Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Co to je Absint? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Absint

Absint je typ alkoholického nápoje s velmi vysokým obsahem alkoholu, až 80%. Vznikl ve Francii a v 19. století byl velmi oblíbený mezi umělci. Základními surovinami pro jeho výrobu jsou fenykl, pelyněk a anýz. Pro absint je typická zelená barva. V některých evropských zemích byl zhruba před sto lety jeho prodej zakázán, neboť byl považován za zdraví škodlivý (měl mít halucinogenní účinky), což se ovšem neprokázalo. V současné době je většina těchto zákazů již zrušena.


Co je to Absint? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Absint? s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Absint je v sekci nápoje

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, význam, názvosloví, význam slova, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, co to je, přesný význam, heslo, odborný výraz, formulace, definice pojmu, pojem, informace, nápoje, co je to Absint?


Pojem Absint je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Absint?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absint (též absinth; francouzsky absinthe; z latinského absinthium a řeckého ἀψίνθιον apsinthion, pelyněk) je tvrdý alkoholický nápoj, jenž se vyrábí z pelyňku, anýzu a fenyklu (jedná se o tzv. svatou trojici). Pro dochucení se často se využívají další bylinky, kupř. yzop lékařský, meduňka lékařská nebo badyán. Absint má přírodní zelenou barvu, ale může být taktéž bezbarvý. Nápoj je nezřídkakdy označován jako „zelená víla“.

Hořící absint

Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay
Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Absint lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Absint ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Absint ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absint ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Absint na Google.cz

Vyhledat slovo Absint ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Absint ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Absint například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Absint? resp. jaká je definice slova Absint? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absint, odpověď na dotaz co je to Absint?. Víte např. kdo to je Sinolog? Znáte a víte kdo je Strojvedoucí? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.