Co je to?
Definice výrazu, termínu Katamarán. Co znamená odborný pojem Katamarán z kategorie Technika?

Co je to Katamarán? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Katamarán

Katamarán je pojmenování pro zvláštní druh plavidla, které má dva rovnoběžné trupy nebo jedno tělo a jedno vyvážení. Název katamarán pochází z tamilského jazyka. Katamarán přináší několik výhod – díky tenkému trupu má plavidlo vyšší rychlost, je stabilnější a může mít velkou plochu paluby.
Katamarány jsou zcela běžné u domorodých kmenů v Indonésii nebo Polynésii. Využívají se jako sportovní plachetnice či vojenská plavidla.


Co je to Katamarán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Katamarán. Co znamená odborný pojem Katamarán z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Katamarán? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Katamarán je v sekci Technika

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, co to je, význam, lexikon, popis, termín, pojem, Technika, definice pojmu, slovník, význam pojmu, co znamená, odborný výraz, odborné názvosloví, heslo, slovo, formulace


Pojem Katamarán je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Katamarán dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Katamarán je plavidlo se dvěma – obvykle rovnoběžnými – trupy, anebo s jedním trupem a jedním vahadlem. Tato konstrukce může mít různé důvody: zvýšení rychlosti díky tenčímu trupu, zvýšení stability, anebo zvětšení palubní plochy. Běžně se – jako domorodá plachetnice – užívá v Polynésii, Indonésii, a také ve východní Indii. Své využití tato konfigurace našla i u moderních sportovních plachetnic, či vojenských plavidel (např. třída Skjold).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Katamarán ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Katamarán na Youtube

Hledat termín Katamarán na Google.cz

Zkusit najít heslo Katamarán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Katamarán ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Katamarán ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Katamarán například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Katamarán? resp. co přesně znamená slovo Katamarán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katamarán, odpověď na dotaz co je to Katamarán?. Víte např. kdo to je Občan? Znáte a víte kdo je Nemrava? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.