Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Foton. Co znamená pojem Foton z kategorie Věda?

Co to je Foton? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Foton?

Foton je pojmenování elementární částice. Pojem se užívá v částicové fyzice. Má značku gama a slouží k vyjádření kvanta elektromagnetické energie. Fotony zkoumá kvantová elektrodynamika. Jsou zařazeny mezi intermediální částice, protože umožňují elektromagnetickou interakci.
Foton má nekonečný poločas rozpadu, je stabilní a vzniká nebo zaniká při různých interakcích. Má nulový elektrický náboj.


Co je to Foton? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Foton. Co znamená pojem Foton z kategorie Věda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Foton? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Foton se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: lexikon, terminologie, věda, přesný výraz, věda, definice pojmu, co to je, přesný význam, popis, pojem, definice, heslo, slovo, význam pojmu, význam slova, co znamená, termín, odborný výraz


Pojem Foton je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Foton? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V částicové fyzice je foton (z řeckého φως, světlo) elementární částice, kterou popisujeme kvantum elektromagnetické energie. Bývá značen řeckým písmenem γ (gama).
Foton je částice zprostředkující elektromagnetickou interakci a řadí se tedy mezi tzv. intermediální částice.
Jeho studiem se zabývá kvantová elektrodynamika.

Světlo, fotony

Fotony jsou nositelem světla. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Fotony jsou nositelem světla. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Foton ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Foton ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Foton ve Wikislovníku

Najít slovo Foton ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Foton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Foton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Foton například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Foton? resp. jaká je definice termínu Foton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Foton, odpověď na dotaz co je to Foton?. Víte např. kdo to je John Fitzgerald Kennedy? Znáte a víte kdo je Kominík? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci věda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.