Co je to?
Definice výrazu, termínu Katamarán. Co znamená odborný pojem Katamarán z kategorie Technika?

Co je to Katamarán? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Katamarán

Katamarán je pojmenování pro zvláštní druh plavidla, které má dva rovnoběžné trupy nebo jedno tělo a jedno vyvážení. Název katamarán pochází z tamilského jazyka. Katamarán přináší několik výhod – díky tenkému trupu má plavidlo vyšší rychlost, je stabilnější a může mít velkou plochu paluby.
Katamarány jsou zcela běžné u domorodých kmenů v Indonésii nebo Polynésii. Využívají se jako sportovní plachetnice či vojenská plavidla.


Co je to Katamarán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Katamarán. Co znamená odborný pojem Katamarán z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Katamarán) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Katamarán patří do kategorie Technika

Klíčová slova: wiki, co to je, slovo, přesný význam, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu, informace, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví, Technika, termín, Technika, význam slova, synonymum, popis


Pojem Katamarán je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Katamarán?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Katamarán je plavidlo se dvěma – obvykle rovnoběžnými – trupy, anebo s jedním trupem a jedním vahadlem. Tato konstrukce může mít různé důvody: zvýšení rychlosti díky tenčímu trupu, zvýšení stability, anebo zvětšení palubní plochy. Běžně se – jako domorodá plachetnice – užívá v Polynésii, Indonésii, a také ve východní Indii. Své využití tato konfigurace našla i u moderních sportovních plachetnic, či vojenských plavidel (např. třída Skjold).

Jiné zdroje informací o pojmu Katamarán

Najít pojem Katamarán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Katamarán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Katamarán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Katamarán ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Katamarán na Google.cz

Najít termín Katamarán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Katamarán například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Katamarán? resp. co přesně označuje termín Katamarán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katamarán, odpověď na dotaz co je to Katamarán?. Víte např. kdo to je Osobní bankéř? Znáte a víte kdo je Uličník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.