Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rozhodčí doložka. Co znamená odborný pojem Rozhodčí doložka z kategorie Právo?

Co je Rozhodčí doložka?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rozhodčí doložka?

Rozhodčí doložka je dodatek obsažený ve smlouvě, která dává rozhodcům pravomoc k rozhodování případných sporů ze smlouvy namísto obecných soudů. Pro zúčastněné ve smlouvě to znamená rychlé a spravedlivé řešení jejich sporů. Rozhodčí smlouva se může týkat již existujícího sporu nebo jakéhokoliv jiného, který může vzniknout v budoucnu. Rozhodčí doložka musí být sjednána písemně, jinak není platná.


Co je to Rozhodčí doložka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rozhodčí doložka. Co znamená odborný pojem Rozhodčí doložka z kategorie Právo?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text vytvořen pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rozhodčí doložka? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Rozhodčí doložka je v kategorii právo

Klíčová slova: slovník, popis, slovo, odborný výraz, terminologie, odborné názvosloví, synonymum, definice, lexikon, wiki, formulace, co znamená, terminus technicus, právo, právo, význam, význam slova, definice pojmu


Pojem Rozhodčí doložka je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Rozhodčí doložka píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozhodčí smlouva je zvláštní dohoda, která umožní vést rozhodčí řízení, založí tedy pravomoc ad hoc rozhodců či stálého rozhodčího soudu rozhodnout majetkové spory vzniklé z tzv. smlouvy hlavní, a to namísto jinak příslušných obecných soudů. Může být učiněna do budoucna ve formě tzv. rozhodčí doložky, nebo pro již existující spor ve formě tzv. smlouvy o rozhodci. Dále může být obsažena přímo ve smlouvě hlavní, případně v závazných vedlejších obchodních podmínkách (pokud nejde o spotřebitelský spor), vždy však musí být vždy sjednána písemně, jinak je neplatná.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Rozhodčí doložka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Rozhodčí doložka na Google.cz

Najít pojem Rozhodčí doložka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rozhodčí doložka na Youtube

Zkusit najít slovo Rozhodčí doložka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozhodčí doložka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozhodčí doložka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co je to Rozhodčí doložka? resp. jaký je přesný význam slova Rozhodčí doložka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozhodčí doložka, odpověď na dotaz co je to Rozhodčí doložka?. Víte např. kdo to je Statik? Znáte a víte kdo je Christopher Nolan? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rozhodčí doložka v jiné sekci než právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.