Co je to?
Definice výrazu, termínu Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Co je to Anomálie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Anomálie

Anomálie je pojem označující něco, co je nepravidelné, výjimečné, odklání se od normálu nebo obecně platných pravidel. Pojmenování se užívá velmi často v přírodních vědách, kde anomálie znamená nějaký jev, který se běžnými způsoby a použitím platných teorií nedá vysvětlit.
Někdy označení zůstává i poté, co dojde k vysvětlení podstaty jevu.

Co je to Anomálie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Anomálie můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Anomálie je v sekci Různé

Klíčová slova: popis, vysvětlení, přesný význam, Anomálie, co znamená, slovník, význam, informace, definice, Různé, formulace, lexikon, pojem, co to je, odborné názvosloví, terminologie, význam pojmu, synonymum


Pojem Anomálie je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anomálie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anomálie (z řeckého a-nomos – „nezákonný, nepravidelný“) znamená výjimečnost, odchýlení od obecného pravidla nebo normálního jevu. V přírodních vědách se tak označují zejména jevy, které je obtížné či nemožné vysvětlit v rámci známé teorie. Některým pak název anomálie zůstane i po úspěšném odkrytí podstaty.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Anomálie na Google.cz

Najít heslo Anomálie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Anomálie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anomálie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Anomálie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Anomálie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anomálie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Anomálie? resp. co se skrývá pod slovem Anomálie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anomálie, odpověď na dotaz co je to Anomálie?. Víte např. kdo to je Sandman? Znáte a víte kdo je Dement? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?