Co je to?
Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Co je Absint?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Absint?

Absint je typ alkoholického nápoje s velmi vysokým obsahem alkoholu, až 80 %. Vznikl ve Francii a v 19. století byl velmi oblíbený mezi umělci. Základními surovinami pro jeho výrobu jsou fenykl, pelyněk a anýz. Pro absint je typická zelená barva. V některých evropských zemích byl zhruba před sto lety jeho prodej zakázán, neboť byl považován za zdraví škodlivý (měl mít halucinogenní účinky), což se ovšem neprokázalo. V současné době je většina těchto zákazů již zrušena.


Co je to Absint? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Absint? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Absint patří do sekce nápoje

Klíčová slova: nápoje, heslo, přesný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, co to je, lexikon, pojem, informace, vysvětlení, Absint, přesný význam, popis, nápoje, wiki, význam pojmu


Pojem Absint je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Absint? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Absint (též absinth; francouzsky absinthe; z latinského absinthium a řeckého ἀψίνθιον apsinthion, pelyněk) je tvrdý alkoholický nápoj, jenž se vyrábí z pelyňku, anýzu a fenyklu (jedná se o tzv. svatou trojici). Pro dochucení se často se využívají další bylinky, kupř. yzop lékařský, meduňka lékařská nebo badyán. Absint má přírodní zelenou barvu, ale může být taktéž bezbarvý. Nápoj je nezřídkakdy označován jako „zelená víla“.

Hořící absint

Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay
Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Absint lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Absint ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absint ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Absint ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Absint ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Absint ve Wikizdrojích

Hledat slovo Absint ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Absint například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Absint? resp. jaká je definice termínu Absint? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absint, odpověď na dotaz co je to Absint?. Víte např. kdo to je Ivan Havel? Znáte a víte kdo je Úvěrový specialista? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Absint v jiné sekci než nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, karafa, absint, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.