Co je to?
Odborný výraz, definice slova Prodloužení. Co znamená slovo Prodloužení z kategorie Sport?

Co je Prodloužení? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Prodloužení

Prodloužení je pojmenování pro nastavení dalšího času nad základ hrací doby některého sportovního zápasu. Jedná se o takové situace, kdy zápas končí nerozhodně, ale tento výsledek neumožňují pravidla daného sportu. Nastavení mívá různou délku podle toho, o jaký sport se jedná. Také může mít různou délku podle toho, v jaké fázi soutěže se utkání hraje. Může se jednat o fotbal, házenou nebo lední hokej. Ve fotbale se po prodloužení, které zápas nerozhodne, střílí penalty. V ledním hokeji se hraje prodloužení, po jeho nerozhodném výsledku následují nájezdy na branku.
V házené se hraje prodloužení tehdy, vyprší-li určený čas a obě družstva mají stejný počet bodů.
Prodloužení má dvě pětiminutové poloviny. Přestávka je pouze jednominutová. Pokud je výsledek stále nerozhodný, hraje se po pětiminutové přestávce dále a prodloužení se znovu opakuje. Podle druhu soutěže pak může následovat další varianta, jako například sedmimetrové hody.


Co je to Prodloužení? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Prodloužení. Co znamená slovo Prodloužení z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Prodloužení) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Prodloužení patří do kategorie sport

Klíčová slova: wiki, význam slova, Prodloužení, definice, význam pojmu, co znamená, slovník, odborný výraz, heslo, slovo, informace, sport, názvosloví, synonymum, přesný význam, pojem, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Prodloužení je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prodloužení? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Prodloužení je nastavený čas k základní hrací době sportovního utkání. Toto nastavení se uplatňuje v případech, kdy utkání skončí nerozhodně, avšak pravidla dané soutěže tento výsledek nedovolují. Délka nastaveného času se v různých sportech liší. Rozdílná může být i v různých fázích sportovní soutěže (například ve finále může být delší než v předchozích fázích turnaje apod.).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prodloužení ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Prodloužení ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Prodloužení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Prodloužení ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prodloužení ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Prodloužení na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prodloužení například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Prodloužení? resp. co přesně označuje termín Prodloužení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prodloužení, odpověď na dotaz co je to Prodloužení?. Víte např. kdo to je Josef I? Znáte a víte kdo je Beren Saat? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.