Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nezisková organizace. Co znamená pojem Nezisková organizace z kategorie Politika?

Co je to Nezisková organizace? Význam slova

Co znamená termín Nezisková organizace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nezisková organizace je takový druh organizace, která nevytváří zisk, nemůže tedy sloužit k obohacení majitelů, zakladatelů či správců. Pokud zisk vytvoří, je povinna využít ho pro další rozvoj organizace a naplňování stanovených cílů.
Nejedná se tedy o podnikatelský subjekt ani obchodní společnost. Většinou jde o spolky, kluby, zájmová a občanská sdružení, která si vytvářejí skupiny občanů nebo komunity k naplnění konkrétních záměrů.


Co je to Nezisková organizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nezisková organizace. Co znamená pojem Nezisková organizace z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Nezisková organizace sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nezisková organizace patří do sekce Politika

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, pojem, Politika, definice, lexikon, co to je, termín, co znamená, přesný výraz, Politika, terminologie, formulace, názvosloví, popis, význam pojmu, slovo


Pojem Nezisková organizace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nezisková organizace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nezisková organizace je organizace (právnická osoba), která nevytváří zisk k přerozdělení mezi své vlastníky, správce nebo zakladatele. Zisk sice může vytvořit, ale musí ho zase vložit zpět do rozvoje organizace a plnění jejího poslání. Neziskové organizace tedy nejsou obchodní společností ani jiným podnikatelským subjektem. Zakládají se za účelem uspokojení konkrétních potřeb občanů a komunit. Prostor pro neziskové organizace je proto značně široký, patří sem jak různé organizační složky státu, občanská sdružení a spolky nebo i neziskové organizace typu obchodních společností (družstva, společenství vlastníků jednotek).

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Nezisková organizace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Nezisková organizace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Nezisková organizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Nezisková organizace ve Wikislovníku

Najít pojem Nezisková organizace ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Nezisková organizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nezisková organizace například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Nezisková organizace? resp. co znamená výraz Nezisková organizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nezisková organizace, odpověď na dotaz co je to Nezisková organizace?. Víte např. kdo to je Jaromír Bosák? Znáte a víte kdo je Astronom? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.