Co je to?
Definice výrazu Barmský box. Co znamená odborný pojem Barmský box z kategorie Sport?

Co to je Barmský box? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Barmský box?

Barmský box je bojový sport, provozovaný v Barmě. Má tisíciletou tradici a drží se původních pravidel. Oba soupeři jsou při zápasu bosí, na rukou nemají rukavice, ale obalují si pěsti bandážemi z vlny. Mohou využívat jakékoli kopy nebo údery, hody, zvraty, strhy a další jinde nepovolené techniky.
Po obsazení Barmy Anglií byl tento druh boxu zakázán a barmský box se nesměl ani trénovat. Zákaz byl pak později zrušen.


Co je to Barmský box? Význam slova, termín, Definice výrazu Barmský box. Co znamená odborný pojem Barmský box z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Barmský box můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Barmský box je v kategorii Sport

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, Sport, definice pojmu, wiki, pojem, terminologie, názvosloví, slovo, přesný výraz, význam slova, přesný význam, Barmský box, co to je, co znamená, synonymum, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Barmský box je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Barmský box píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Barmský box (Lethwei) je bojový sport rozšířený na území Barmy. Vyvinul se přibližně před tisíci lety a do dnešní doby se pravidla téměř nezměnila.
K zápasu proti sobě nastupují boxeři bosi, pěsti mají omotané vlněnými bandážemi. Jsou povoleny všechny údery a kopy, včetně úderů hlavou a také jsou povoleny všechny strhy, podmety, porazy, hody a zvraty.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Barmský box ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Barmský box ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Barmský box ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Barmský box ve Wikizdrojích

Najít slovo Barmský box ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Barmský box ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Barmský box například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Barmský box? resp. co vlastně znamená slovo Barmský box? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Barmský box, odpověď na dotaz co je to Barmský box?. Víte např. kdo to je Jaroslav Faltýnek? Znáte a víte kdo je Pavel Tykač? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.