Co je to?
Výraz, termín, definice slova DLNA. Co znamená odborný pojem DLNA z kategorie Zkratky?

Co je to DLNA? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu DLNA?

DLNA je zkratka anglického názvu The Digital Living Network Alliance. Jedná se o obchodní asociaci s cca 250 členy založenou firmou Sony v roce 2003. Jejím účelem je vytvoření standardů a technologií, které by umožňovaly vzájemné propojení různých technických zařízení v domácnosti (např. televize, počítače a mobilního telefonu).


Co je to DLNA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DLNA. Co znamená odborný pojem DLNA z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem DLNA s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo DLNA je v kategorii zkratky

Klíčová slova: heslo, popis, terminologie, definice pojmu, informace, co znamená, slovník, formulace, význam slova, vysvětlení, DLNA, zkratky, synonymum, terminus technicus, význam pojmu, co to je, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem DLNA je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín DLNA? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Organizace Digital Living Network Alliance (DLNA, v překladu Aliance digitální bytové sítě) byla jako nezisková obchodní společnost založena firmou Sony v červnu 2003 pro stanovení norem pro interoperatibilitu, která umožní sdílení digitálních multimediálních zařízení. Tyto směrnice jsou založené na stávajících veřejných standardech. Tyto směrnice samotné jsou soukromé, ale bezplatně k dispozici. Vymezují způsoby užití standardů pro dosažení propojitelnosti (interoperability) a obsahují a povolují především jen velmi málo volných zvukových formátů a jen nejběžnější volné formáty videosouborů, takže DLNA servery obecně musí podporovat převod kódů pro poskytování služeb běžným uživatelům.

Další informace o pojmu DLNA hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo DLNA na Google.cz

Hledat termín DLNA ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo DLNA ve Wikizdrojích

Najít výraz DLNA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín DLNA ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DLNA ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo DLNA například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je DLNA? resp. jaký je význam slova DLNA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DLNA, odpověď na dotaz co je to DLNA?. Víte např. kdo to je Džihádista? Znáte a víte kdo je Kretén? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je zkratky. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem