Co je to?
Definice výrazu, termínu Bengalín. Co znamená odborný pojem Bengalín z kategorie Materiály?

Co je Bengalín?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bengalín

Bengalín je druh látky, jehož název se odvozuje od Bengálska, indické provincie, pro kterou byla typická výroba hedvábných tkanin. Může se jednat o tkaninu s plátnovou vazbou a velkou hmotností, která se využívá na podšívky kabelek nebo dámské šaty.
Jindy se pojmenování bengalín používá pro označení vlnařské tkaniny s malou váhou, zrnitého povrchu. Ta je využívána na dámské kostýmy, společenské šaty a dámské obleky.


Co je to Bengalín? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bengalín. Co znamená odborný pojem Bengalín z kategorie Materiály?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bengalín? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Bengalín je v kategorii materiály

Klíčová slova: terminologie, materiály, informace, Bengalín, vysvětlení, lexikon, odborný výraz, význam pojmu, slovník, co to je, slovo, co znamená, přesný výraz, definice, pojem, názvosloví, co je to Bengalín?, formulace


Pojem Bengalín je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Bengalín ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Bengalín ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Bengalín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Bengalín ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Bengalín ve Wikislovníku

Hledat heslo Bengalín ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bengalín například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co je to Bengalín? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bengalín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bengalín, odpověď na dotaz co je to Bengalín?. Víte např. kdo to je Petr Chmela? Znáte a víte kdo je Gabriela Franková? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.