Co je to?
Výraz, termín, definice slova DLNA. Co znamená odborný pojem DLNA z kategorie Zkratky?

Co je to DLNA? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova DLNA?

DLNA je zkratka anglického názvu The Digital Living Network Alliance. Jedná se o obchodní asociaci s cca 250 členy založenou firmou Sony v roce 2003. Jejím účelem je vytvoření standardů a technologií, které by umožňovaly vzájemné propojení různých technických zařízení v domácnosti (např. televize, počítače a mobilního telefonu).


Co je to DLNA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DLNA. Co znamená odborný pojem DLNA z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (DLNA) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem DLNA patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: význam pojmu, význam, terminus technicus, přesný výraz, wiki, slovo, co to je, zkratky, odborné názvosloví, definice pojmu, heslo, názvosloví, přesný význam, synonymum, odborný výraz, termín, lexikon, informace


Pojem DLNA je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín DLNA? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Organizace Digital Living Network Alliance (DLNA, v překladu Aliance digitální bytové sítě) byla jako nezisková obchodní společnost založena firmou Sony v červnu 2003 pro stanovení norem pro interoperatibilitu, která umožní sdílení digitálních multimediálních zařízení. Tyto směrnice jsou založené na stávajících veřejných standardech. Tyto směrnice samotné jsou soukromé, ale bezplatně k dispozici. Vymezují způsoby užití standardů pro dosažení propojitelnosti (interoperability) a obsahují a povolují především jen velmi málo volných zvukových formátů a jen nejběžnější volné formáty videosouborů, takže DLNA servery obecně musí podporovat převod kódů pro poskytování služeb běžným uživatelům.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo DLNA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem DLNA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DLNA ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz DLNA ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz DLNA ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem DLNA ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo DLNA například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to DLNA? resp. co se vlastně skrývá pod slovem DLNA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DLNA, odpověď na dotaz co je to DLNA?. Víte např. kdo to je Renáta Kellnerová? Znáte a víte kdo je Esejista? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem