Co je to?
Výraz, termín, definice slova Foton. Co znamená odborný pojem Foton z kategorie Věda?

Co je to Foton? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Foton

Foton je pojmenování elementární částice. Pojem se užívá v částicové fyzice. Má značku gama a slouží k vyjádření kvanta elektromagnetické energie. Fotony zkoumá kvantová elektrodynamika. Jsou zařazeny mezi intermediální částice, protože umožňují elektromagnetickou interakci.
Foton má nekonečný poločas rozpadu, je stabilní a vzniká nebo zaniká při různých interakcích. Má nulový elektrický náboj.


Co je to Foton? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Foton. Co znamená odborný pojem Foton z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Foton s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Foton je v kategorii věda

Klíčová slova: pojem, heslo, slovník, synonymum, wiki, odborný výraz, terminologie, význam pojmu, slovo, názvosloví, popis, přesný výraz, informace, vysvětlení, definice, co to je, význam, definice pojmu


Pojem Foton je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Foton píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

V částicové fyzice je foton (z řeckého φως, světlo) elementární částice, kterou popisujeme kvantum elektromagnetické energie. Bývá značen řeckým písmenem γ (gama).
Foton je částice zprostředkující elektromagnetickou interakci a řadí se tedy mezi tzv. intermediální částice.
Jeho studiem se zabývá kvantová elektrodynamika.

Světlo, fotony

Fotony jsou nositelem světla. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Fotony jsou nositelem světla. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Foton

Hledat termín Foton ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Foton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Foton ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Foton na Google.cz

Hledat heslo Foton ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Foton ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Foton například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Foton? resp. co znamená výraz Foton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foton, odpověď na dotaz co je to Foton?. Víte např. kdo to je Jaroslava Obermaierová? Znáte a víte kdo je Detektiv? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.