Co je to?
Definice výrazu Kalorie. Co znamená odborný pojem Kalorie z kategorie Fyzika?

Co to je Kalorie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kalorie

Kalorie je označení pro starší jednotku energie, kterou postupně nahradila jednotka soustavy SI – joul. Kalorie se používá pro údaje o energetické hodnotě u potravin. Je definována jako množství energie, které zvýší teplotu 1 gramu vody z původních 14,5 stupňů C na 15,5 stupňů C.
Nejčastěji se kalorie užívá v násobcích – kilokaloriích. Jako jednotka se velice často užívá v dietologii, kde se můžeme setkat jak s kaloriemi, tak jouly.


Co je to Kalorie? Význam slova, termín, Definice výrazu Kalorie. Co znamená odborný pojem Kalorie z kategorie Fyzika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kalorie se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, fyzika, pojem, co znamená, lexikon, vysvětlení, Kalorie, význam slova, terminologie, termín, informace, formulace, popis, terminus technicus, význam, heslo, odborný výraz


Pojem Kalorie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kalorie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kalorie (značka cal) je jednotka energie, dnes již většinou nahrazená joulem, který je jednotkou soustavy SI. Kalorie patří mezi tzv. zakázané jednotky. V praxi se objevuje hlavně při vyjadřování energetické hodnoty potravin (kde se ovšem obvykle používá její násobek kilokalorie). Původní kalorii definoval francouzský chemik Henri Victor Regnault jako množství tepla, potřebného k ohřátí 1 g vody z 0 °C na 1 °C. Později byla definována střední kalorie jako setina tepla, potřebného k ohřátí gramu vody z 0 °C na 100 °C. Nakonec byla přijata definice uvedená v úvodu tohoto článku, odpovídající skoro přesně střední kalorii. Původní Regnaultova kalorie byla 1,008 x větší než střední kalorie.

Více informací o pojmu Kalorie lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Kalorie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Kalorie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Kalorie ve Wikizdrojích

Hledat termín Kalorie na Google.cz

Vyhledat termín Kalorie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Kalorie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalorie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kalorie? resp. co znamená Kalorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalorie, odpověď na dotaz co je to Kalorie?. Víte např. kdo to je Náměstek? Znáte a víte kdo je Michal Viewegh? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Kalorie i v jiné sekci než v fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.