Co je to?
Výraz, termín, definice slova Barmský box. Co znamená odborný pojem Barmský box z kategorie Sport?

Co je to Barmský box? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Barmský box?

Barmský box je bojový sport, provozovaný v Barmě. Má tisíciletou tradici a drží se původních pravidel. Oba soupeři jsou při zápasu bosí, na rukou nemají rukavice, ale obalují si pěsti bandážemi z vlny. Mohou využívat jakékoli kopy nebo údery, hody, zvraty, strhy a další jinde nepovolené techniky.
Po obsazení Barmy Anglií byl tento druh boxu zakázán a barmský box se nesměl ani trénovat. Zákaz byl pak později zrušen.


Co je to Barmský box? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Barmský box. Co znamená odborný pojem Barmský box z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Barmský box se nachází v sekci sport

Klíčová slova: synonymum, význam slova, Barmský box, vysvětlení, terminologie, informace, co je to Barmský box?, pojem, heslo, slovník, termín, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, lexikon, sport, význam pojmu, co to je


Pojem Barmský box je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Barmský box píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Barmský box (Lethwei) je bojový sport rozšířený na území Barmy. Vyvinul se přibližně před tisíci lety a do dnešní doby se pravidla téměř nezměnila.
K zápasu proti sobě nastupují boxeři bosi, pěsti mají omotané vlněnými bandážemi. Jsou povoleny všechny údery a kopy, včetně úderů hlavou a také jsou povoleny všechny strhy, podmety, porazy, hody a zvraty.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Barmský box ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Barmský box ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Barmský box ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Barmský box ve Wikislovníku

Hledat heslo Barmský box ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Barmský box na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Barmský box například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Barmský box? resp. co znamená Barmský box? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Barmský box, odpověď na dotaz co je to Barmský box?. Víte např. kdo to je Hydrolog? Znáte a víte kdo je Mažoretka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Barmský box v jiné sekci než sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.