Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nezisková organizace. Co znamená pojem Nezisková organizace z kategorie Politika?

Co je to Nezisková organizace? Význam slova

Co znamená termín Nezisková organizace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nezisková organizace je takový druh organizace, která nevytváří zisk, nemůže tedy sloužit k obohacení majitelů, zakladatelů či správců. Pokud zisk vytvoří, je povinna využít ho pro další rozvoj organizace a naplňování stanovených cílů.
Nejedná se tedy o podnikatelský subjekt ani obchodní společnost. Většinou jde o spolky, kluby, zájmová a občanská sdružení, která si vytvářejí skupiny občanů nebo komunity k naplnění konkrétních záměrů.


Co je to Nezisková organizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nezisková organizace. Co znamená pojem Nezisková organizace z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Nezisková organizace) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nezisková organizace patří do kategorie Politika

Klíčová slova: terminologie, wiki, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, terminus technicus, vysvětlení, Politika, odborný výraz, heslo, informace, popis, co je to Nezisková organizace?, synonymum, slovo, co to je, význam slova, Politika


Pojem Nezisková organizace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Nezisková organizace?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Nezisková organizace je organizace (právnická osoba), která nevytváří zisk k přerozdělení mezi své vlastníky, správce nebo zakladatele. Zisk sice může vytvořit, ale musí ho zase vložit zpět do rozvoje organizace a plnění jejího poslání. Neziskové organizace tedy nejsou obchodní společností ani jiným podnikatelským subjektem. Zakládají se za účelem uspokojení konkrétních potřeb občanů a komunit. Prostor pro neziskové organizace je proto značně široký, patří sem jak různé organizační složky státu, občanská sdružení a spolky nebo i neziskové organizace typu obchodních společností (družstva, společenství vlastníků jednotek).

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Nezisková organizace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Nezisková organizace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nezisková organizace ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Nezisková organizace ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Nezisková organizace na Google.cz

Hledat videa s názvem Nezisková organizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nezisková organizace například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Nezisková organizace? resp. jaká je definice slova Nezisková organizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nezisková organizace, odpověď na dotaz co je to Nezisková organizace?. Víte např. kdo to je Anthony Hopkins? Znáte a víte kdo je Xenofob? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nezisková organizace v jiné sekci než Politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.