Co je to?
Výraz, termín, definice slova Barmský box. Co znamená odborný pojem Barmský box z kategorie Sport?

Co je to Barmský box? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Barmský box?

Barmský box je bojový sport, provozovaný v Barmě. Má tisíciletou tradici a drží se původních pravidel. Oba soupeři jsou při zápasu bosí, na rukou nemají rukavice, ale obalují si pěsti bandážemi z vlny. Mohou využívat jakékoli kopy nebo údery, hody, zvraty, strhy a další jinde nepovolené techniky.
Po obsazení Barmy Anglií byl tento druh boxu zakázán a barmský box se nesměl ani trénovat. Zákaz byl pak později zrušen.


Co je to Barmský box? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Barmský box. Co znamená odborný pojem Barmský box z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Barmský box patří do kategorie sport

Klíčová slova: popis, heslo, význam slova, vysvětlení, co je to Barmský box?, terminologie, co to je, lexikon, názvosloví, přesný význam, odborný výraz, pojem, sport, definice, terminus technicus, sport, slovník, formulace


Pojem Barmský box je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Barmský box? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Barmský box (Lethwei) je bojový sport rozšířený na území Barmy. Vyvinul se přibližně před tisíci lety a do dnešní doby se pravidla téměř nezměnila.
K zápasu proti sobě nastupují boxeři bosi, pěsti mají omotané vlněnými bandážemi. Jsou povoleny všechny údery a kopy, včetně úderů hlavou a také jsou povoleny všechny strhy, podmety, porazy, hody a zvraty.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Barmský box ve Wikizdrojích

Hledat výraz Barmský box ve Wikislovníku

Hledat termín Barmský box na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Barmský box ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Barmský box ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Barmský box ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Barmský box například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Barmský box? resp. co znamená slovo Barmský box? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Barmský box, odpověď na dotaz co je to Barmský box?. Víte např. kdo to je Producent? Znáte a víte kdo je Viktor Janukovyč? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.