Co je to?
Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Co je to Neurologie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Neurologie?

Neurologie je název z oblasti lékařství. Jde o obor, který se zaměřuje na výzkum onemocnění a porušení funkcí nervové soustavy. Tyto pak zkoumá a léčí. Předmětem zájmu neurologie jsou potíže periferní, centrální i autonomní nervové soustavy. Tento obor úzce spolupracuje s dalšími oblastmi medicíny, s internou, psychiatrií a samostatným oborem se stala dětská neurologie. Specializovaným odvětvím je neurochirurgie, která však řeší úrazy a obtíže nervového systému operacemi.
Neurolog provádí neurologická vyšetření, při kterých se musí spoléhat především na vlastní smysly. Pomůckami jsou neurologická kladívka, ladičky, vata, špátle, tyčinky a štětičky a aromatické látky. Vychází se z anamnézy, sestavené především na základě rozhovoru. Posuzuje se chůze, držení těla, svalové napětí, citlivost kůže, zkouší se smysly, reflexy a psychologický stav pacienta. Lékař-neurolog musí mít poměrně hluboké znalosti i z dalších oborů.


Co je to Neurologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Neurologie. Co znamená pojem Neurologie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Neurologie sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Neurologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, popis, terminologie, odborný výraz, slovník, co znamená, informace, význam slova, přesný význam, Lékařství, definice pojmu, terminus technicus, význam pojmu, co je to Neurologie?, wiki, slovo, definice, formulace


Pojem Neurologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Neurologie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Neurologie je lékařský obor zabývající se studiem onemocnění a poruch nervové soustavy především na organickém podkladě. Zabývá se diagnostikovou a léčbou všech problému centrální, periferní a autonomní nervové soustavy. Lékař tohoto oboru se nazývá neurolog/neuroložka. Neurologie velmi úzce souvisí s psychiatrií, interním lékařstvím, ale i s pediatrií. Dětská neurologie je, kvůli řešení specifických problémů, samostatným lékařským oborem. S neurologií úzce souvisí specializovaný obor neurochirurgie, ten se však zabývá řešením onemocnění a úrazů nervového systému chirurgickou cestou.

Pro další informace o termínu Neurologie zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Neurologie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Neurologie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Neurologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Neurologie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Neurologie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Neurologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Neurologie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Neurologie? resp. co se skrývá pod slovem Neurologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neurologie, odpověď na dotaz co je to Neurologie?. Víte např. kdo to je Krampus? Znáte a víte kdo je Karel Havlíček Borovský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.