Co je to?
Odborný výraz, definice slova Smog. Co znamená pojem Smog z kategorie Věda?

Co je to Smog? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Smog

Smog je obecný pojem, který označuje chemické znečištění atmosféry. Pojmenování smog je původem z angličtiny, ze slov smoke a fog - kouř a mlha. Smog je produktem lidské činnosti, vyskytuje se především ve městech a průmyslových oblastech.
Známý je smog letní čili oxidační, jehož příčinou je automobilová doprava. Vzniká při spalování kapalných a plynných paliv a vysokých teplotách. Letní smog je dráždivý a jedovatý. Zimní smog se tvoří v topné sezóně, mlha se slučuje s látkami vzniklými při spalování. Kromě jiných látek zde vzniká škodlivý popílek. Smog způsobuje pálení očí, dýchací potíže, malátnost a celkově snižuje imunitu organizmu.


Co je to Smog? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Smog. Co znamená pojem Smog z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Smog můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Smog je v sekci Věda

Klíčová slova: přesný výraz, Věda, pojem, slovo, definice, co to je, informace, co znamená, heslo, termín, Věda, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, terminologie, přesný význam, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Smog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Smog píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Smog je chemické znečištění atmosféry způsobené lidskou činností. Název pochází z anglického smísení dvou slov smoke ([sməʊk] IPA kouř) a fog ([fɒg] IPA mlha) – lingvisticky jde o splynulinu (portmanteau). Jedná se o jev, během kterého je atmosféra obohacena o složky, které v ní normálně nejsou a které jsou škodlivé pro zdraví. Z odborného hlediska se smog rozlišuje na dva typy: redukční a oxidační.

Smog v Paříži

Smog v hlavním městě Francie zahaluje slavnou Eiffelovu věž. Autor: kasia1104pilarczyk, zdroj: Pixabay
Smog v hlavním městě Francie zahaluje slavnou Eiffelovu věž. Autor: kasia1104pilarczyk, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Smog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Smog ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smog ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Smog ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Smog na Youtube

Najít heslo Smog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Smog například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Smog? resp. co se přesně ukrývá za slovem Smog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smog, odpověď na dotaz co je to Smog?. Víte např. kdo to je Matěj Stropnický? Znáte a víte kdo je Jitka Molavcová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.