Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alcantara. Co znamená pojem Alcantara z kategorie Materiály?

Co je Alcantara?

Co znamená termín Alcantara? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Alcantara je obchodní značka umělé velurové kůže vyrobené z laminované netkané textilie. Skládá se asi ze 70% polyesteru a zbytek tvoří polyuretan. Velurová kůže se podobá semiši, je odolná proti opotřebení a snadno se udržuje. Nevýhodou je sklon ke tvorbě žmolků. Využívá se např. k výrobě potahů nábytku apod.


Co je to Alcantara? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alcantara. Co znamená pojem Alcantara z kategorie Materiály?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Alcantara sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Alcantara patří do sekce materiály

Klíčová slova: materiály, heslo, popis, co to je, definice, co je to Alcantara?, synonymum, formulace, wiki, co znamená, terminus technicus, přesný význam, materiály, odborné názvosloví, definice pojmu, význam, odborný výraz, terminologie


Pojem Alcantara je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Alcantara?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alcantara® je obchodní značka velurové umělé kůže z laminované netkané textilie.
Alcantara je laminát (vláknový kompozit) s obsahem nejméně 200 000 jednotlivých, vzájemně překřížených vláken na 1 cm² plochy. Látka je na povrchu podobná semišové kůži, prodyšná, ohebná, nemačkavá, odolná proti opotřebení, dá se snadno čistit, prát a udržovat.
K nevýhodám patří: po delším použití je alcantara náchylná ke žmolkování a je poměrně drahá.
Použití: vnitřní stěny a potahy aut, nábytkové potahy, svrchní oděvy.
Začátkem 60. let minulého století vyvinuly firmy DuPont a Kuraray první imitáty kůže, hlavně pro obuvnický průmysl. V roce 1971 přišla pak firma Toray s Alcantarou (vynálezce Osam Fukuschima), která se v Japonsku nazývá Escaine a v USA Ultrasuede. Od té doby vyrábí podobné produkty několik japonských firem buďto jako jednovrstvé materiály (např. Amaretta™) nebo jako lamináty s podkladovou tkaninou (Lamous®). Rozsah výroby laminátů z mikrovláken není v současné době známý ani celkově ani u jednotlivých druhů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Alcantara ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Alcantara ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Alcantara ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Alcantara na Youtube

Hledat slovo Alcantara ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Alcantara ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alcantara například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená slovo Alcantara? resp. co znamená Alcantara? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alcantara, odpověď na dotaz co je to Alcantara?. Víte např. kdo to je Robert Plaga? Znáte a víte kdo je Chalífa? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Rákos, alcantara, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.