Co je to?
Definice výrazu Komunitní přenos. Co znamená odborný pojem Komunitní přenos z kategorie Lékařství?

Co to je Komunitní přenos? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Komunitní přenos

Komunitní přenos je pojem z oblasti lékařství, speciálně infekčních nemocí a jejich šíření. Pojem se stal velmi populárním v souvislosti s Covid-19 a jeho šířením. Jako komunitní přenos se označuje takové šíření, pro které je charakteristických 30% nebo ještě více takových případů, kde nebyl nalezen zdroj nákazy, nebo nákaza nebyla importována. Počítá se úhrnný týdenní počet osob, které byly v určité oblasti nově diagnostikovány. Jedná se o počet 30 osob z počtu 100000 obyvatel nebo ještě vyšší hodnotu.
Komunitní přenos pak znamená takovou situaci, kdy se nákaza začíná rozšiřovat v té části obyvatelstva, kde se doposud nevyskytovaly osoby nemocí postižené. Jde o takové osoby, které se nepohybovaly v zasažené oblasti a ani neměly žádný kontakt s již známým zdrojem nákazy. Komunitní přenos je velmi obtížné kontrolovat a zastavit. Ve stupnici pohotovosti PES se komunitní přenos vyskytuje od 3. do 5. stupně.


Definice výrazu Komunitní přenos. Co znamená odborný pojem Komunitní přenos z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Komunitní přenos? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Komunitní přenos se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, co to je, Lékařství, formulace, názvosloví, vysvětlení, pojem, přesný výraz, termín, co je to Komunitní přenos?, synonymum, význam pojmu, význam slova


Pojem Komunitní přenos je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Komunitní přenos v následujících vyhledávačích

Hledat termín Komunitní přenos ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Komunitní přenos ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Komunitní přenos na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Komunitní přenos ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Komunitní přenos ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Komunitní přenos na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Komunitní přenos například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Komunitní přenos? resp. co se skrývá pod slovem Komunitní přenos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komunitní přenos, odpověď na dotaz co je to Komunitní přenos?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Eurohujer? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.