Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anomálie. Co znamená pojem Anomálie z kategorie Různé?

Co je Anomálie?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anomálie?

Anomálie je pojem označující něco, co je nepravidelné, výjimečné, odklání se od normálu nebo obecně platných pravidel. Pojmenování se užívá velmi často v přírodních vědách, kde anomálie znamená nějaký jev, který se běžnými způsoby a použitím platných teorií nedá vysvětlit.
Někdy označení zůstává i poté, co dojde k vysvětlení podstaty jevu.

Co je to Anomálie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anomálie. Co znamená pojem Anomálie z kategorie Různé?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Anomálie patří do sekce různé

Klíčová slova: různé, lexikon, co je to Anomálie?, názvosloví, co znamená, terminus technicus, různé, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, heslo, termín, odborný výraz, pojem, význam pojmu, informace, synonymum, Anomálie


Pojem Anomálie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anomálie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anomálie (z řeckého a-nomos – „nezákonný, nepravidelný“) znamená výjimečnost, odchýlení od obecného pravidla nebo normálního jevu. V přírodních vědách se tak označují zejména jevy, které je obtížné či nemožné vysvětlit v rámci známé teorie. Některým pak název anomálie zůstane i po úspěšném odkrytí podstaty.

Další možné informační zdroje

Najít výraz Anomálie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Anomálie na Youtube

Vyhledat slovo Anomálie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Anomálie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Anomálie na Google.cz

Zkusit najít Anomálie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anomálie například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Anomálie? resp. jaký je význam slova Anomálie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anomálie, odpověď na dotaz co je to Anomálie?. Víte např. kdo to je Jennifer Lopez? Znáte a víte kdo je Erhard Milch? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Anomálie i v jiné sekci než v různé. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?