Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kalorie. Co znamená pojem Kalorie z kategorie Fyzika?

Co je to Kalorie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kalorie?

Kalorie je označení pro starší jednotku energie, kterou postupně nahradila jednotka soustavy SI – joul. Kalorie se používá pro údaje o energetické hodnotě u potravin. Je definována jako množství energie, které zvýší teplotu 1 gramu vody z původních 14,5 stupňů C na 15,5 stupňů C.
Nejčastěji se kalorie užívá v násobcích – kilokaloriích. Jako jednotka se velice často užívá v dietologii, kde se můžeme setkat jak s kaloriemi, tak jouly.


Co je to Kalorie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kalorie. Co znamená pojem Kalorie z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kalorie s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kalorie se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, co je to Kalorie?, terminus technicus, pojem, význam pojmu, informace, Fyzika, termín, synonymum, popis, wiki, co to je, heslo, přesný význam, slovo, odborný výraz, význam


Pojem Kalorie je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kalorie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalorie (značka cal) je jednotka energie, dnes již většinou nahrazená joulem, který je jednotkou soustavy SI. Kalorie patří mezi tzv. zakázané jednotky. V praxi se objevuje hlavně při vyjadřování energetické hodnoty potravin (kde se ovšem obvykle používá její násobek kilokalorie). Původní kalorii definoval francouzský chemik Henri Victor Regnault jako množství tepla, potřebného k ohřátí 1 g vody z 0 °C na 1 °C. Později byla definována střední kalorie jako setina tepla, potřebného k ohřátí gramu vody z 0 °C na 100 °C. Nakonec byla přijata definice uvedená v úvodu tohoto článku, odpovídající skoro přesně střední kalorii. Původní Regnaultova kalorie byla 1,008 x větší než střední kalorie.

Více informací o slovu Kalorie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Kalorie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Kalorie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kalorie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Kalorie ve Wikislovníku

Hledat pojem Kalorie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalorie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kalorie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kalorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalorie, odpověď na dotaz co je to Kalorie?. Víte např. kdo to je Christopher Nolan? Znáte a víte kdo je Podvodník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.