Co je to?
Definice výrazu DLNA. Co znamená odborný pojem DLNA z kategorie Zkratky?

Co to je DLNA? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova DLNA?

DLNA je zkratka anglického názvu The Digital Living Network Alliance. Jedná se o obchodní asociaci s cca 250 členy založenou firmou Sony v roce 2003. Jejím účelem je vytvoření standardů a technologií, které by umožňovaly vzájemné propojení různých technických zařízení v domácnosti (např. televize, počítače a mobilního telefonu).


Co je to DLNA? Význam slova, termín, Definice výrazu DLNA. Co znamená odborný pojem DLNA z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (DLNA) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz DLNA patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, pojem, heslo, terminologie, Zkratky, význam, formulace, odborný výraz, Zkratky, vysvětlení, co to je, informace, lexikon, definice, názvosloví, přesný význam, synonymum


Pojem DLNA je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu DLNA dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Organizace Digital Living Network Alliance (DLNA, v překladu Aliance digitální bytové sítě) byla jako nezisková obchodní společnost založena firmou Sony v červnu 2003 pro stanovení norem pro interoperatibilitu, která umožní sdílení digitálních multimediálních zařízení. Tyto směrnice jsou založené na stávajících veřejných standardech. Tyto směrnice samotné jsou soukromé, ale bezplatně k dispozici. Vymezují způsoby užití standardů pro dosažení propojitelnosti (interoperability) a obsahují a povolují především jen velmi málo volných zvukových formátů a jen nejběžnější volné formáty videosouborů, takže DLNA servery obecně musí podporovat převod kódů pro poskytování služeb běžným uživatelům.

Více informací o pojmu DLNA lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz DLNA ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem DLNA ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DLNA ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín DLNA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo DLNA ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo DLNA na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DLNA například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo DLNA? resp. co přesně znamená slovo DLNA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DLNA, odpověď na dotaz co je to DLNA?. Víte např. kdo to je František Ringo Čech? Znáte a víte kdo je Kripl? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu DLNA v jiné sekci než Zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem