Co je to?
Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Co je to Preambule? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Preambule?

Oficiální písemné dokumenty většinou mají slavnostní úvod, který se z latiny pojmenovává preambule. V drtivé většině případů preambule obsahují státní ústavy. Ty často obsahují část historickou a část, která určuje hodnoty a zásady pro fungování státu. Preambule říká, jaký účel, záměr, smysl nebo význam má následující text.


Co je to Preambule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Preambule? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Preambule patří do sekce Literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, význam, informace, co znamená, význam pojmu, popis, pojem, přesný výraz, definice, slovník, wiki, co je to Preambule?, přesný význam, terminologie, Literatura, definice pojmu, formulace


Pojem Preambule je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Preambule? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Preambule (z lat. preambulus - úvodní, předcházející) je úvodní, zpravidla slavnostní, část textu nějakého písemného dokumentu (např. listin, stanov nebo právních předpisů, jako jsou zákony a ústavy), která stanovuje úmysl, záměr, význam či smysl textu následujícího za preambulí.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Preambule ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Preambule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Preambule ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Preambule ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Preambule na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Preambule ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Preambule například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Preambule? resp. jaká je definice termínu Preambule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preambule, odpověď na dotaz co je to Preambule?. Víte např. kdo to je Tichý blázen? Znáte a víte kdo je Morfeus? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.