Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zámková dlažba. Co znamená pojem Zámková dlažba z kategorie Stavebnictví?

Co je Zámková dlažba?

Co znamená termín Zámková dlažba? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zámková dlažba je druh velmi oblíbené venkovní pozemní krytiny z betonu. Její název pochází ze způsobu použití a pokládky. Jednotlivé části zámkové dlažby do sebe přesně zapadají, přirovnávají se ke klíči a zámku. Vzájemné propojení a uzamčení je zárukou zpevněné plochy s vysokou stabilitou. Pro pokládku není nutná malta ani lepidlo, vše probíhá z sucha a pouze skládáním.
Zámkovou dlažbu lze použít opravdu všude – na chodníky, parkoviště, náměstí, přechody, cyklostezky, dvorky zahradní cesty, lemování bazénů a mnoho jiného.


Co je to Zámková dlažba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zámková dlažba. Co znamená pojem Zámková dlažba z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Zámková dlažba doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Zámková dlažba se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, stavebnictví, wiki, význam, přesný výraz, terminologie, co znamená, co to je, heslo, odborné názvosloví, Zámková dlažba, názvosloví, přesný význam, význam slova, formulace, co je to Zámková dlažba?, pojem, termín


Pojem Zámková dlažba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zámková dlažba? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zámková dlažba je typ dlažby ze zhutněného betonu, který má svrchní stranu pohledovou (upravenou pro lepší vzhled). Jednotlivé dlaždice jsou navrženy a pokládány tak, aby do sebe vzájemně zapadaly. Tím je dosaženo vysoké stability a odolnosti zejména proti horizontálnímu posunu. Zámková dlažba se vyrábí prefabrikací z betonu.
Výhodou zámkové dlažby je to, že v případě potřeby se dá rozebrat a použít znovu. Jednotlivé díly dlažby mohou mít různé odstíny, díky čemuž vzniká možnost vytváření různých obrazců, nápisů či prvků praktického charakteru – např. na parkovištích je barevná odlišnost využita k zobrazení parkovacích čar či parkovacích míst pro vozíčkáře. Dlažba se pokládá na sucho do pískového lože.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Zámková dlažba na Youtube

Hledat frázi Zámková dlažba ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Zámková dlažba ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Zámková dlažba ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Zámková dlažba na Google.cz

Najít pojem Zámková dlažba ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zámková dlažba například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Zámková dlažba? resp. co přesně označuje termín Zámková dlažba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zámková dlažba, odpověď na dotaz co je to Zámková dlažba?. Víte např. kdo to je Hampejznice? Znáte a víte kdo je Eva Herzigová? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, bytový dům, zámková dlažba, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.