Co je to?
Odborný výraz, definice slova Smog. Co znamená pojem Smog z kategorie Věda?

Co je to Smog? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Smog?

Smog je obecný pojem, který označuje chemické znečištění atmosféry. Pojmenování smog je původem z angličtiny, ze slov smoke a fog - kouř a mlha. Smog je produktem lidské činnosti, vyskytuje se především ve městech a průmyslových oblastech.
Známý je smog letní čili oxidační, jehož příčinou je automobilová doprava. Vzniká při spalování kapalných a plynných paliv a vysokých teplotách. Letní smog je dráždivý a jedovatý. Zimní smog se tvoří v topné sezóně, mlha se slučuje s látkami vzniklými při spalování. Kromě jiných látek zde vzniká škodlivý popílek. Smog způsobuje pálení očí, dýchací potíže, malátnost a celkově snižuje imunitu organizmu.


Co je to Smog? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Smog. Co znamená pojem Smog z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Smog? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Smog je v sekci Věda

Klíčová slova: Věda, termín, slovo, pojem, Věda, význam slova, lexikon, význam, wiki, popis, co znamená, informace, synonymum, terminologie, přesný výraz, co je to Smog?, Smog, formulace


Pojem Smog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Smog? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Smog je chemické znečištění atmosféry způsobené lidskou činností. Název pochází z anglického smísení dvou slov smoke ([sməʊk] IPA kouř) a fog ([fɒg] IPA mlha) – lingvisticky jde o splynulinu (portmanteau). Jedná se o jev, během kterého je atmosféra obohacena o složky, které v ní normálně nejsou a které jsou škodlivé pro zdraví. Z odborného hlediska se smog rozlišuje na dva typy: redukční a oxidační.

Smog v Paříži

Smog v hlavním městě Francie zahaluje slavnou Eiffelovu věž. Autor: kasia1104pilarczyk, zdroj: Pixabay
Smog v hlavním městě Francie zahaluje slavnou Eiffelovu věž. Autor: kasia1104pilarczyk, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Smog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Smog na Youtube

Hledat pojem Smog ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Smog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Smog ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Smog ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Smog například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Smog? resp. co znamená Smog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smog, odpověď na dotaz co je to Smog?. Víte např. kdo to je Rónin? Znáte a víte kdo je Monika Absolonová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.