Co je to?
Definice výrazu Komunitní přenos. Co znamená odborný pojem Komunitní přenos z kategorie Lékařství?

Co to je Komunitní přenos? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Komunitní přenos

Komunitní přenos je pojem z oblasti lékařství, speciálně infekčních nemocí a jejich šíření. Pojem se stal velmi populárním v souvislosti s Covid-19 a jeho šířením. Jako komunitní přenos se označuje takové šíření, pro které je charakteristických 30 % nebo ještě více takových případů, kde nebyl nalezen zdroj nákazy, nebo nákaza nebyla importována. Počítá se úhrnný týdenní počet osob, které byly v určité oblasti nově diagnostikovány. Jedná se o počet 30 osob z počtu 100000 obyvatel nebo ještě vyšší hodnotu.
Komunitní přenos pak znamená takovou situaci, kdy se nákaza začíná rozšiřovat v té části obyvatelstva, kde se doposud nevyskytovaly osoby nemocí postižené. Jde o takové osoby, které se nepohybovaly v zasažené oblasti a ani neměly žádný kontakt s již známým zdrojem nákazy. Komunitní přenos je velmi obtížné kontrolovat a zastavit. Ve stupnici pohotovosti PES se komunitní přenos vyskytuje od 3. do 5. stupně.


Co je to Komunitní přenos? Význam slova, termín, Definice výrazu Komunitní přenos. Co znamená odborný pojem Komunitní přenos z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Komunitní přenos se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, termín, odborný výraz, lékařství, význam, popis, definice pojmu, wiki, definice, význam slova, přesný význam, informace, vysvětlení, terminologie, formulace, názvosloví, heslo, pojem


Pojem Komunitní přenos je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Komunitní přenos

Najít slovo Komunitní přenos ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Komunitní přenos ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Komunitní přenos na Youtube

Vyhledat termín Komunitní přenos na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Komunitní přenos ve Wikimedia Commons

Najít výraz Komunitní přenos ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Komunitní přenos například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Komunitní přenos? resp. co znamená Komunitní přenos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komunitní přenos, odpověď na dotaz co je to Komunitní přenos?. Víte např. kdo to je Lazebník? Znáte a víte kdo je Jiřina Štěpničková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.