Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ikterus. Co znamená pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Co je to Ikterus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ikterus

Ikterus je jiný termín pro příznak nebo příčinu žloutenky, barvu kůže nebo infekci, virovou hepatitidu. Pojem tedy může označovat jak nažloutlou barvu sliznic a kůže, vzniklou ukládáním žlučového barviva, tak také samotnou infekční žloutenku, kde však toto označení není zcela správné. Viditelné zežloutnutí vzniká při vysoké koncentraci bilirubinu, kdy žlučové barvivo pronikne do bělma, sliznic a kůže, takže postižený žloutne a může pociťovat svědění. Ke žloutnutí může dojít třemi způsoby, u novorozenců a chudokrevných jedinců může být množství bilirubinu natolik vysoké, že játra nezvládnou jeho přeměnu, jaterní buňky nemocných či závislých mohou být poškozené a nejsou schopny bilirubin zpracovat, nebo jsou neprůchodné žlučové cesty, ve kterých je nádor nebo kámen. Důležité je důkladné vyšetření, které určí příčinu, a pak je stanoven způsob léčby. Vždy je nutné obnovit odtok žluči.


Co je to Ikterus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ikterus. Co znamená pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ikterus můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ikterus je v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminologie, Lékařství, vysvětlení, pojem, význam, význam slova, odborný výraz, co znamená, slovo, význam pojmu, co to je, odborné názvosloví, názvosloví, wiki, informace, popis, přesný výraz, co je to Ikterus?


Pojem Ikterus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Ikterus ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ikterus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Ikterus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Ikterus ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ikterus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Ikterus ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikterus například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ikterus? resp. co přesně označuje termín Ikterus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikterus, odpověď na dotaz co je to Ikterus?. Víte např. kdo to je Hospodin? Znáte a víte kdo je Miluše Horská? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.