Co je to?
Výraz, termín, definice slova Denacifikace. Co znamená odborný pojem Denacifikace z kategorie Politika?

Co je to Denacifikace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Denacifikace?

Denacifikace je označení pro odstranění vlivu nacizmu ve společnosti. Pojem se používal hlavně po druhé světové válce, kdy spojené mocnosti chtěli zamezit přetrvávání vlivu nacizmu v Německu a v Rakousku. Tento vliv byl viditelný jak ve společnosti, tak v politice, kultuře, hospodářství, soudním systému i v tisku. Bývalí členové nacistické strany, popř. SS museli odejít z veřejných funkcí a organizace spojené s nacizmem byly rozpuštěny. Denacifikace byla tématem Postupimské konference, kde o ní bylo v roce 1945 rozhodnuto. Byla jedním z bodů programu s názvem 4D. Kromě jiného byla zakázána činnost strany NSDAP a osoby, které byly viníky nebo přívrženci, byly vyloučeny ze zastávání důležitých míst.
Denacifikace proběhla i v dalších zemích, například v Řecku. V roce 2022 využil denacifikaci jako záminku pro vpád ruských vojsk na Ukrajinu ruský prezident Vladimír Putin, kdy z utlačování ruských obyvatel Ukrajiny obvinil především pluk Azov a ukrajinskou vládu.


Výraz, termín, definice slova Denacifikace. Co znamená odborný pojem Denacifikace z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Denacifikace s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Denacifikace je v kategorii politika

Klíčová slova: informace, pojem, formulace, přesný význam, definice pojmu, význam, terminologie, popis, slovník, terminus technicus, wiki, co znamená, politika, synonymum, odborné názvosloví, co to je, slovo, Denacifikace


Pojem Denacifikace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Denacifikace

Najít heslo Denacifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Denacifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Denacifikace ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Denacifikace ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Denacifikace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Denacifikace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Denacifikace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Denacifikace? resp. jaký je význam slova Denacifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denacifikace, odpověď na dotaz co je to Denacifikace?. Víte např. kdo to je Tomáš Garrigue Masaryk? Znáte a víte kdo je Rytíř? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?