Co je to?
Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Co je to Absint? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Absint?

Absint je typ alkoholického nápoje s velmi vysokým obsahem alkoholu, až 80%. Vznikl ve Francii a v 19. století byl velmi oblíbený mezi umělci. Základními surovinami pro jeho výrobu jsou fenykl, pelyněk a anýz. Pro absint je typická zelená barva. V některých evropských zemích byl zhruba před sto lety jeho prodej zakázán, neboť byl považován za zdraví škodlivý (měl mít halucinogenní účinky), což se ovšem neprokázalo. V současné době je většina těchto zákazů již zrušena.


Co je to Absint? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Absint se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: terminologie, wiki, co znamená, význam, odborný výraz, přesný výraz, termín, co je to Absint?, lexikon, slovo, Nápoje, popis, formulace, názvosloví, význam slova, co to je, Absint, Nápoje


Pojem Absint je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Absint?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absint (též absinth; francouzsky absinthe; z latinského absinthium a řeckého ἀψίνθιον apsinthion, pelyněk) je tvrdý alkoholický nápoj, jenž se vyrábí z pelyňku, anýzu a fenyklu (jedná se o tzv. svatou trojici). Pro dochucení se často se využívají další bylinky, kupř. yzop lékařský, meduňka lékařská nebo badyán. Absint má přírodní zelenou barvu, ale může být taktéž bezbarvý. Nápoj je nezřídkakdy označován jako „zelená víla“.

Hořící absint

Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay
Absint hoří čehož se často obřadně využívá. Autor: dianakuehn30010, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Absint v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absint ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Absint na Google.cz

Hledat videa s názvem Absint na Youtube

Zkusit najít heslo Absint ve Wikizdrojích

Najít pojem Absint ve Wikislovníku

Najít slovo Absint ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Absint například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Absint? resp. co se přesně ukrývá za slovem Absint? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absint, odpověď na dotaz co je to Absint?. Víte např. kdo to je Rekvizitář? Znáte a víte kdo je Heath Ledger? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.