Co je to?
Definice odborného termínu, slova Foton. Co znamená pojem Foton z kategorie Věda?

Co je Foton? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Foton

Foton je pojmenování elementární částice. Pojem se užívá v částicové fyzice. Má značku gama a slouží k vyjádření kvanta elektromagnetické energie. Fotony zkoumá kvantová elektrodynamika. Jsou zařazeny mezi intermediální částice, protože umožňují elektromagnetickou interakci.
Foton má nekonečný poločas rozpadu, je stabilní a vzniká nebo zaniká při různých interakcích. Má nulový elektrický náboj.


Co je to Foton? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Foton. Co znamená pojem Foton z kategorie Věda?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Foton sdílet s jinými lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Foton patří do sekce věda

Klíčová slova: slovník, názvosloví, odborný výraz, přesný význam, formulace, co to je, co znamená, pojem, definice pojmu, lexikon, definice, slovo, odborné názvosloví, co je to Foton?, přesný výraz, Foton, význam, význam slova


Pojem Foton je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Foton dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

V částicové fyzice je foton (z řeckého φως, světlo) elementární částice, kterou popisujeme kvantum elektromagnetické energie. Bývá značen řeckým písmenem γ (gama).
Foton je částice zprostředkující elektromagnetickou interakci a řadí se tedy mezi tzv. intermediální částice.
Jeho studiem se zabývá kvantová elektrodynamika.

Světlo, fotony

Fotony jsou nositelem světla. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Fotony jsou nositelem světla. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Zkusit najít termín Foton ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Foton ve Wikizdrojích

Najít termín Foton ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Foton ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Foton na Youtube

Hledat heslo Foton ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Foton například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Foton? resp. jaký je přesný význam slova Foton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foton, odpověď na dotaz co je to Foton?. Víte např. kdo to je Meat Loaf? Znáte a víte kdo je Jan Perner? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.