Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Personifikace. Co znamená pojem Personifikace z kategorie Literatura?

Co je Personifikace?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Personifikace

V literatuře se můžete setkat se situací, kdy neživé předměty nebo nižší organismy využívají lidské vlastnosti a schopnosti. Jedná se o druh metafory s názvem personifikace. Některé vlastnosti však mohou být reálně dány a využívají se v rámci personifikace. Stejně tak si lze personifikaci vykládat jako zosobnění, které vychází ze subjektivních názorů.


Co je to Personifikace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Personifikace. Co znamená pojem Personifikace z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Personifikace s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Personifikace se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, slovník, heslo, literatura, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, odborný výraz, synonymum, wiki, Personifikace, co je to Personifikace?, co to je, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, význam slova


Pojem Personifikace je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Personifikace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Personifikace (zosobnění, z latiny persona, osoba) je termín se dvěma významy. V rámci literatury se tak označuje připisování lidských vlastností neživým věcem či nižším organismům (např. stromy šeptají, jezera si čtou v mracích). Personifikace je považována za druh metafory.

Pojem personifikace je zároveň též vykládán jako zosobnění, tj. vybrání určitého jevu, instituce či osoby za typického či velmi výrazného představitele či symbol čehokoliv. Například ateismus je pro řadu lidí zosobněním zla - představuje pro ně zlo v čiré podobě či je prostě nutně zlem. Takovéto užití personifikace, jako antropomorfismu, může vycházet z velmi subjektivních měřítek, kdy je tento náhled sdílený pouze jednotlivci či skupinou, nebo může jít o obecně přijímanou personifikaci.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Personifikace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Personifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Personifikace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Personifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Personifikace na Google.cz

Hledat heslo Personifikace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Personifikace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teďka již bezesporu víte co znamená Personifikace? resp. jaký je význam pojmu Personifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Personifikace, odpověď na dotaz co je to Personifikace?. Víte např. kdo to je Karel Gott? Znáte a víte kdo je Morfeus? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Personifikace v jiné sekci než literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Otevřená kniha, personifikace, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.