Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fejk. Co znamená pojem Fejk z kategorie Internet?

Co je Fejk?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fejk

Fejk je termín, který se běžně používá k označení něčeho falešného, podvodného nebo napodobeného. Podoba slova fejk pochází z anglického pojmu fake. V informačním kontextu technologií a médií se často používá v kombinaci s pojmem fake news (falešné zprávy) k označení dezinformačních nebo manipulativních informací, které jsou předkládány jako skutečné a pravdivé. Fejkový text je pak text, který byl vytvořen s úmyslem zavádět, klamat nebo manipulovat čtenáře. Může se jednat o úplně vymyšlený obsah nebo o zkreslení skutečných informací tak, aby vytvořily falešný dojem. Tyto texty mohou být vytvořeny různými způsoby, včetně úprav skutečných informací, vytváření falešných citací, nebo jednoduchého vymyšleného příběhu.
Fejkový text může být šířen prostřednictvím různých kanálů, včetně sociálních médií, webových stránek, e-mailů nebo dokonce tištěných médií. Cílem je především ovlivnit veřejné mínění, podkopat důvěryhodnost zpráv nebo politiků, či získat pozornost a kliknutí na webové stránky za účelem získání reklamních příjmů. Je důležité být obezřetný při posuzování informací a je nutné získávat informace z více zdrojů, aby se minimalizovala možnost vystavení se fejkovým textům. Nezbytné je také vzdělávat se v oblasti kritického myšlení a schopnosti rozpoznat potenciální fejk.


Co je to Fejk? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fejk. Co znamená pojem Fejk z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Fejk se nachází v sekci internet

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, význam pojmu, popis, wiki, lexikon, formulace, co to je, slovo, přesný význam, termín, terminus technicus, definice, odborný výraz, terminologie, synonymum, internet, heslo


Pojem Fejk je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Fejk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Fejk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Fejk ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fejk ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Fejk na Youtube

Vyhledat heslo Fejk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fejk například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Fejk? resp. jaká je definice slova Fejk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fejk, odpověď na dotaz co je to Fejk?. Víte např. kdo to je Tom Holland? Znáte a víte kdo je Warren Gamaliel Harding? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.