Co je to?
Definice výrazu Neurologie. Co znamená odborný pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Co je Neurologie?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Neurologie

Neurologie je název z oblasti lékařství. Jde o obor, který se zaměřuje na výzkum onemocnění a porušení funkcí nervové soustavy. Tyto pak zkoumá a léčí. Předmětem zájmu neurologie jsou potíže periferní, centrální i autonomní nervové soustavy. Tento obor úzce spolupracuje s dalšími oblastmi medicíny, s internou, psychiatrií a samostatným oborem se stala dětská neurologie. Specializovaným odvětvím je neurochirurgie, která však řeší úrazy a obtíže nervového systému operacemi.
Neurolog provádí neurologická vyšetření, při kterých se musí spoléhat především na vlastní smysly. Pomůckami jsou neurologická kladívka, ladičky, vata, špátle, tyčinky a štětičky a aromatické látky. Vychází se z anamnézy, sestavené především na základě rozhovoru. Posuzuje se chůze, držení těla, svalové napětí, citlivost kůže, zkouší se smysly, reflexy a psychologický stav pacienta. Lékař-neurolog musí mít poměrně hluboké znalosti i z dalších oborů.


Co je to Neurologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Neurologie. Co znamená odborný pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Neurologie je v sekci lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný výraz, slovník, odborný výraz, co to je, význam pojmu, Neurologie, význam, lékařství, přesný význam, lékařství, co je to Neurologie?, co znamená, pojem, slovo


Pojem Neurologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Neurologie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Neurologie je lékařský obor zabývající se studiem onemocnění a poruch nervové soustavy především na organickém podkladě. Zabývá se diagnostikovou a léčbou všech problému centrální, periferní a autonomní nervové soustavy. Lékař tohoto oboru se nazývá neurolog/neuroložka. Neurologie velmi úzce souvisí s psychiatrií, interním lékařstvím, ale i s pediatrií. Dětská neurologie je, kvůli řešení specifických problémů, samostatným lékařským oborem. S neurologií úzce souvisí specializovaný obor neurochirurgie, ten se však zabývá řešením onemocnění a úrazů nervového systému chirurgickou cestou.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Neurologie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Neurologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Neurologie na Youtube

Vyhledat heslo Neurologie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Neurologie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Neurologie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Neurologie například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Neurologie? resp. co znamená výraz Neurologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neurologie, odpověď na dotaz co je to Neurologie?. Víte např. kdo to je Kněžka? Znáte a víte kdo je Vohnout? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.