Co je to?
Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Co je to Neurologie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Neurologie

Neurologie je lékařský obor, který za zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění nervové soustavy.


Co je to Neurologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Neurologie? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Neurologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: popis, názvosloví, informace, odborný výraz, lexikon, Lékařství, synonymum, Lékařství, terminologie, heslo, terminus technicus, termín, pojem, vysvětlení, formulace, co to je, význam, slovo


Pojem Neurologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Neurologie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Neurologie je lékařský obor zabývající se studiem onemocnění a poruch nervové soustavy především na organickém podkladě. Zabývá se diagnostikovou a léčbou všech problému centrální, periferní a autonomní nervové soustavy. Lékař tohoto oboru se nazývá neurolog/neuroložka. Neurologie velmi úzce souvisí s psychiatrií, interním lékařstvím, ale i s pediatrií. Dětská neurologie je, kvůli řešení specifických problémů, samostatným lékařským oborem. S neurologií úzce souvisí specializovaný obor neurochirurgie, ten se však zabývá řešením onemocnění a úrazů nervového systému chirurgickou cestou.

Další zdroje informací

Najít výraz Neurologie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Neurologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Neurologie ve Wikimedia Commons

Najít pojem Neurologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Neurologie na Youtube

Vyhledat slovo Neurologie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Neurologie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Neurologie? resp. jaký je význam pojmu Neurologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neurologie, odpověď na dotaz co je to Neurologie?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Karel Čapek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Neurologie v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.