Co je to?
Definice výrazu Souhláska. Co znamená odborný pojem Souhláska z kategorie Český jazyk?

Co je Souhláska? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Souhláska

Souhláska je druhem hlásky. Na rozdíl od samohlásky, jejímž typickým rysem je tón, je základem souhlásky šum. Šum vzniká určitým příznačným nastavením nebo pohyby mluvidel při výslovnosti zvolené souhlásky.
Různé jazyky mívají odlišné počty souhlásek. Souhlásky se v jazycích mohou značně odlišovat ve výslovnosti a v rozdílech ve výslovnosti a v pravopisu. Souhlásky v češtině mohou být tvrdé, měkké či obojetné.


Co je to Souhláska? Význam slova, termín, Definice výrazu Souhláska. Co znamená odborný pojem Souhláska z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Souhláska je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: terminus technicus, popis, synonymum, definice pojmu, význam, Český jazyk, co to je, Souhláska, slovo, co je to Souhláska?, význam slova, odborné názvosloví, odborný výraz, slovník, přesný význam, heslo, lexikon, wiki


Pojem Souhláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Souhláska?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souhlásky (konsonanty) jsou takové hlásky, jejichž charakteristickým rysem (na rozdíl od samohlásek) je šum, který vzniká specifickým postavením či pohybem mluvidel. Jazyky se různí také počtem souhlásek: zaniklý kavkazský ubychijský jazyk jich měl 84 a novogvinejský rotokas pouhých 6 (jeho abeceda má celkem 12 písmen).

Více informací o slovu Souhláska doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Souhláska ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Souhláska na Youtube

Zkusit najít pojem Souhláska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Souhláska ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Souhláska ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Souhláska ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Souhláska například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Souhláska? resp. jaká je definice slova Souhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhláska, odpověď na dotaz co je to Souhláska?. Víte např. kdo to je Alena Vránová? Znáte a víte kdo je Primitiv? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Souhláska hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.