Co je to?
Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Co je to Neurologie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Neurologie

Neurologie je název z oblasti lékařství. Jde o obor, který se zaměřuje na výzkum onemocnění a porušení funkcí nervové soustavy. Tyto pak zkoumá a léčí. Předmětem zájmu neurologie jsou potíže periferní, centrální i autonomní nervové soustavy. Tento obor úzce spolupracuje s dalšími oblastmi medicíny, s internou, psychiatrií a samostatným oborem se stala dětská neurologie. Specializovaným odvětvím je neurochirurgie, která však řeší úrazy a obtíže nervového systému operacemi.
Neurolog provádí neurologická vyšetření, při kterých se musí spoléhat především na vlastní smysly. Pomůckami jsou neurologická kladívka, ladičky, vata, špátle, tyčinky a štětičky a aromatické látky. Vychází se z anamnézy, sestavené především na základě rozhovoru. Posuzuje se chůze, držení těla, svalové napětí, citlivost kůže, zkouší se smysly, reflexy a psychologický stav pacienta. Lékař-neurolog musí mít poměrně hluboké znalosti i z dalších oborů.


Co je to Neurologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Neurologie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminologie, pojem, Neurologie, popis, slovník, synonymum, přesný výraz, slovo, Lékařství, co znamená, vysvětlení, názvosloví, wiki, terminus technicus, lexikon, přesný význam, heslo, odborné názvosloví


Pojem Neurologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Neurologie dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Neurologie je lékařský obor zabývající se studiem onemocnění a poruch nervové soustavy především na organickém podkladě. Zabývá se diagnostikovou a léčbou všech problému centrální, periferní a autonomní nervové soustavy. Lékař tohoto oboru se nazývá neurolog/neuroložka. Neurologie velmi úzce souvisí s psychiatrií, interním lékařstvím, ale i s pediatrií. Dětská neurologie je, kvůli řešení specifických problémů, samostatným lékařským oborem. S neurologií úzce souvisí specializovaný obor neurochirurgie, ten se však zabývá řešením onemocnění a úrazů nervového systému chirurgickou cestou.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Neurologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Neurologie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Neurologie na Google.cz

Zkusit najít pojem Neurologie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Neurologie na Youtube

Najít výraz Neurologie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Neurologie například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Neurologie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Neurologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neurologie, odpověď na dotaz co je to Neurologie?. Víte např. kdo to je Patolog? Znáte a víte kdo je William Shakespeare? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.