Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kalorie. Co znamená pojem Kalorie z kategorie Fyzika?

Co je to Kalorie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kalorie?

Kalorie je označení pro starší jednotku energie, kterou postupně nahradila jednotka soustavy SI – joul. Kalorie se používá pro údaje o energetické hodnotě u potravin. Je definována jako množství energie, které zvýší teplotu 1 gramu vody z původních 14,5 stupňů C na 15,5 stupňů C.
Nejčastěji se kalorie užívá v násobcích – kilokaloriích. Jako jednotka se velice často užívá v dietologii, kde se můžeme setkat jak s kaloriemi, tak jouly.


Co je to Kalorie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kalorie. Co znamená pojem Kalorie z kategorie Fyzika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kalorie sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kalorie patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: terminologie, termín, odborné názvosloví, význam slova, slovník, přesný výraz, význam pojmu, slovo, význam, názvosloví, přesný význam, pojem, definice, formulace, co to je, Fyzika, lexikon, vysvětlení


Pojem Kalorie je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kalorie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kalorie (značka cal) je jednotka energie, dnes již většinou nahrazená joulem, který je jednotkou soustavy SI. Kalorie patří mezi tzv. zakázané jednotky. V praxi se objevuje hlavně při vyjadřování energetické hodnoty potravin (kde se ovšem obvykle používá její násobek kilokalorie). Původní kalorii definoval francouzský chemik Henri Victor Regnault jako množství tepla, potřebného k ohřátí 1 g vody z 0 °C na 1 °C. Později byla definována střední kalorie jako setina tepla, potřebného k ohřátí gramu vody z 0 °C na 100 °C. Nakonec byla přijata definice uvedená v úvodu tohoto článku, odpovídající skoro přesně střední kalorii. Původní Regnaultova kalorie byla 1,008 x větší než střední kalorie.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Kalorie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kalorie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kalorie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalorie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kalorie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalorie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kalorie? resp. co znamená Kalorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalorie, odpověď na dotaz co je to Kalorie?. Víte např. kdo to je Olga Sehnalová? Znáte a víte kdo je Podvodník? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.