Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Co je to Anomálie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Anomálie?

Anomálie je pojem označující něco, co je nepravidelné, výjimečné, odklání se od normálu nebo obecně platných pravidel. Pojmenování se užívá velmi často v přírodních vědách, kde anomálie znamená nějaký jev, který se běžnými způsoby a použitím platných teorií nedá vysvětlit.
Někdy označení zůstává i poté, co dojde k vysvětlení podstaty jevu.

Co je to Anomálie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anomálie. Co znamená odborný pojem Anomálie z kategorie Různé?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Anomálie je v sekci různé

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, definice pojmu, co je to Anomálie?, co to je, vysvětlení, význam slova, heslo, přesný výraz, odborný výraz, definice, různé, terminologie, co znamená, význam, pojem, slovník, informace


Pojem Anomálie je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Anomálie?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Anomálie (z řeckého a-nomos – „nezákonný, nepravidelný“) znamená výjimečnost, odchýlení od obecného pravidla nebo normálního jevu. V přírodních vědách se tak označují zejména jevy, které je obtížné či nemožné vysvětlit v rámci známé teorie. Některým pak název anomálie zůstane i po úspěšném odkrytí podstaty.

Pro další informace o termínu Anomálie zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anomálie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Anomálie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Anomálie ve Wikizdrojích

Najít výraz Anomálie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Anomálie ve Wikislovníku

Najít heslo Anomálie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anomálie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Anomálie? resp. jaká je definice termínu Anomálie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anomálie, odpověď na dotaz co je to Anomálie?. Víte např. kdo to je Neptun? Znáte a víte kdo je Mentor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než různé). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?