Co je to?
Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Co je to Absint? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Absint?

Absint je typ alkoholického nápoje s velmi vysokým obsahem alkoholu, až 80%. Vznikl ve Francii a v 19. století byl velmi oblíbený mezi umělci. Základními surovinami pro jeho výrobu jsou fenykl, pelyněk a anýz. Pro absint je typická zelená barva. V některých evropských zemích byl zhruba před sto lety jeho prodej zakázán, neboť byl považován za zdraví škodlivý (měl mít halucinogenní účinky), což se ovšem neprokázalo. V současné době je většina těchto zákazů již zrušena.


Co je to Absint? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Absint s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Absint je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: informace, odborný výraz, význam slova, odborné názvosloví, co je to Absint?, synonymum, popis, názvosloví, terminologie, wiki, přesný výraz, terminus technicus, heslo, slovo, význam, formulace, slovník, pojem


Pojem Absint je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Absint? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absint (též absinth; francouzsky absinthe; z latinského absinthium a řeckého ἀψίνθιον apsinthion, pelyněk) je tvrdý alkoholický nápoj, jenž se vyrábí z pelyňku, anýzu a fenyklu (jedná se o tzv. svatou trojici). Pro dochucení se často se využívají další bylinky, kupř. yzop lékařský, meduňka lékařská nebo badyán. Absint má přírodní zelenou barvu, ale může být taktéž bezbarvý. Nápoj je nezřídkakdy označován jako „zelená víla“.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Absint ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absint ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Absint na Youtube

Hledat výraz Absint ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Absint ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Absint na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Absint například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Absint? resp. jaký je přesný význam slova Absint? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absint, odpověď na dotaz co je to Absint?. Víte např. kdo to je Psycholog? Znáte a víte kdo je Ryan Gosling? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.