Co je to?
Definice výrazu, termínu Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Co je to Anomálie? Význam slova

Co znamená termín Anomálie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anomálie je pojem označující něco, co je nepravidelné, výjimečné, odklání se od normálu nebo obecně platných pravidel. Pojmenování se užívá velmi často v přírodních vědách, kde anomálie znamená nějaký jev, který se běžnými způsoby a použitím platných teorií nedá vysvětlit.
Někdy označení zůstává i poté, co dojde k vysvětlení podstaty jevu.


Co je to Anomálie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anomálie se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: přesný význam, co je to Anomálie?, heslo, význam pojmu, lexikon, definice pojmu, odborný výraz, Různé, názvosloví, Anomálie, co to je, definice, přesný výraz, slovník, synonymum, wiki, co znamená, termín


Pojem Anomálie je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anomálie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Anomálie (z řeckého a-nomos – „nezákonný, nepravidelný“) znamená výjimečnost, odchýlení od obecného pravidla nebo normálního jevu. V přírodních vědách se tak označují zejména jevy, které je obtížné či nemožné vysvětlit v rámci známé teorie. Některým pak název anomálie zůstane i po úspěšném odkrytí podstaty.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Anomálie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anomálie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Anomálie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Anomálie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Anomálie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Anomálie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anomálie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Anomálie? resp. co to je Anomálie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anomálie, odpověď na dotaz co je to Anomálie?. Víte např. kdo to je Náborář? Znáte a víte kdo je Josef Kemr? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Anomálie hledat i v jiných kategoriích (než Různé) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?