Co je to?
Odborný výraz, definice slova Barmský box. Co znamená pojem Barmský box z kategorie Sport?

Co je Barmský box? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Barmský box

Barmský box je bojový sport, provozovaný v Barmě. Má tisíciletou tradici a drží se původních pravidel. Oba soupeři jsou při zápasu bosí, na rukou nemají rukavice, ale obalují si pěsti bandážemi z vlny. Mohou využívat jakékoli kopy nebo údery, hody, zvraty, strhy a další jinde nepovolené techniky.
Po obsazení Barmy Anglií byl tento druh boxu zakázán a barmský box se nesměl ani trénovat. Zákaz byl pak později zrušen.


Co je to Barmský box? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Barmský box. Co znamená pojem Barmský box z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Barmský box s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Barmský box se nachází v sekci sport

Klíčová slova: význam, formulace, význam pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, synonymum, slovník, přesný význam, názvosloví, Barmský box, odborný výraz, termín, wiki, sport, heslo, přesný výraz, pojem, lexikon


Pojem Barmský box je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Barmský box? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Barmský box (Lethwei) je bojový sport rozšířený na území Barmy. Vyvinul se přibližně před tisíci lety a do dnešní doby se pravidla téměř nezměnila.
K zápasu proti sobě nastupují boxeři bosi, pěsti mají omotané vlněnými bandážemi. Jsou povoleny všechny údery a kopy, včetně úderů hlavou a také jsou povoleny všechny strhy, podmety, porazy, hody a zvraty.

Jiné informační zdroje o pojmu Barmský box

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Barmský box ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Barmský box na Google.cz

Najít heslo Barmský box ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Barmský box ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Barmský box ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Barmský box ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Barmský box například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Barmský box? resp. co přesně označuje termín Barmský box? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Barmský box, odpověď na dotaz co je to Barmský box?. Víte např. kdo to je Alessandro Zanardi? Znáte a víte kdo je Anna Netrebko? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.