebitelský spor), vždy však musí být vždy sjednána písemně, jinak je neplatná.

Další možné informační zdroje

Najít výraz Rozhodčí doložka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Rozhodčí doložka ve Wikislovníku

Najít termín Rozhodčí doložka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozhodčí doložka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Rozhodčí doložka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Rozhodčí doložka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozhodčí doložka například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Rozhodčí doložka? resp. jaká je definice slova Rozhodčí doložka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozhodčí doložka, odpověď na dotaz co je to Rozhodčí doložka?. Víte např. kdo to je Suflér? Znáte a víte kdo je Brad Pitt? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.