Co je to?
Výraz, termín, definice slova Komunitní přenos. Co znamená odborný pojem Komunitní přenos z kategorie Lékařství?

Co je to Komunitní přenos? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Komunitní přenos

Komunitní přenos je pojem z oblasti lékařství, speciálně infekčních nemocí a jejich šíření. Pojem se stal velmi populárním v souvislosti s Covid-19 a jeho šířením. Jako komunitní přenos se označuje takové šíření, pro které je charakteristických 30% nebo ještě více takových případů, kde nebyl nalezen zdroj nákazy, nebo nákaza nebyla importována. Počítá se úhrnný týdenní počet osob, které byly v určité oblasti nově diagnostikovány. Jedná se o počet 30 osob z počtu 100000 obyvatel nebo ještě vyšší hodnotu.
Komunitní přenos pak znamená takovou situaci, kdy se nákaza začíná rozšiřovat v té části obyvatelstva, kde se doposud nevyskytovaly osoby nemocí postižené. Jde o takové osoby, které se nepohybovaly v zasažené oblasti a ani neměly žádný kontakt s již známým zdrojem nákazy. Komunitní přenos je velmi obtížné kontrolovat a zastavit. Ve stupnici pohotovosti PES se komunitní přenos vyskytuje od 3. do 5. stupně.


Co je to Komunitní přenos? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Komunitní přenos. Co znamená odborný pojem Komunitní přenos z kategorie Lékařství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Komunitní přenos? Pak se o ní podělte s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Komunitní přenos je v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, co to je, slovo, informace, lékařství, heslo, přesný výraz, co znamená, lékařství, lexikon, synonymum, formulace, význam pojmu, přesný význam, co je to Komunitní přenos?, pojem, termín


Pojem Komunitní přenos je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Komunitní přenos zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Komunitní přenos ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Komunitní přenos ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Komunitní přenos ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Komunitní přenos ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Komunitní přenos na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Komunitní přenos ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Komunitní přenos například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Komunitní přenos? resp. co se skrývá pod slovem Komunitní přenos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komunitní přenos, odpověď na dotaz co je to Komunitní přenos?. Víte např. kdo to je Michelle Pfeiffer? Znáte a víte kdo je Státní pojištěnec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.