Co je to?
Definice výrazu Souhláska. Co znamená odborný pojem Souhláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Souhláska? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Souhláska?

Souhláska je druhem hlásky. Na rozdíl od samohlásky, jejímž typickým rysem je tón, je základem souhlásky šum. Šum vzniká určitým příznačným nastavením nebo pohyby mluvidel při výslovnosti zvolené souhlásky.
Různé jazyky mívají odlišné počty souhlásek. Souhlásky se v jazycích mohou značně odlišovat ve výslovnosti a v rozdílech ve výslovnosti a v pravopisu. Souhlásky v češtině mohou být tvrdé, měkké či obojetné.


Co je to Souhláska? Význam slova, termín, Definice výrazu Souhláska. Co znamená odborný pojem Souhláska z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Souhláska patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: co znamená, heslo, lexikon, přesný význam, pojem, odborný výraz, wiki, slovník, definice pojmu, slovo, informace, definice, význam, co to je, význam slova, formulace, popis, terminus technicus


Pojem Souhláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Souhláska dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Souhlásky (konsonanty) jsou takové hlásky, jejichž charakteristickým rysem (na rozdíl od samohlásek) je šum, který vzniká specifickým postavením či pohybem mluvidel. Jazyky se různí také počtem souhlásek: zaniklý kavkazský ubychijský jazyk jich měl 84 a novogvinejský rotokas pouhých 6 (jeho abeceda má celkem 12 písmen).

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Souhláska ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Souhláska ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Souhláska ve Wikizdrojích

Hledat pojem Souhláska ve Wikislovníku

Hledat termín Souhláska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Souhláska na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Souhláska například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Souhláska? resp. co se skrývá pod slovem Souhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhláska, odpověď na dotaz co je to Souhláska?. Víte např. kdo to je Vezír? Znáte a víte kdo je Brašnář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Souhláska i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.