Co je to?
Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Co je to Fair play? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fair play?

Fair play, pojem převzatý z angličtiny, znamená v překladu čistou nebo rovnou hru. Jde o sportovní chování, ke kterému patří dodržování všech sportovních pravidel, čestné chování, pomoc soupeřům v případě nouze a podobně. Patří sem i přiznání porážky, klid a profesionalita.
Pojem fair play souvisí již se sportovním kláním ve starověkém Řecku. Na olympijských hřištích byl fair play přístup považován za důležitější než samotné vítězství. K dodržování pravidel se sportovec zavazoval přísahou. Podobný kodex uznávali také středověcí rytíři.


Co je to Fair play? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fair play. Co znamená odborný pojem Fair play z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fair play se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: význam, synonymum, co to je, popis, Fair play, informace, definice pojmu, pojem, co je to Fair play?, přesný výraz, význam pojmu, termín, formulace, lexikon, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, co znamená


Pojem Fair play je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fair play? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fair play [fér plej] (z angličtiny, znamená rovná hra, čistá hra) je základním předpokladem sportovního zápolení, které obsahuje dodržování pravidel, sportovní chování, pomoc druhému závodníkovi atd. Prokázání fair play je, když sportovec např. úmyslně ohrozí své umístění/bodování v závodě, aby pomohl jinému závodníkovi, kterého postihla nečekaná komplikace, ale také uznání porážky a celkové klidné a profesionální vystupování.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Fair play ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Fair play ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Fair play na Google.cz

Vyhledat termín Fair play ve Wikizdrojích

Najít slovo Fair play ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fair play ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fair play například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Fair play? resp. jaký je význam pojmu Fair play? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair play, odpověď na dotaz co je to Fair play?. Víte např. kdo to je Kardiak? Znáte a víte kdo je Docent? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.