Co je to?
Výraz, termín, definice slova Smog. Co znamená odborný pojem Smog z kategorie Věda?

Co je to Smog? Význam slova

Co znamená termín Smog? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Smog je obecný pojem, který označuje chemické znečištění atmosféry. Pojmenování smog je původem z angličtiny, ze slov smoke a fog - kouř a mlha. Smog je produktem lidské činnosti, vyskytuje se především ve městech a průmyslových oblastech.
Známý je smog letní čili oxidační, jehož příčinou je automobilová doprava. Vzniká při spalování kapalných a plynných paliv a vysokých teplotách. Letní smog je dráždivý a jedovatý. Zimní smog se tvoří v topné sezóně, mlha se slučuje s látkami vzniklými při spalování. Kromě jiných látek zde vzniká škodlivý popílek. Smog způsobuje pálení očí, dýchací potíže, malátnost a celkově snižuje imunitu organizmu.


Co je to Smog? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Smog. Co znamená odborný pojem Smog z kategorie Věda?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Smog sdílet s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Smog patří do sekce věda

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, co to je, věda, synonymum, heslo, informace, co je to Smog?, popis, termín, slovo, význam, slovník, lexikon, Smog, přesný význam, odborný výraz


Pojem Smog je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Smog? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Smog je chemické znečištění atmosféry způsobené lidskou činností. Název pochází z anglického smísení dvou slov smoke ([sməʊk] IPA kouř) a fog ([fɒg] IPA mlha) – lingvisticky jde o splynulinu (portmanteau). Jedná se o jev, během kterého je atmosféra obohacena o složky, které v ní normálně nejsou a které jsou škodlivé pro zdraví. Z odborného hlediska se smog rozlišuje na dva typy: redukční a oxidační.

Smog v Paříži

Smog v hlavním městě Francie zahaluje slavnou Eiffelovu věž. Autor: kasia1104pilarczyk, zdroj: Pixabay
Smog v hlavním městě Francie zahaluje slavnou Eiffelovu věž. Autor: kasia1104pilarczyk, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smog ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Smog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Smog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Smog ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Smog ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Smog ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Smog například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Smog? resp. jaký je přesný význam slova Smog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smog, odpověď na dotaz co je to Smog?. Víte např. kdo to je Cucák? Znáte a víte kdo je Jitka Molavcová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.