Co je to?
Odborný výraz, definice slova Denacifikace. Co znamená slovo Denacifikace z kategorie Politika?

Co je Denacifikace? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Denacifikace?

Denacifikace je označení pro odstranění vlivu nacizmu ve společnosti. Pojem se používal hlavně po druhé světové válce, kdy spojené mocnosti chtěli zamezit přetrvávání vlivu nacizmu v Německu a v Rakousku. Tento vliv byl viditelný jak ve společnosti, tak v politice, kultuře, hospodářství, soudním systému i v tisku. Bývalí členové nacistické strany, popř. SS museli odejít z veřejných funkcí a organizace spojené s nacizmem byly rozpuštěny. Denacifikace byla tématem Postupimské konference, kde o ní bylo v roce 1945 rozhodnuto. Byla jedním z bodů programu s názvem 4D. Kromě jiného byla zakázána činnost strany NSDAP a osoby, které byly viníky nebo přívrženci, byly vyloučeny ze zastávání důležitých míst.
Denacifikace proběhla i v dalších zemích, například v Řecku. V roce 2022 využil denacifikaci jako záminku pro vpád ruských vojsk na Ukrajinu ruský prezident Vladimír Putin, kdy z utlačování ruských obyvatel Ukrajiny obvinil především pluk Azov a ukrajinskou vládu.


Co je to Denacifikace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Denacifikace. Co znamená slovo Denacifikace z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Denacifikace patří do kategorie politika

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, terminus technicus, co je to Denacifikace?, přesný význam, co znamená, co to je, slovník, pojem, heslo, terminologie, lexikon, význam slova, Denacifikace, definice, slovo, termín


Pojem Denacifikace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Denacifikace zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Denacifikace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Denacifikace na Youtube

Hledat termín Denacifikace ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Denacifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Denacifikace na Google.cz

Vyhledat termín Denacifikace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Denacifikace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to Denacifikace? resp. co označuje slovo Denacifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denacifikace, odpověď na dotaz co je to Denacifikace?. Víte např. kdo to je Jindřich Šídlo? Znáte a víte kdo je Aleš Juchelka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?