Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Co je to Anomálie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anomálie?

Anomálie je pojem označující něco, co je nepravidelné, výjimečné, odklání se od normálu nebo obecně platných pravidel. Pojmenování se užívá velmi často v přírodních vědách, kde anomálie znamená nějaký jev, který se běžnými způsoby a použitím platných teorií nedá vysvětlit.
Někdy označení zůstává i poté, co dojde k vysvětlení podstaty jevu.

Co je to Anomálie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Anomálie? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Anomálie patří do sekce různé

Klíčová slova: slovo, formulace, Anomálie, názvosloví, termín, slovník, heslo, definice, odborné názvosloví, terminus technicus, různé, popis, co je to Anomálie?, definice pojmu, terminologie, různé, význam, význam slova


Pojem Anomálie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anomálie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Anomálie (z řeckého a-nomos – „nezákonný, nepravidelný“) znamená výjimečnost, odchýlení od obecného pravidla nebo normálního jevu. V přírodních vědách se tak označují zejména jevy, které je obtížné či nemožné vysvětlit v rámci známé teorie. Některým pak název anomálie zůstane i po úspěšném odkrytí podstaty.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Anomálie na Google.cz

Vyhledat termín Anomálie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Anomálie na Youtube

Vyhledat pojem Anomálie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Anomálie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anomálie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anomálie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Anomálie? resp. co znamená výraz Anomálie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anomálie, odpověď na dotaz co je to Anomálie?. Víte např. kdo to je Rónin? Znáte a víte kdo je Jan Sarkander? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Anomálie i v jiných kategoriích (než různé). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?