Co je to?
Definice výrazu, termínu DLNA. Co znamená odborný pojem DLNA z kategorie Zkratky?

Co je DLNA? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu DLNA?

DLNA je zkratka anglického názvu The Digital Living Network Alliance. Jedná se o obchodní asociaci s cca 250 členy založenou firmou Sony v roce 2003. Jejím účelem je vytvoření standardů a technologií, které by umožňovaly vzájemné propojení různých technických zařízení v domácnosti (např. televize, počítače a mobilního telefonu).


Co je to DLNA? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu DLNA. Co znamená odborný pojem DLNA z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín DLNA je v kategorii zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, DLNA, popis, vysvětlení, lexikon, termín, terminus technicus, názvosloví, přesný výraz, význam slova, definice pojmu, zkratky, odborné názvosloví, pojem, co znamená, slovník, wiki


Pojem DLNA je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín DLNA? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Organizace Digital Living Network Alliance (DLNA, v překladu Aliance digitální bytové sítě) byla jako nezisková obchodní společnost založena firmou Sony v červnu 2003 pro stanovení norem pro interoperatibilitu, která umožní sdílení digitálních multimediálních zařízení. Tyto směrnice jsou založené na stávajících veřejných standardech. Tyto směrnice samotné jsou soukromé, ale bezplatně k dispozici. Vymezují způsoby užití standardů pro dosažení propojitelnosti (interoperability) a obsahují a povolují především jen velmi málo volných zvukových formátů a jen nejběžnější volné formáty videosouborů, takže DLNA servery obecně musí podporovat převod kódů pro poskytování služeb běžným uživatelům.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo DLNA ve vyhledávači Yandex

Najít pojem DLNA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít DLNA ve Wikislovníku

Zkusit najít termín DLNA na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DLNA ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín DLNA ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DLNA například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená DLNA? resp. jaký je přesný význam slova DLNA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DLNA, odpověď na dotaz co je to DLNA?. Víte např. kdo to je Filosof? Znáte a víte kdo je Seismolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo DLNA i jinde než v sekci než v zkratky. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem