Co je to?
Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Co je to Preambule? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Preambule?

Oficiální písemné dokumenty většinou mají slavnostní úvod, který se z latiny pojmenovává preambule. V drtivé většině případů preambule obsahují státní ústavy. Ty často obsahují část historickou a část, která určuje hodnoty a zásady pro fungování státu. Preambule říká, jaký účel, záměr, smysl nebo význam má následující text.


Co je to Preambule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Preambule. Co znamená odborný pojem Preambule z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Preambule? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Preambule je v kategorii Literatura

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, wiki, význam pojmu, slovník, informace, pojem, Preambule, vysvětlení, co je to Preambule?, popis, názvosloví, Literatura, význam slova, slovo, Literatura, heslo, terminologie


Pojem Preambule je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Preambule píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Preambule (z lat. preambulus - úvodní, předcházející) je úvodní, zpravidla slavnostní, část textu nějakého písemného dokumentu (např. listin, stanov nebo právních předpisů, jako jsou zákony a ústavy), která stanovuje úmysl, záměr, význam či smysl textu následujícího za preambulí.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Preambule na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Preambule ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Preambule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Preambule na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Preambule ve Wikimedia Commons

Najít výraz Preambule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Preambule například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Preambule? resp. co se skrývá pod slovem Preambule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Preambule, odpověď na dotaz co je to Preambule?. Víte např. kdo to je David Pastrňák? Znáte a víte kdo je Múza? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Preambule hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.