Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anomálie. Co znamená pojem Anomálie z kategorie Různé?

Co je Anomálie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Anomálie

Anomálie je pojem označující něco, co je nepravidelné, výjimečné, odklání se od normálu nebo obecně platných pravidel. Pojmenování se užívá velmi často v přírodních vědách, kde anomálie znamená nějaký jev, který se běžnými způsoby a použitím platných teorií nedá vysvětlit.
Někdy označení zůstává i poté, co dojde k vysvětlení podstaty jevu.

Co je to Anomálie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anomálie. Co znamená pojem Anomálie z kategorie Různé?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Anomálie sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Anomálie patří do sekce různé

Klíčová slova: přesný význam, formulace, definice, význam slova, terminologie, synonymum, Anomálie, slovník, význam, heslo, informace, co znamená, názvosloví, odborné názvosloví, slovo, wiki, pojem, co to je


Pojem Anomálie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anomálie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anomálie (z řeckého a-nomos – „nezákonný, nepravidelný“) znamená výjimečnost, odchýlení od obecného pravidla nebo normálního jevu. V přírodních vědách se tak označují zejména jevy, které je obtížné či nemožné vysvětlit v rámci známé teorie. Některým pak název anomálie zůstane i po úspěšném odkrytí podstaty.

Další informační zdroje o slovu Anomálie

Hledat videa s názvem Anomálie na Youtube

Zkusit najít slovo Anomálie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Anomálie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anomálie ve Wikimedia Commons

Najít termín Anomálie na Google.cz

Hledat výraz Anomálie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anomálie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Anomálie? resp. co znamená výraz Anomálie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anomálie, odpověď na dotaz co je to Anomálie?. Víte např. kdo to je Karbaník? Znáte a víte kdo je Radek Štěpánek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než různé). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?