Co je to?
Definice výrazu, termínu Rozhodčí doložka. Co znamená odborný pojem Rozhodčí doložka z kategorie Právo?

Co je to Rozhodčí doložka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rozhodčí doložka?

Rozhodčí doložka je dodatek obsažený ve smlouvě, která dává rozhodcům pravomoc k rozhodování případných sporů ze smlouvy namísto obecných soudů. Pro zúčastněné ve smlouvě to znamená rychlé a spravedlivé řešení jejich sporů. Rozhodčí smlouva se může týkat již existujícího sporu nebo jakéhokoliv jiného, který může vzniknout v budoucnu. Rozhodčí doložka musí být sjednána písemně, jinak není platná.


Co je to Rozhodčí doložka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rozhodčí doložka. Co znamená odborný pojem Rozhodčí doložka z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Rozhodčí doložka s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rozhodčí doložka je v kategorii Právo

Klíčová slova: vysvětlení, informace, přesný význam, přesný výraz, Právo, význam pojmu, wiki, co je to Rozhodčí doložka?, odborný výraz, popis, co znamená, Rozhodčí doložka, Právo, pojem, synonymum, terminus technicus, terminologie, význam slova


Pojem Rozhodčí doložka je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozhodčí doložka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Rozhodčí smlouva je zvláštní dohoda, která umožní vést rozhodčí řízení, založí tedy pravomoc ad hoc rozhodců či stálého rozhodčího soudu rozhodnout majetkové spory vzniklé z tzv. smlouvy hlavní, a to namísto jinak příslušných obecných soudů. Může být učiněna do budoucna ve formě tzv. rozhodčí doložky, nebo pro již existující spor ve formě tzv. smlouvy o rozhodci. Dále může být obsažena přímo ve smlouvě hlavní, případně v závazných vedlejších obchodních podmínkách (pokud nejde o spotřebitelský spor), vždy však musí být vždy sjednána písemně, jinak je neplatná.

Pro další informace o termínu Rozhodčí doložka zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Rozhodčí doložka ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Rozhodčí doložka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozhodčí doložka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Rozhodčí doložka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Rozhodčí doložka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozhodčí doložka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozhodčí doložka například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rozhodčí doložka? resp. co přesně označuje termín Rozhodčí doložka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozhodčí doložka, odpověď na dotaz co je to Rozhodčí doložka?. Víte např. kdo to je Selena Gomez? Znáte a víte kdo je Jiří Menzel? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.