Co je to?
Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Co je to Absint? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Absint?

Absint je typ alkoholického nápoje s velmi vysokým obsahem alkoholu, až 80%. Vznikl ve Francii a v 19. století byl velmi oblíbený mezi umělci. Základními surovinami pro jeho výrobu jsou fenykl, pelyněk a anýz. Pro absint je typická zelená barva. V některých evropských zemích byl zhruba před sto lety jeho prodej zakázán, neboť byl považován za zdraví škodlivý (měl mít halucinogenní účinky), což se ovšem neprokázalo. V současné době je většina těchto zákazů již zrušena.


Co je to Absint? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Absint) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Absint patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: heslo, Nápoje, význam pojmu, slovo, odborné názvosloví, lexikon, přesný výraz, Absint, formulace, slovník, Nápoje, wiki, synonymum, definice pojmu, terminologie, terminus technicus, přesný význam, význam slova


Pojem Absint je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Absint dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absint (též absinth; francouzsky absinthe; z latinského absinthium a řeckého ἀψίνθιον apsinthion, pelyněk) je tvrdý alkoholický nápoj, jenž se vyrábí z pelyňku, anýzu a fenyklu (jedná se o tzv. svatou trojici). Pro dochucení se často se využívají další bylinky, kupř. yzop lékařský, meduňka lékařská nebo badyán. Absint má přírodní zelenou barvu, ale může být taktéž bezbarvý. Nápoj je nezřídkakdy označován jako „zelená víla“.

Hořící absint

Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay
Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Absint v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Absint na Youtube

Hledat výraz Absint ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Absint ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absint ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Absint ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Absint ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Absint například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Absint? resp. co se skrývá pod slovem Absint? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absint, odpověď na dotaz co je to Absint?. Víte např. kdo to je Noam Chomsky? Znáte a víte kdo je Arnold Schwarzenegger? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Absint v jiné sekci než Nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.