Co je to?
Odborný výraz, definice slova Smog. Co znamená pojem Smog z kategorie Věda?

Co je Smog?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Smog

Smog je obecný pojem, který označuje chemické znečištění atmosféry. Pojmenování smog je původem z angličtiny, ze slov smoke a fog - kouř a mlha. Smog je produktem lidské činnosti, vyskytuje se především ve městech a průmyslových oblastech.
Známý je smog letní čili oxidační, jehož příčinou je automobilová doprava. Vzniká při spalování kapalných a plynných paliv a vysokých teplotách. Letní smog je dráždivý a jedovatý. Zimní smog se tvoří v topné sezóně, mlha se slučuje s látkami vzniklými při spalování. Kromě jiných látek zde vzniká škodlivý popílek. Smog způsobuje pálení očí, dýchací potíže, malátnost a celkově snižuje imunitu organizmu.


Co je to Smog? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Smog. Co znamená pojem Smog z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Smog doporučujeme sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Smog se nachází v sekci věda

Klíčová slova: co to je, Smog, co znamená, přesný výraz, lexikon, terminus technicus, synonymum, odborný výraz, slovník, přesný význam, odborné názvosloví, význam, slovo, informace, význam pojmu, heslo, věda, wiki


Pojem Smog je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Smog? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Smog je chemické znečištění atmosféry způsobené lidskou činností. Název pochází z anglického smísení dvou slov smoke ([sməʊk] IPA kouř) a fog ([fɒg] IPA mlha) – lingvisticky jde o splynulinu (portmanteau). Jedná se o jev, během kterého je atmosféra obohacena o složky, které v ní normálně nejsou a které jsou škodlivé pro zdraví. Z odborného hlediska se smog rozlišuje na dva typy: redukční a oxidační.

Smog v Paříži

Smog v hlavním městě Francie zahaluje slavnou Eiffelovu věž. Autor: kasia1104pilarczyk, zdroj: Pixabay
Smog v hlavním městě Francie zahaluje slavnou Eiffelovu věž. Autor: kasia1104pilarczyk, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Smog

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smog ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Smog ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Smog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Smog ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Smog ve Wikislovníku

Najít slovo Smog ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Smog například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Smog? resp. co se přesně ukrývá za slovem Smog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smog, odpověď na dotaz co je to Smog?. Víte např. kdo to je Mandolinista? Znáte a víte kdo je Leoš Mareš? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Smog i v jiné sekci než je kategorie věda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, lékařství, smog, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.