Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zámková dlažba. Co znamená odborný pojem Zámková dlažba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Zámková dlažba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zámková dlažba

Zámková dlažba je druh velmi oblíbené venkovní pozemní krytiny z betonu. Její název pochází ze způsobu použití a pokládky. Jednotlivé části zámkové dlažby do sebe přesně zapadají, přirovnávají se ke klíči a zámku. Vzájemné propojení a uzamčení je zárukou zpevněné plochy s vysokou stabilitou. Pro pokládku není nutná malta ani lepidlo, vše probíhá z sucha a pouze skládáním.
Zámkovou dlažbu lze použít opravdu všude – na chodníky, parkoviště, náměstí, přechody, cyklostezky, dvorky zahradní cesty, lemování bazénů a mnoho jiného.


Co je to Zámková dlažba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zámková dlažba. Co znamená odborný pojem Zámková dlažba z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zámková dlažba s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Zámková dlažba se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: popis, stavebnictví, lexikon, přesný význam, přesný výraz, význam, co je to Zámková dlažba?, vysvětlení, slovo, význam pojmu, Zámková dlažba, wiki, pojem, formulace, definice pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Zámková dlažba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Zámková dlažba?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zámková dlažba je typ dlažby ze zhutněného betonu, který má svrchní stranu pohledovou (upravenou pro lepší vzhled). Jednotlivé dlaždice jsou navrženy a pokládány tak, aby do sebe vzájemně zapadaly. Tím je dosaženo vysoké stability a odolnosti zejména proti horizontálnímu posunu. Zámková dlažba se vyrábí prefabrikací z betonu.
Výhodou zámkové dlažby je to, že v případě potřeby se dá rozebrat a použít znovu. Jednotlivé díly dlažby mohou mít různé odstíny, díky čemuž vzniká možnost vytváření různých obrazců, nápisů či prvků praktického charakteru – např. na parkovištích je barevná odlišnost využita k zobrazení parkovacích čar či parkovacích míst pro vozíčkáře. Dlažba se pokládá na sucho do pískového lože.

Další zdroje informací o slovu Zámková dlažba

Hledat slovo Zámková dlažba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zámková dlažba ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Zámková dlažba ve Wikislovníku

Najít pojem Zámková dlažba ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Zámková dlažba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Zámková dlažba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zámková dlažba například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Zámková dlažba? resp. jaký je přesný význam slova Zámková dlažba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zámková dlažba, odpověď na dotaz co je to Zámková dlažba?. Víte např. kdo to je Bečvář? Znáte a víte kdo je Josef Urválek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.