Co je to?
Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Co je to Fair play? Význam slova

Co znamená termín Fair play? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fair play, pojem převzatý z angličtiny, znamená v překladu čistou nebo rovnou hru. Jde o sportovní chování, ke kterému patří dodržování všech sportovních pravidel, čestné chování, pomoc soupeřům v případě nouze a podobně. Patří sem i přiznání porážky, klid a profesionalita.
Pojem fair play souvisí již se sportovním kláním ve starověkém Řecku. Na olympijských hřištích byl fair play přístup považován za důležitější než samotné vítězství. K dodržování pravidel se sportovec zavazoval přísahou. Podobný kodex uznávali také středověcí rytíři.


Co je to Fair play? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Fair play) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fair play patří do kategorie Sport

Klíčová slova: heslo, slovník, co znamená, slovo, Sport, Fair play, definice, co je to Fair play?, Sport, přesný význam, vysvětlení, co to je, význam slova, význam pojmu, formulace, informace, termín, přesný výraz


Pojem Fair play je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fair play? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fair play [fér plej] (z angličtiny, znamená rovná hra, čistá hra) je základním předpokladem sportovního zápolení, které obsahuje dodržování pravidel, sportovní chování, pomoc druhému závodníkovi atd. Prokázání fair play je, když sportovec např. úmyslně ohrozí své umístění/bodování v závodě, aby pomohl jinému závodníkovi, kterého postihla nečekaná komplikace, ale také uznání porážky a celkové klidné a profesionální vystupování.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fair play ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Fair play na Youtube

Najít heslo Fair play na Google.cz

Vyhledat pojem Fair play ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Fair play ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Fair play ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fair play například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fair play? resp. co označuje slovo Fair play? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair play, odpověď na dotaz co je to Fair play?. Víte např. kdo to je Robert Downey Jr.? Znáte a víte kdo je Stárek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Fair play hledat i v jiných kategoriích (než Sport) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.