Co je to?
Odborný výraz, definice slova Smog. Co znamená pojem Smog z kategorie Věda?

Co je to Smog? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Smog

Smog je obecný pojem, který označuje chemické znečištění atmosféry. Pojmenování smog je původem z angličtiny, ze slov smoke a fog - kouř a mlha. Smog je produktem lidské činnosti, vyskytuje se především ve městech a průmyslových oblastech.
Známý je smog letní čili oxidační, jehož příčinou je automobilová doprava. Vzniká při spalování kapalných a plynných paliv a vysokých teplotách. Letní smog je dráždivý a jedovatý. Zimní smog se tvoří v topné sezóně, mlha se slučuje s látkami vzniklými při spalování. Kromě jiných látek zde vzniká škodlivý popílek. Smog způsobuje pálení očí, dýchací potíže, malátnost a celkově snižuje imunitu organizmu.


Co je to Smog? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Smog. Co znamená pojem Smog z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Smog je v sekci Věda

Klíčová slova: definice, wiki, popis, co to je, vysvětlení, lexikon, Smog, Věda, terminus technicus, odborné názvosloví, Věda, význam, přesný výraz, odborný výraz, názvosloví, význam pojmu, termín, definice pojmu


Pojem Smog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Smog? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Smog je chemické znečištění atmosféry způsobené lidskou činností. Název pochází z anglického smísení dvou slov smoke ([sməʊk] IPA kouř) a fog ([fɒg] IPA mlha) – lingvisticky jde o splynulinu (portmanteau). Jedná se o jev, během kterého je atmosféra obohacena o složky, které v ní normálně nejsou a které jsou škodlivé pro zdraví. Z odborného hlediska se smog rozlišuje na dva typy: redukční a oxidační.

Smog v Paříži

Smog v hlavním městě Francie zahaluje slavnou Eiffelovu věž. Autor: kasia1104pilarczyk, zdroj: Pixabay
Smog v hlavním městě Francie zahaluje slavnou Eiffelovu věž. Autor: kasia1104pilarczyk, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Smog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Smog ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Smog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Smog ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Smog ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Smog ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Smog například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Smog? resp. co vlastně znamená slovo Smog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smog, odpověď na dotaz co je to Smog?. Víte např. kdo to je Radek John? Znáte a víte kdo je Divokej Bill? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Smog hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.