Co je to?
Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Co je to Fair play? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fair play?

Fair play, pojem převzatý z angličtiny, znamená v překladu čistou nebo rovnou hru. Jde o sportovní chování, ke kterému patří dodržování všech sportovních pravidel, čestné chování, pomoc soupeřům v případě nouze a podobně. Patří sem i přiznání porážky, klid a profesionalita.
Pojem fair play souvisí již se sportovním kláním ve starověkém Řecku. Na olympijských hřištích byl fair play přístup považován za důležitější než samotné vítězství. K dodržování pravidel se sportovec zavazoval přísahou. Podobný kodex uznávali také středověcí rytíři.


Co je to Fair play? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fair play můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fair play je v sekci Sport

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, definice, co je to Fair play?, terminologie, heslo, Sport, pojem, popis, informace, Sport, názvosloví, odborné názvosloví, Fair play, lexikon, termín, význam slova, co znamená


Pojem Fair play je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Fair play ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Fair play ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fair play ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Fair play ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Fair play ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Fair play na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fair play například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Fair play? resp. jaký je význam slova Fair play? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair play, odpověď na dotaz co je to Fair play?. Víte např. kdo to je Cristiano Ronaldo? Znáte a víte kdo je Stárek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Sport. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.