Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zámková dlažba. Co znamená pojem Zámková dlažba z kategorie Stavebnictví?

Co to je Zámková dlažba? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zámková dlažba?

Zámková dlažba je druh velmi oblíbené venkovní pozemní krytiny z betonu. Její název pochází ze způsobu použití a pokládky. Jednotlivé části zámkové dlažby do sebe přesně zapadají, přirovnávají se ke klíči a zámku. Vzájemné propojení a uzamčení je zárukou zpevněné plochy s vysokou stabilitou. Pro pokládku není nutná malta ani lepidlo, vše probíhá z sucha a pouze skládáním.
Zámkovou dlažbu lze použít opravdu všude – na chodníky, parkoviště, náměstí, přechody, cyklostezky, dvorky zahradní cesty, lemování bazénů a mnoho jiného.


Co je to Zámková dlažba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zámková dlažba. Co znamená pojem Zámková dlažba z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zámková dlažba patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: co je to Zámková dlažba?, přesný výraz, pojem, definice, slovo, Stavebnictví, heslo, co to je, význam pojmu, přesný význam, Stavebnictví, odborný výraz, názvosloví, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, wiki, termín


Pojem Zámková dlažba je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zámková dlažba? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zámková dlažba je typ dlažby ze zhutněného betonu, který má svrchní stranu pohledovou (upravenou pro lepší vzhled). Jednotlivé dlaždice jsou navrženy a pokládány tak, aby do sebe vzájemně zapadaly. Tím je dosaženo vysoké stability a odolnosti zejména proti horizontálnímu posunu. Zámková dlažba se vyrábí prefabrikací z betonu.
Výhodou zámkové dlažby je to, že v případě potřeby se dá rozebrat a použít znovu. Jednotlivé díly dlažby mohou mít různé odstíny, díky čemuž vzniká možnost vytváření různých obrazců, nápisů či prvků praktického charakteru – např. na parkovištích je barevná odlišnost využita k zobrazení parkovacích čar či parkovacích míst pro vozíčkáře. Dlažba se pokládá na sucho do pískového lože.

Další informační zdroje

Hledat heslo Zámková dlažba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Zámková dlažba ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Zámková dlažba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zámková dlažba ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Zámková dlažba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Zámková dlažba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zámková dlažba například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Zámková dlažba? resp. jaká je definice termínu Zámková dlažba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zámková dlažba, odpověď na dotaz co je to Zámková dlažba?. Víte např. kdo to je IT analytik? Znáte a víte kdo je Personalistka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.