Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Personifikace. Co znamená pojem Personifikace z kategorie Literatura?

Co to je Personifikace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Personifikace?

V literatuře se můžete setkat se situací, kdy neživé předměty nebo nižší organismy využívají lidské vlastnosti a schopnosti. Jedná se o druh metafory s názvem personifikace. Některé vlastnosti však mohou být reálně dány a využívají se v rámci personifikace. Stejně tak si lze personifikaci vykládat jako zosobnění, které vychází ze subjektivních názorů.


Co je to Personifikace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Personifikace. Co znamená pojem Personifikace z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Personifikace? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Personifikace se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, termín, slovník, co znamená, význam pojmu, popis, názvosloví, přesný výraz, přesný význam, lexikon, vysvětlení, co je to Personifikace?, odborný výraz, význam, wiki, význam slova, Literatura


Pojem Personifikace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Personifikace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Personifikace (zosobnění, z latiny persona, osoba) je termín se dvěma významy. V rámci literatury se tak označuje připisování lidských vlastností neživým věcem či nižším organismům (např. stromy šeptají, jezera si čtou v mracích). Personifikace je považována za druh metafory.

Pojem personifikace je zároveň též vykládán jako zosobnění, tj. vybrání určitého jevu, instituce či osoby za typického či velmi výrazného představitele či symbol čehokoliv. Například ateismus je pro řadu lidí zosobněním zla - představuje pro ně zlo v čiré podobě či je prostě nutně zlem. Takovéto užití personifikace, jako antropomorfismu, může vycházet z velmi subjektivních měřítek, kdy je tento náhled sdílený pouze jednotlivci či skupinou, nebo může jít o obecně přijímanou personifikaci.

Další informační zdroje o slovu Personifikace

Hledat slovo Personifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Personifikace ve Wikislovníku

Najít slovo Personifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Personifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Personifikace ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Personifikace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Personifikace například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Personifikace? resp. co se skrývá pod slovem Personifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Personifikace, odpověď na dotaz co je to Personifikace?. Víte např. kdo to je Marie Terezie? Znáte a víte kdo je Múza? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.