Co je to?
Definice výrazu Velikonoční vigilie. Co znamená odborný pojem Velikonoční vigilie z kategorie Náboženství?

Co je Velikonoční vigilie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Velikonoční vigilie

Velikonoční vigilie je označení pro bohoslužbu, která se v křesťanské církvi slaví v noci před Velikonocemi, tedy v noci z Bílé soboty na neděli Zmrtvýchvstání Páně. Slovo vigilie pochází z latinského slova vigilia, což znamená bdění či bdělost. Velikonoční vigilie je nejvýznamnější liturgickou slavností v pravoslavných církvích a v katolické církvi. Během této slavnosti se slaví Kristovo zmrtvýchvstání, což je nejdůležitější událost v křesťanské víře. Připomíná Kristovu vítěznou smrt a následné zmrtvýchvstání, což je základem křesťanské víry. Obvykle velikonoční vigilie začíná v pozdních večerních hodinách a trvá několik hodin až do brzkých ranních hodin. Během vigilie se čte velké množství biblických pasáží a modlitby jsou doprovázeny náboženskou hudbou a zpěvy.
Hlavní částí vigilie je slavnostní bohoslužba, při které se připomíná Kristovo zmrtvýchvstání. Během této liturgie se také slaví křest, neboť křest je pro křesťany symbolem Kristova zmrtvýchvstání a nového života, který přináší. Velikonoční vigilie je pro křesťany jedním z nejdůležitějších svátků, protože připomíná Kristovu oběť a smrt a následné zmrtvýchvstání, což je základem křesťanské víry.


Definice výrazu Velikonoční vigilie. Co znamená odborný pojem Velikonoční vigilie z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Velikonoční vigilie můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Velikonoční vigilie je v sekci náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, definice, popis, náboženství, slovník, význam pojmu, co znamená, termín, náboženství, slovo, vysvětlení, Velikonoční vigilie, informace, odborné názvosloví, wiki, přesný výraz, formulace, přesný význam


Pojem Velikonoční vigilie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Velikonoční vigilie

Hledat videa s názvem Velikonoční vigilie na Youtube

Vyhledat slovo Velikonoční vigilie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Velikonoční vigilie ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Velikonoční vigilie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Velikonoční vigilie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Velikonoční vigilie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Velikonoční vigilie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Velikonoční vigilie? resp. jaký je význam slova Velikonoční vigilie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velikonoční vigilie, odpověď na dotaz co je to Velikonoční vigilie?. Víte např. kdo to je Yvetta Kornová? Znáte a víte kdo je Romain Rolland? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Velikonoční vigilie i v jiné kategorii než je sekce náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.