Co je to?
Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Co je to Absint? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Absint?

Absint je typ alkoholického nápoje s velmi vysokým obsahem alkoholu, až 80%. Vznikl ve Francii a v 19. století byl velmi oblíbený mezi umělci. Základními surovinami pro jeho výrobu jsou fenykl, pelyněk a anýz. Pro absint je typická zelená barva. V některých evropských zemích byl zhruba před sto lety jeho prodej zakázán, neboť byl považován za zdraví škodlivý (měl mít halucinogenní účinky), což se ovšem neprokázalo. V současné době je většina těchto zákazů již zrušena.


Co je to Absint? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Absint je v sekci Nápoje

Klíčová slova: co je to Absint?, co to je, wiki, význam pojmu, lexikon, přesný význam, Nápoje, slovo, formulace, definice pojmu, Nápoje, odborné názvosloví, slovník, pojem, názvosloví, termín, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Absint je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Absint? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absint (též absinth; francouzsky absinthe; z latinského absinthium a řeckého ἀψίνθιον apsinthion, pelyněk) je tvrdý alkoholický nápoj, jenž se vyrábí z pelyňku, anýzu a fenyklu (jedná se o tzv. svatou trojici). Pro dochucení se často se využívají další bylinky, kupř. yzop lékařský, meduňka lékařská nebo badyán. Absint má přírodní zelenou barvu, ale může být taktéž bezbarvý. Nápoj je nezřídkakdy označován jako „zelená víla“.

Hořící absint

Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay
Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Absint

Najít výraz Absint ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Absint na Youtube

Hledat pojem Absint ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Absint ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Absint ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absint ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Absint například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Absint? resp. co vlastně znamená slovo Absint? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absint, odpověď na dotaz co je to Absint?. Víte např. kdo to je Ilona Csáková? Znáte a víte kdo je Ryan Gosling? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.