Co je to?
Výraz, termín, definice slova Komunitní přenos. Co znamená odborný pojem Komunitní přenos z kategorie Lékařství?

Co je Komunitní přenos?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Komunitní přenos

Komunitní přenos je pojem z oblasti lékařství, speciálně infekčních nemocí a jejich šíření. Pojem se stal velmi populárním v souvislosti s Covid-19 a jeho šířením. Jako komunitní přenos se označuje takové šíření, pro které je charakteristických 30 % nebo ještě více takových případů, kde nebyl nalezen zdroj nákazy, nebo nákaza nebyla importována. Počítá se úhrnný týdenní počet osob, které byly v určité oblasti nově diagnostikovány. Jedná se o počet 30 osob z počtu 100000 obyvatel nebo ještě vyšší hodnotu.
Komunitní přenos pak znamená takovou situaci, kdy se nákaza začíná rozšiřovat v té části obyvatelstva, kde se doposud nevyskytovaly osoby nemocí postižené. Jde o takové osoby, které se nepohybovaly v zasažené oblasti a ani neměly žádný kontakt s již známým zdrojem nákazy. Komunitní přenos je velmi obtížné kontrolovat a zastavit. Ve stupnici pohotovosti PES se komunitní přenos vyskytuje od 3. do 5. stupně.


Co je to Komunitní přenos? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Komunitní přenos. Co znamená odborný pojem Komunitní přenos z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Komunitní přenos? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Komunitní přenos je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, lékařství, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, přesný význam, slovník, lexikon, synonymum, pojem, termín, co to je, definice, heslo, slovo, wiki, co je to Komunitní přenos?, popis


Pojem Komunitní přenos je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Komunitní přenos ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Komunitní přenos na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Komunitní přenos na Google.cz

Hledat videa s názvem Komunitní přenos na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Komunitní přenos ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Komunitní přenos ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Komunitní přenos například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teďka již bezesporu víte jaká je definice slova Komunitní přenos? resp. jaký je význam pojmu Komunitní přenos? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komunitní přenos, odpověď na dotaz co je to Komunitní přenos?. Víte např. kdo to je Franklin Delano Roosevelt? Znáte a víte kdo je Břetislav Osička? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, rentgen hlavy, komunitní přenos, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.