Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alcantara. Co znamená pojem Alcantara z kategorie Materiály?

Co je Alcantara? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Alcantara

Alcantara je obchodní značka umělé velurové kůže vyrobené z laminované netkané textilie. Skládá se asi ze 70% polyesteru a zbytek tvoří polyuretan. Velurová kůže se podobá semiši, je odolná proti opotřebení a snadno se udržuje. Nevýhodou je sklon ke tvorbě žmolků. Využívá se např. k výrobě potahů nábytku apod.


Co je to Alcantara? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alcantara. Co znamená pojem Alcantara z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Alcantara patří do sekce materiály

Klíčová slova: co je to Alcantara?, odborné názvosloví, co to je, terminus technicus, přesný význam, termín, co znamená, definice, wiki, význam, terminologie, vysvětlení, pojem, význam slova, synonymum, heslo, popis, definice pojmu


Pojem Alcantara je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alcantara? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Alcantara® je obchodní značka velurové umělé kůže z laminované netkané textilie.
Alcantara je laminát (vláknový kompozit) s obsahem nejméně 200 000 jednotlivých, vzájemně překřížených vláken na 1 cm² plochy. Látka je na povrchu podobná semišové kůži, prodyšná, ohebná, nemačkavá, odolná proti opotřebení, dá se snadno čistit, prát a udržovat.
K nevýhodám patří: po delším použití je alcantara náchylná ke žmolkování a je poměrně drahá.
Použití: vnitřní stěny a potahy aut, nábytkové potahy, svrchní oděvy.
Začátkem 60. let minulého století vyvinuly firmy DuPont a Kuraray první imitáty kůže, hlavně pro obuvnický průmysl. V roce 1971 přišla pak firma Toray s Alcantarou (vynálezce Osam Fukuschima), která se v Japonsku nazývá Escaine a v USA Ultrasuede. Od té doby vyrábí podobné produkty několik japonských firem buďto jako jednovrstvé materiály (např. Amaretta™) nebo jako lamináty s podkladovou tkaninou (Lamous®). Rozsah výroby laminátů z mikrovláken není v současné době známý ani celkově ani u jednotlivých druhů.

Další zdroje informací o slovu Alcantara

Vyhledat výraz Alcantara ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Alcantara ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Alcantara ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Alcantara ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Alcantara ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Alcantara ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alcantara například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Alcantara? resp. co označuje slovo Alcantara? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alcantara, odpověď na dotaz co je to Alcantara?. Víte např. kdo to je Internista? Znáte a víte kdo je Chalífa? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.