Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bengalín. Co znamená odborný pojem Bengalín z kategorie Materiály?

Co je Bengalín? Význam slova

Co znamená termín Bengalín? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bengalín je druh látky, jehož název se odvozuje od Bengálska, indické provincie, pro kterou byla typická výroba hedvábných tkanin. Může se jednat o tkaninu s plátnovou vazbou a velkou hmotností, která se využívá na podšívky kabelek nebo dámské šaty.
Jindy se pojmenování bengalín používá pro označení vlnařské tkaniny s malou váhou, zrnitého povrchu. Ta je využívána na dámské kostýmy, společenské šaty a dámské obleky.


Co je to Bengalín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bengalín. Co znamená odborný pojem Bengalín z kategorie Materiály?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text vytvořen pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bengalín? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Bengalín je v kategorii materiály

Klíčová slova: názvosloví, popis, wiki, odborný výraz, co znamená, definice, slovo, materiály, definice pojmu, slovník, význam slova, synonymum, termín, přesný význam, lexikon, formulace, význam, terminus technicus


Pojem Bengalín je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Bengalín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Bengalín ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bengalín ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Bengalín ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Bengalín ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Bengalín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bengalín například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Bengalín? resp. jaký je význam slova Bengalín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bengalín, odpověď na dotaz co je to Bengalín?. Víte např. kdo to je Nigel Farage? Znáte a víte kdo je Jitka Boho? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Bengalín i jinde než v sekci než v materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.