Co je to?
Definice výrazu DLNA. Co znamená odborný pojem DLNA z kategorie Zkratky?

Co to je DLNA? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu DLNA?

DLNA je zkratka anglického názvu The Digital Living Network Alliance. Jedná se o obchodní asociaci s cca 250 členy založenou firmou Sony v roce 2003. Jejím účelem je vytvoření standardů a technologií, které by umožňovaly vzájemné propojení různých technických zařízení v domácnosti (např. televize, počítače a mobilního telefonu).


Co je to DLNA? Význam slova, termín, Definice výrazu DLNA. Co znamená odborný pojem DLNA z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text DLNA s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz DLNA se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: názvosloví, Zkratky, formulace, synonymum, terminologie, informace, význam slova, definice, wiki, Zkratky, lexikon, termín, co je to DLNA?, přesný výraz, DLNA, přesný význam, terminus technicus, slovník


Pojem DLNA je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DLNA? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Organizace Digital Living Network Alliance (DLNA, v překladu Aliance digitální bytové sítě) byla jako nezisková obchodní společnost založena firmou Sony v červnu 2003 pro stanovení norem pro interoperatibilitu, která umožní sdílení digitálních multimediálních zařízení. Tyto směrnice jsou založené na stávajících veřejných standardech. Tyto směrnice samotné jsou soukromé, ale bezplatně k dispozici. Vymezují způsoby užití standardů pro dosažení propojitelnosti (interoperability) a obsahují a povolují především jen velmi málo volných zvukových formátů a jen nejběžnější volné formáty videosouborů, takže DLNA servery obecně musí podporovat převod kódů pro poskytování služeb běžným uživatelům.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo DLNA ve Wikislovníku

Najít slovo DLNA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz DLNA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín DLNA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DLNA ve Wikimedia Commons

Najít výraz DLNA ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DLNA například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo DLNA? resp. co přesně znamená slovo DLNA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DLNA, odpověď na dotaz co je to DLNA?. Víte např. kdo to je Erik Meldik? Znáte a víte kdo je Čůza? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem