Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Barmský box. Co znamená pojem Barmský box z kategorie Sport?

Co je Barmský box?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Barmský box?

Barmský box je bojový sport, provozovaný v Barmě. Má tisíciletou tradici a drží se původních pravidel. Oba soupeři jsou při zápasu bosí, na rukou nemají rukavice, ale obalují si pěsti bandážemi z vlny. Mohou využívat jakékoli kopy nebo údery, hody, zvraty, strhy a další jinde nepovolené techniky.
Po obsazení Barmy Anglií byl tento druh boxu zakázán a barmský box se nesměl ani trénovat. Zákaz byl pak později zrušen.


Co je to Barmský box? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Barmský box. Co znamená pojem Barmský box z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Barmský box s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Barmský box se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, slovo, terminologie, popis, termín, definice, lexikon, sport, co znamená, formulace, význam, co je to Barmský box?, přesný význam, definice pojmu


Pojem Barmský box je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Barmský box?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Barmský box (Lethwei) je bojový sport rozšířený na území Barmy. Vyvinul se přibližně před tisíci lety a do dnešní doby se pravidla téměř nezměnila.
K zápasu proti sobě nastupují boxeři bosi, pěsti mají omotané vlněnými bandážemi. Jsou povoleny všechny údery a kopy, včetně úderů hlavou a také jsou povoleny všechny strhy, podmety, porazy, hody a zvraty.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Barmský box ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Barmský box ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Barmský box na Youtube

Zkusit najít Barmský box ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Barmský box ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Barmský box ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Barmský box například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte co znamená Barmský box? resp. co přesně znamená slovo Barmský box? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Barmský box, odpověď na dotaz co je to Barmský box?. Víte např. kdo to je Michaela Šojdrová? Znáte a víte kdo je Virtuos? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, fotbal, barmský box, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.