Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stélka. Co znamená pojem Stélka z kategorie Rostliny?

Co je to Stélka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Stélka?

Slovem stélka se označuje: 1) vnitřní vyjímatelná část boty, vložka, která bývá anatomicky tvarovaná a slouží jako opora nohy v botě.
2) V botanice se tak souhrnně označuje tělo bezcévnatých, tedy co stavby těla týká, jednodušších a primitivnějších rostlin. Ty nemají tělo členěné na jednotlivé orgány jako jsou stonek nebo listy. Tvarem sice připomínají stonek s listy, ale nejedná se o orgány v pravém slova smyslu. Celá stélka je totiž tvořena jen jedním, stejným typem pletiva, parenchymem. Patří sem např. mechy.


Co je to Stélka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stélka. Co znamená pojem Stélka z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Stélka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Stélka je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: popis, terminus technicus, Rostliny, terminologie, definice, Stélka, termín, přesný význam, slovník, Rostliny, lexikon, synonymum, co znamená, co je to Stélka?, definice pojmu, wiki, slovo, význam pojmu


Pojem Stélka je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stélka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stélka (thallus) je označení pro těla bezcévných rostlin a některých řas či hub. Ta nejsou členěná (diferencovaná) na jednotlivé orgány, jimiž je u cévnatých rostlin kořen, stonek a list. Někdy však k jisté diferenciaci jednotlivých částí těla dochází, např. u mechů – tyto struktury označujeme jako fyloidy (zastupují listy), rhizoidy (zastupují kořeny) apod. Vnitřní stavba je většinou tvořena parenchymem.
Stélkatým tělem se vyznačují mechorosty (mechy, játrovky, hlevíky), lišejníky a gametofyt kapraďorostů. Rovněž tělům různých řas (nejen zelené řasy, ale i např. ruduchy či různá Chromalveolata) a sinic říkáme stélka, protože nejsou rozlišena.
Opakem stélky je kormus, rozlišené tělo.

Další zdroje informací o slovu Stélka

Hledat slovo Stélka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stélka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stélka ve Wikimedia Commons

Najít slovo Stélka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Stélka na Youtube

Hledat výraz Stélka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stélka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Stélka? resp. co znamená Stélka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stélka, odpověď na dotaz co je to Stélka?. Víte např. kdo to je Blogerka? Znáte a víte kdo je Pazneht? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Stélka hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.