Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zámková dlažba. Co znamená odborný pojem Zámková dlažba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Zámková dlažba? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zámková dlažba

Zámková dlažba je druh velmi oblíbené venkovní pozemní krytiny z betonu. Její název pochází ze způsobu použití a pokládky. Jednotlivé části zámkové dlažby do sebe přesně zapadají, přirovnávají se ke klíči a zámku. Vzájemné propojení a uzamčení je zárukou zpevněné plochy s vysokou stabilitou. Pro pokládku není nutná malta ani lepidlo, vše probíhá z sucha a pouze skládáním.
Zámkovou dlažbu lze použít opravdu všude – na chodníky, parkoviště, náměstí, přechody, cyklostezky, dvorky zahradní cesty, lemování bazénů a mnoho jiného.


Co je to Zámková dlažba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zámková dlažba. Co znamená odborný pojem Zámková dlažba z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Zámková dlažba se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, stavebnictví, slovo, termín, informace, Zámková dlažba, význam, synonymum, slovník, lexikon, co to je, definice pojmu, co znamená, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Zámková dlažba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zámková dlažba? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zámková dlažba je typ dlažby ze zhutněného betonu, který má svrchní stranu pohledovou (upravenou pro lepší vzhled). Jednotlivé dlaždice jsou navrženy a pokládány tak, aby do sebe vzájemně zapadaly. Tím je dosaženo vysoké stability a odolnosti zejména proti horizontálnímu posunu. Zámková dlažba se vyrábí prefabrikací z betonu.
Výhodou zámkové dlažby je to, že v případě potřeby se dá rozebrat a použít znovu. Jednotlivé díly dlažby mohou mít různé odstíny, díky čemuž vzniká možnost vytváření různých obrazců, nápisů či prvků praktického charakteru – např. na parkovištích je barevná odlišnost využita k zobrazení parkovacích čar či parkovacích míst pro vozíčkáře. Dlažba se pokládá na sucho do pískového lože.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Zámková dlažba na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zámková dlažba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Zámková dlažba ve vyhledávači Yandex

Najít termín Zámková dlažba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Zámková dlažba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zámková dlažba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zámková dlažba například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Zámková dlažba? resp. co označuje slovo Zámková dlažba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zámková dlažba, odpověď na dotaz co je to Zámková dlažba?. Víte např. kdo to je Barbora Seemanová? Znáte a víte kdo je Jiří Krampol? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.