Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stélka. Co znamená odborný pojem Stélka z kategorie Rostliny?

Co je to Stélka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Stélka?

Slovem stélka se označuje: 1) vnitřní vyjímatelná část boty, vložka, která bývá anatomicky tvarovaná a slouží jako opora nohy v botě.
2) V botanice se tak souhrnně označuje tělo bezcévnatých, tedy co stavby těla týká, jednodušších a primitivnějších rostlin. Ty nemají tělo členěné na jednotlivé orgány jako jsou stonek nebo listy. Tvarem sice připomínají stonek s listy, ale nejedná se o orgány v pravém slova smyslu. Celá stélka je totiž tvořena jen jedním, stejným typem pletiva, parenchymem. Patří sem např. mechy.


Co je to Stélka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stélka. Co znamená odborný pojem Stélka z kategorie Rostliny?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Stélka můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Stélka je v sekci rostliny

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, slovník, terminologie, informace, synonymum, rostliny, formulace, názvosloví, přesný význam, popis, lexikon, slovo, pojem, Stélka, odborné názvosloví, rostliny, odborný výraz


Pojem Stélka je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stélka? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Stélka (thallus) je označení pro těla bezcévných rostlin a některých řas či hub. Ta nejsou členěná (diferencovaná) na jednotlivé orgány, jimiž je u cévnatých rostlin kořen, stonek a list. Někdy však k jisté diferenciaci jednotlivých částí těla dochází, např. u mechů – tyto struktury označujeme jako fyloidy (zastupují listy), rhizoidy (zastupují kořeny) apod. Vnitřní stavba je většinou tvořena parenchymem.
Stélkatým tělem se vyznačují mechorosty (mechy, játrovky, hlevíky), lišejníky a gametofyt kapraďorostů. Rovněž tělům různých řas (nejen zelené řasy, ale i např. ruduchy či různá Chromalveolata) a sinic říkáme stélka, protože nejsou rozlišena.
Opakem stélky je kormus, rozlišené tělo.

Další zdroje informací

Hledat pojem Stélka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Stélka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stélka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Stélka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stélka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Stélka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stélka například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte co je to Stélka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Stélka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stélka, odpověď na dotaz co je to Stélka?. Víte např. kdo to je Josef Kemr? Znáte a víte kdo je Pazneht? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Stélka hledat i v jiných kategoriích (než rostliny) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.