Co je to?
Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Co je to Úhlopříčka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Úhlopříčka?

Úhlopříčka je jeden ze základních pojmů v geometrii. Úhlopříčka nebo také diagonála je spojnicí mezi dvěma vrcholy mnohoúhelníku (v rovinné geometrii) nebo mnohostěnu (v prostorové geometrii). Tyto body spolu vzájemně nesousedí.


Co je to Úhlopříčka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Úhlopříčka můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Úhlopříčka je v sekci Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, pojem, terminus technicus, co znamená, popis, význam slova, vysvětlení, lexikon, synonymum, Matematika, slovník, termín, názvosloví, slovo, heslo, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Úhlopříčka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úhlopříčka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úhlopříčka (též diagonála) je úsečka, která spojuje dva různé nesousední vrcholy mnohoúhelníka nebo mnohostěnu.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Úhlopříčka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Úhlopříčka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Úhlopříčka na Youtube

Zkusit najít pojem Úhlopříčka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úhlopříčka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Úhlopříčka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úhlopříčka například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Úhlopříčka? resp. co znamená výraz Úhlopříčka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhlopříčka, odpověď na dotaz co je to Úhlopříčka?. Víte např. kdo to je Oldřich Rambousek? Znáte a víte kdo je Pokrývač? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Úhlopříčka i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?