Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bengalín. Co znamená odborný pojem Bengalín z kategorie Materiály?

Co je to Bengalín? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bengalín

Bengalín je druh látky, jehož název se odvozuje od Bengálska, indické provincie, pro kterou byla typická výroba hedvábných tkanin. Může se jednat o tkaninu s plátnovou vazbou a velkou hmotností, která se využívá na podšívky kabelek nebo dámské šaty.
Jindy se pojmenování bengalín používá pro označení vlnařské tkaniny s malou váhou, zrnitého povrchu. Ta je využívána na dámské kostýmy, společenské šaty a dámské obleky.


Co je to Bengalín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bengalín. Co znamená odborný pojem Bengalín z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bengalín s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Bengalín se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: Bengalín, definice, názvosloví, synonymum, terminologie, co to je, přesný výraz, odborné názvosloví, lexikon, materiály, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, heslo, definice pojmu, pojem, wiki, materiály


Pojem Bengalín je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Bengalín na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bengalín ve Wikimedia Commons

Najít pojem Bengalín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Bengalín ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Bengalín ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Bengalín ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bengalín například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bengalín? resp. co je to Bengalín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bengalín, odpověď na dotaz co je to Bengalín?. Víte např. kdo to je Lewis Hamilton? Znáte a víte kdo je Roman Šmucler? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bengalín v jiné sekci než materiály. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.