Co je to?
Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Co je to Preambule? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Preambule?

Oficiální písemné dokumenty většinou mají slavnostní úvod, který se z latiny pojmenovává preambule. V drtivé většině případů preambule obsahují státní ústavy. Ty často obsahují část historickou a část, která určuje hodnoty a zásady pro fungování státu. Preambule říká, jaký účel, záměr, smysl nebo význam má následující text.


Co je to Preambule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Preambule sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Preambule je v kategorii Literatura

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, definice, co znamená, wiki, odborný výraz, význam, slovník, přesný význam, popis, Literatura, informace, vysvětlení, význam slova, formulace, terminus technicus, synonymum, termín


Pojem Preambule je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Preambule?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Preambule (z lat. preambulus - úvodní, předcházející) je úvodní, zpravidla slavnostní, část textu nějakého písemného dokumentu (např. listin, stanov nebo právních předpisů, jako jsou zákony a ústavy), která stanovuje úmysl, záměr, význam či smysl textu následujícího za preambulí.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Preambule ve Wikizdrojích

Hledat slovo Preambule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Preambule na Youtube

Najít heslo Preambule ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Preambule ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Preambule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Preambule například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Preambule? resp. jaká je definice slova Preambule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preambule, odpověď na dotaz co je to Preambule?. Víte např. kdo to je Boromir? Znáte a víte kdo je Múza? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.