Co je to?
Definice výrazu, termínu Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Co je to Anomálie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Anomálie

Anomálie je pojem označující něco, co je nepravidelné, výjimečné, odklání se od normálu nebo obecně platných pravidel. Pojmenování se užívá velmi často v přírodních vědách, kde anomálie znamená nějaký jev, který se běžnými způsoby a použitím platných teorií nedá vysvětlit.
Někdy označení zůstává i poté, co dojde k vysvětlení podstaty jevu.

Co je to Anomálie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Anomálie? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anomálie patří do sekce Různé

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, termín, co to je, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, terminus technicus, definice, slovník, wiki, formulace, synonymum, Anomálie, slovo, význam pojmu, názvosloví, popis


Pojem Anomálie je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Anomálie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anomálie (z řeckého a-nomos – „nezákonný, nepravidelný“) znamená výjimečnost, odchýlení od obecného pravidla nebo normálního jevu. V přírodních vědách se tak označují zejména jevy, které je obtížné či nemožné vysvětlit v rámci známé teorie. Některým pak název anomálie zůstane i po úspěšném odkrytí podstaty.

Jiné zdroje informací o pojmu Anomálie

Hledat videa s názvem Anomálie na Youtube

Vyhledat výraz Anomálie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Anomálie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anomálie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Anomálie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Anomálie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anomálie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Anomálie? resp. co je to Anomálie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anomálie, odpověď na dotaz co je to Anomálie?. Víte např. kdo to je Adéla Gondíková? Znáte a víte kdo je Dement? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Různé). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?