Co je to?
Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Co je to Fair play? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fair play

Fair play, pojem převzatý z angličtiny, znamená v překladu čistou nebo rovnou hru. Jde o sportovní chování, ke kterému patří dodržování všech sportovních pravidel, čestné chování, pomoc soupeřům v případě nouze a podobně. Patří sem i přiznání porážky, klid a profesionalita.
Pojem fair play souvisí již se sportovním kláním ve starověkém Řecku. Na olympijských hřištích byl fair play přístup považován za důležitější než samotné vítězství. K dodržování pravidel se sportovec zavazoval přísahou. Podobný kodex uznávali také středověcí rytíři.


Co je to Fair play? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Fair play můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fair play je v kategorii Sport

Klíčová slova: odborný výraz, definice, Sport, vysvětlení, názvosloví, význam slova, co to je, slovo, Fair play, terminologie, heslo, popis, terminus technicus, Sport, formulace, wiki, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Fair play je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Fair play?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fair play [fér plej] (z angličtiny, znamená rovná hra, čistá hra) je základním předpokladem sportovního zápolení, které obsahuje dodržování pravidel, sportovní chování, pomoc druhému závodníkovi atd. Prokázání fair play je, když sportovec např. úmyslně ohrozí své umístění/bodování v závodě, aby pomohl jinému závodníkovi, kterého postihla nečekaná komplikace, ale také uznání porážky a celkové klidné a profesionální vystupování.

Pro více informací o heslu Fair play zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Fair play ve Wikislovníku

Najít výraz Fair play ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Fair play na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fair play ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Fair play na Google.cz

Najít heslo Fair play ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fair play například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Fair play? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fair play? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair play, odpověď na dotaz co je to Fair play?. Víte např. kdo to je Scientolog? Znáte a víte kdo je Antropolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.