Co je to?
Definice odborného termínu, slova Denacifikace. Co znamená pojem Denacifikace z kategorie Politika?

Co je to Denacifikace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Denacifikace?

Denacifikace je označení pro odstranění vlivu nacizmu ve společnosti. Pojem se používal hlavně po druhé světové válce, kdy spojené mocnosti chtěli zamezit přetrvávání vlivu nacizmu v Německu a v Rakousku. Tento vliv byl viditelný jak ve společnosti, tak v politice, kultuře, hospodářství, soudním systému i v tisku. Bývalí členové nacistické strany, popř. SS museli odejít z veřejných funkcí a organizace spojené s nacizmem byly rozpuštěny. Denacifikace byla tématem Postupimské konference, kde o ní bylo v roce 1945 rozhodnuto. Byla jedním z bodů programu s názvem 4D. Kromě jiného byla zakázána činnost strany NSDAP a osoby, které byly viníky nebo přívrženci, byly vyloučeny ze zastávání důležitých míst.
Denacifikace proběhla i v dalších zemích, například v Řecku. V roce 2022 využil denacifikaci jako záminku pro vpád ruských vojsk na Ukrajinu ruský prezident Vladimír Putin, kdy z utlačování ruských obyvatel Ukrajiny obvinil především pluk Azov a ukrajinskou vládu.


Definice odborného termínu, slova Denacifikace. Co znamená pojem Denacifikace z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Denacifikace) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Denacifikace patří do kategorie politika

Klíčová slova: co to je, slovo, synonymum, lexikon, přesný výraz, co znamená, názvosloví, pojem, význam pojmu, formulace, Denacifikace, slovník, definice, terminus technicus, co je to Denacifikace?, politika, význam, informace


Pojem Denacifikace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Denacifikace ve vyhledávači Qwant

Najít termín Denacifikace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Denacifikace ve Wikimedia Commons

Najít výraz Denacifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Denacifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Denacifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Denacifikace například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Denacifikace? resp. jaká je definice termínu Denacifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denacifikace, odpověď na dotaz co je to Denacifikace?. Víte např. kdo to je Proděkan? Znáte a víte kdo je Artemis? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?