Co je to?
Definice výrazu Ikterus. Co znamená odborný pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Co to je Ikterus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ikterus?

Ikterus je jiný termín pro příznak nebo příčinu žloutenky, barvu kůže nebo infekci, virovou hepatitidu. Pojem tedy může označovat jak nažloutlou barvu sliznic a kůže, vzniklou ukládáním žlučového barviva, tak také samotnou infekční žloutenku, kde však toto označení není zcela správné. Viditelné zežloutnutí vzniká při vysoké koncentraci bilirubinu, kdy žlučové barvivo pronikne do bělma, sliznic a kůže, takže postižený žloutne a může pociťovat svědění. Ke žloutnutí může dojít třemi způsoby, u novorozenců a chudokrevných jedinců může být množství bilirubinu natolik vysoké, že játra nezvládnou jeho přeměnu, jaterní buňky nemocných či závislých mohou být poškozené a nejsou schopny bilirubin zpracovat, nebo jsou neprůchodné žlučové cesty, ve kterých je nádor nebo kámen. Důležité je důkladné vyšetření, které určí příčinu, a pak je stanoven způsob léčby. Vždy je nutné obnovit odtok žluči.


Co je to Ikterus? Význam slova, termín, Definice výrazu Ikterus. Co znamená odborný pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ikterus můžete sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Ikterus je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam, lékařství, slovník, odborné názvosloví, lékařství, formulace, co znamená, odborný výraz, termín, wiki, synonymum, význam slova, definice, popis, vysvětlení, význam pojmu, terminologie, slovo


Pojem Ikterus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ikterus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ikterus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ikterus ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ikterus ve Wikipedii

Najít pojem Ikterus na Google.cz

Zkusit najít heslo Ikterus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikterus například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Ikterus? resp. jaká je definice termínu Ikterus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikterus, odpověď na dotaz co je to Ikterus?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Karosář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.