Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ikterus. Co znamená pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Co je to Ikterus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ikterus?

Ikterus je jiný termín pro příznak nebo příčinu žloutenky, barvu kůže nebo infekci, virovou hepatitidu. Pojem tedy může označovat jak nažloutlou barvu sliznic a kůže, vzniklou ukládáním žlučového barviva, tak také samotnou infekční žloutenku, kde však toto označení není zcela správné. Viditelné zežloutnutí vzniká při vysoké koncentraci bilirubinu, kdy žlučové barvivo pronikne do bělma, sliznic a kůže, takže postižený žloutne a může pociťovat svědění. Ke žloutnutí může dojít třemi způsoby, u novorozenců a chudokrevných jedinců může být množství bilirubinu natolik vysoké, že játra nezvládnou jeho přeměnu, jaterní buňky nemocných či závislých mohou být poškozené a nejsou schopny bilirubin zpracovat, nebo jsou neprůchodné žlučové cesty, ve kterých je nádor nebo kámen. Důležité je důkladné vyšetření, které určí příčinu, a pak je stanoven způsob léčby. Vždy je nutné obnovit odtok žluči.


Co je to Ikterus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ikterus. Co znamená pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ikterus? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ikterus patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, co znamená, Ikterus, popis, co to je, přesný výraz, Lékařství, vysvětlení, pojem, definice, termín, přesný význam, Lékařství, slovo, definice pojmu, wiki


Pojem Ikterus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Ikterus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ikterus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Ikterus ve Wikipedii

Vyhledat heslo Ikterus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ikterus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ikterus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikterus například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ikterus? resp. co znamená slovo Ikterus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikterus, odpověď na dotaz co je to Ikterus?. Víte např. kdo to je Švagrová? Znáte a víte kdo je Školník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.