Co je to?
Výraz, termín, definice slova Absint. Co znamená odborný pojem Absint z kategorie Nápoje?

Co je to Absint? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Absint

Absint je typ alkoholického nápoje s velmi vysokým obsahem alkoholu, až 80%. Vznikl ve Francii a v 19. století byl velmi oblíbený mezi umělci. Základními surovinami pro jeho výrobu jsou fenykl, pelyněk a anýz. Pro absint je typická zelená barva. V některých evropských zemích byl zhruba před sto lety jeho prodej zakázán, neboť byl považován za zdraví škodlivý (měl mít halucinogenní účinky), což se ovšem neprokázalo. V současné době je většina těchto zákazů již zrušena.


Co je to Absint? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Absint. Co znamená odborný pojem Absint z kategorie Nápoje?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Absint? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Absint je v kategorii nápoje

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, pojem, popis, co je to Absint?, přesný výraz, význam pojmu, slovo, definice pojmu, terminologie, význam, význam slova, Absint, vysvětlení, názvosloví, synonymum, co znamená, wiki


Pojem Absint je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Absint? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Absint (též absinth; francouzsky absinthe; z latinského absinthium a řeckého ἀψίνθιον apsinthion, pelyněk) je tvrdý alkoholický nápoj, jenž se vyrábí z pelyňku, anýzu a fenyklu (jedná se o tzv. svatou trojici). Pro dochucení se často se využívají další bylinky, kupř. yzop lékařský, meduňka lékařská nebo badyán. Absint má přírodní zelenou barvu, ale může být taktéž bezbarvý. Nápoj je nezřídkakdy označován jako „zelená víla“.

Hořící absint

Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay
Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Najít heslo Absint ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Absint na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absint ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Absint ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Absint ve Wikislovníku

Hledat slovo Absint ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Absint například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Absint? resp. co znamená výraz Absint? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absint, odpověď na dotaz co je to Absint?. Víte např. kdo to je Neurolog? Znáte a víte kdo je Diana Kalashová? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nápoje U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.