Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ikterus. Co znamená odborný pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Co je to Ikterus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ikterus?

Ikterus je jiný termín pro příznak nebo příčinu žloutenky, barvu kůže nebo infekci, virovou hepatitidu. Pojem tedy může označovat jak nažloutlou barvu sliznic a kůže, vzniklou ukládáním žlučového barviva, tak také samotnou infekční žloutenku, kde však toto označení není zcela správné. Viditelné zežloutnutí vzniká při vysoké koncentraci bilirubinu, kdy žlučové barvivo pronikne do bělma, sliznic a kůže, takže postižený žloutne a může pociťovat svědění. Ke žloutnutí může dojít třemi způsoby, u novorozenců a chudokrevných jedinců může být množství bilirubinu natolik vysoké, že játra nezvládnou jeho přeměnu, jaterní buňky nemocných či závislých mohou být poškozené a nejsou schopny bilirubin zpracovat, nebo jsou neprůchodné žlučové cesty, ve kterých je nádor nebo kámen. Důležité je důkladné vyšetření, které určí příčinu, a pak je stanoven způsob léčby. Vždy je nutné obnovit odtok žluči.


Co je to Ikterus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ikterus. Co znamená odborný pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Ikterus se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, slovo, odborný výraz, terminus technicus, Ikterus, popis, synonymum, lékařství, význam, lexikon, vysvětlení, formulace, význam pojmu, co to je, wiki, přesný význam, význam slova


Pojem Ikterus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Ikterus

Hledat termín Ikterus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ikterus ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Ikterus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ikterus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ikterus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ikterus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ikterus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Ikterus? resp. jaká je definice slova Ikterus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikterus, odpověď na dotaz co je to Ikterus?. Víte např. kdo to je Islámista? Znáte a víte kdo je Recepční? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.