Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alcantara. Co znamená odborný pojem Alcantara z kategorie Materiály?

Co je to Alcantara? Význam slova

Co znamená termín Alcantara? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Alcantara je obchodní značka umělé velurové kůže vyrobené z laminované netkané textilie. Skládá se asi ze 70% polyesteru a zbytek tvoří polyuretan. Velurová kůže se podobá semiši, je odolná proti opotřebení a snadno se udržuje. Nevýhodou je sklon ke tvorbě žmolků. Využívá se např. k výrobě potahů nábytku apod.


Co je to Alcantara? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alcantara. Co znamená odborný pojem Alcantara z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Alcantara? Pak se o ní podělte s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Alcantara je v kategorii materiály

Klíčová slova: význam, definice pojmu, názvosloví, materiály, co je to Alcantara?, přesný význam, wiki, heslo, vysvětlení, materiály, informace, co znamená, odborný výraz, význam slova, slovník, slovo, odborné názvosloví, termín


Pojem Alcantara je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alcantara? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alcantara® je obchodní značka velurové umělé kůže z laminované netkané textilie.
Alcantara je laminát (vláknový kompozit) s obsahem nejméně 200 000 jednotlivých, vzájemně překřížených vláken na 1 cm² plochy. Látka je na povrchu podobná semišové kůži, prodyšná, ohebná, nemačkavá, odolná proti opotřebení, dá se snadno čistit, prát a udržovat.
K nevýhodám patří: po delším použití je alcantara náchylná ke žmolkování a je poměrně drahá.
Použití: vnitřní stěny a potahy aut, nábytkové potahy, svrchní oděvy.
Začátkem 60. let minulého století vyvinuly firmy DuPont a Kuraray první imitáty kůže, hlavně pro obuvnický průmysl. V roce 1971 přišla pak firma Toray s Alcantarou (vynálezce Osam Fukuschima), která se v Japonsku nazývá Escaine a v USA Ultrasuede. Od té doby vyrábí podobné produkty několik japonských firem buďto jako jednovrstvé materiály (např. Amaretta™) nebo jako lamináty s podkladovou tkaninou (Lamous®). Rozsah výroby laminátů z mikrovláken není v současné době známý ani celkově ani u jednotlivých druhů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Alcantara ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Alcantara na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alcantara ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Alcantara ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Alcantara ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Alcantara na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alcantara například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Alcantara? resp. co znamená Alcantara? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alcantara, odpověď na dotaz co je to Alcantara?. Víte např. kdo to je Inkvizitor? Znáte a víte kdo je Idiot? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.