Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zámková dlažba. Co znamená pojem Zámková dlažba z kategorie Stavebnictví?

Co to je Zámková dlažba? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zámková dlažba

Zámková dlažba je druh velmi oblíbené venkovní pozemní krytiny z betonu. Její název pochází ze způsobu použití a pokládky. Jednotlivé části zámkové dlažby do sebe přesně zapadají, přirovnávají se ke klíči a zámku. Vzájemné propojení a uzamčení je zárukou zpevněné plochy s vysokou stabilitou. Pro pokládku není nutná malta ani lepidlo, vše probíhá z sucha a pouze skládáním.
Zámkovou dlažbu lze použít opravdu všude – na chodníky, parkoviště, náměstí, přechody, cyklostezky, dvorky zahradní cesty, lemování bazénů a mnoho jiného.


Co je to Zámková dlažba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zámková dlažba. Co znamená pojem Zámková dlažba z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zámková dlažba se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, wiki, popis, co znamená, význam slova, synonymum, názvosloví, přesný výraz, definice pojmu, Stavebnictví, význam pojmu, Zámková dlažba, co je to Zámková dlažba?, slovo, přesný význam, lexikon, informace, význam


Pojem Zámková dlažba je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zámková dlažba? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zámková dlažba je typ dlažby ze zhutněného betonu, který má svrchní stranu pohledovou (upravenou pro lepší vzhled). Jednotlivé dlaždice jsou navrženy a pokládány tak, aby do sebe vzájemně zapadaly. Tím je dosaženo vysoké stability a odolnosti zejména proti horizontálnímu posunu. Zámková dlažba se vyrábí prefabrikací z betonu.
Výhodou zámkové dlažby je to, že v případě potřeby se dá rozebrat a použít znovu. Jednotlivé díly dlažby mohou mít různé odstíny, díky čemuž vzniká možnost vytváření různých obrazců, nápisů či prvků praktického charakteru – např. na parkovištích je barevná odlišnost využita k zobrazení parkovacích čar či parkovacích míst pro vozíčkáře. Dlažba se pokládá na sucho do pískového lože.

Hledejte pojem Zámková dlažba v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Zámková dlažba na Google.cz

Vyhledat výraz Zámková dlažba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zámková dlažba ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Zámková dlažba ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Zámková dlažba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Zámková dlažba ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Zámková dlažba například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Zámková dlažba? resp. co přesně znamená slovo Zámková dlažba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zámková dlažba, odpověď na dotaz co je to Zámková dlažba?. Víte např. kdo to je Bára Basiková? Znáte a víte kdo je Donald Trump? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.