Co je to?
Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Co je to Úhlopříčka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Úhlopříčka?

Úhlopříčka je jeden ze základních pojmů v geometrii. Úhlopříčka nebo také diagonála je spojnicí mezi dvěma vrcholy mnohoúhelníku (v rovinné geometrii) nebo mnohostěnu (v prostorové geometrii). Tyto body spolu vzájemně nesousedí.


Co je to Úhlopříčka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Úhlopříčka patří do kategorie matematika

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, informace, wiki, vysvětlení, matematika, definice pojmu, synonymum, formulace, slovník, definice, terminus technicus, heslo, význam slova, význam, přesný výraz, matematika, názvosloví


Pojem Úhlopříčka je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úhlopříčka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úhlopříčka (též diagonála) je úsečka, která spojuje dva různé nesousední vrcholy mnohoúhelníka nebo mnohostěnu.

Hledejte výraz Úhlopříčka v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úhlopříčka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Úhlopříčka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Úhlopříčka ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Úhlopříčka ve Wikislovníku

Hledat termín Úhlopříčka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Úhlopříčka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úhlopříčka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Úhlopříčka? resp. co označuje slovo Úhlopříčka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhlopříčka, odpověď na dotaz co je to Úhlopříčka?. Víte např. kdo to je Josef Bernard? Znáte a víte kdo je Mašgiach? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Úhlopříčka i v jiných kategoriích (než matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?