Co je to?
Definice výrazu, termínu Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Co je to Anomálie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Anomálie?

Anomálie je pojem označující něco, co je nepravidelné, výjimečné, odklání se od normálu nebo obecně platných pravidel. Pojmenování se užívá velmi často v přírodních vědách, kde anomálie znamená nějaký jev, který se běžnými způsoby a použitím platných teorií nedá vysvětlit.
Někdy označení zůstává i poté, co dojde k vysvětlení podstaty jevu.

Co je to Anomálie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Anomálie? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Anomálie je v kategorii Různé

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, terminologie, Různé, názvosloví, lexikon, heslo, co to je, formulace, slovník, význam slova, informace, wiki, Různé, význam, definice, Anomálie, odborné názvosloví


Pojem Anomálie je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anomálie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anomálie (z řeckého a-nomos – „nezákonný, nepravidelný“) znamená výjimečnost, odchýlení od obecného pravidla nebo normálního jevu. V přírodních vědách se tak označují zejména jevy, které je obtížné či nemožné vysvětlit v rámci známé teorie. Některým pak název anomálie zůstane i po úspěšném odkrytí podstaty.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anomálie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Anomálie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Anomálie na Youtube

Vyhledat pojem Anomálie na Google.cz

Zkusit najít termín Anomálie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anomálie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anomálie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Anomálie? resp. jaká je definice termínu Anomálie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anomálie, odpověď na dotaz co je to Anomálie?. Víte např. kdo to je Kojná? Znáte a víte kdo je Ulamá? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?