Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Satisfakce. Co znamená pojem Satisfakce z kategorie Právo?

Co to je Satisfakce? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Satisfakce?

Satisfakce znamená zadostiučinění. Pocit satisfakce můžeme zažít, když nás někdo ocení např. za dobře odvedenou práci (nedělali jsme něco zbytečně či samoúčelně), ale i tehdy, pokud se někomu pomstíme, protože jsme s ním měli tzv. nevyrovnané účty (někdo se k nám zachoval dle našeho názoru nespravedlivě, křivdil nám). Jak vyplývá z uvedených příkladů, satisfakce nemusí být vždy jen pozitivním pocitem.


Co je to Satisfakce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Satisfakce. Co znamená pojem Satisfakce z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Satisfakce? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Satisfakce je v kategorii Právo

Klíčová slova: význam, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, heslo, Právo, přesný výraz, přesný význam, formulace, co to je, popis, vysvětlení, názvosloví, Právo, synonymum, slovo, informace, pojem


Pojem Satisfakce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Satisfakce dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Satisfakce (z lat. satis facere, učinit zadost, z toho česky zadostiučinění) je vyrovnání křivdy nebo urážky, splnění nějakého nároku, případně i uspokojení, jež z toho plyne.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Satisfakce ve Wikizdrojích

Hledat pojem Satisfakce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Satisfakce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Satisfakce ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Satisfakce ve Wikimedia Commons

Hledat termín Satisfakce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Satisfakce například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Satisfakce? resp. co to je Satisfakce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satisfakce, odpověď na dotaz co je to Satisfakce?. Víte např. kdo to je Vlastizrádce? Znáte a víte kdo je Daniel Craig? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Satisfakce v jiné sekci než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.