Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ikterus. Co znamená pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Co je to Ikterus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ikterus

Ikterus je jiný termín pro příznak nebo příčinu žloutenky, barvu kůže nebo infekci, virovou hepatitidu. Pojem tedy může označovat jak nažloutlou barvu sliznic a kůže, vzniklou ukládáním žlučového barviva, tak také samotnou infekční žloutenku, kde však toto označení není zcela správné. Viditelné zežloutnutí vzniká při vysoké koncentraci bilirubinu, kdy žlučové barvivo pronikne do bělma, sliznic a kůže, takže postižený žloutne a může pociťovat svědění. Ke žloutnutí může dojít třemi způsoby, u novorozenců a chudokrevných jedinců může být množství bilirubinu natolik vysoké, že játra nezvládnou jeho přeměnu, jaterní buňky nemocných či závislých mohou být poškozené a nejsou schopny bilirubin zpracovat, nebo jsou neprůchodné žlučové cesty, ve kterých je nádor nebo kámen. Důležité je důkladné vyšetření, které určí příčinu, a pak je stanoven způsob léčby. Vždy je nutné obnovit odtok žluči.


Co je to Ikterus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ikterus. Co znamená pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ikterus je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Ikterus, terminologie, slovo, heslo, význam slova, přesný význam, popis, názvosloví, co znamená, termín, Lékařství, informace, vysvětlení, přesný výraz, definice, wiki, synonymum, pojem


Pojem Ikterus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Ikterus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ikterus na Google.cz

Vyhledat termín Ikterus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ikterus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ikterus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Ikterus ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikterus například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ikterus? resp. co to je Ikterus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikterus, odpověď na dotaz co je to Ikterus?. Víte např. kdo to je Spojená osoba? Znáte a víte kdo je Miluše Horská? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.