Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hip hop. Co znamená pojem Hip hop z kategorie Kultura?

Co je to Hip hop? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hip hop?

Hip hop je slovo vytvořené z hip – módní a hop – jako symbol pohybu, popř. tance. Jedná se o jeden ze stylů populární hudby. Jeho hlavními součástmi jsou rap a tzv. DJ-ing, dále graffiti a breakdance. Počátky hip hopu jsou v New Yorku 70. let minulého století, jeho průkopníky byli především Afroameričané a Latinoameričané.
Nejvíce společného má tento populární hudební styl s rapem, ale v některých projevech se od něj liší.

Co je to Hip hop? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hip hop. Co znamená pojem Hip hop z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s jinými lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Hip hop patří do sekce kultura

Klíčová slova: formulace, slovník, názvosloví, význam, definice pojmu, kultura, lexikon, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, co to je, slovo, heslo, pojem, odborný výraz, kultura


Pojem Hip hop je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hip hop dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Slovem Hip hop [hip-hap] se označuje městská hudební subkultura, která vynikala během 60. a 70. let v New Yorku.

Čtvrť, která Hip-hopu dala jméno, je Bronx. Na počátku 70. let procházel Bronx finanční krizí, kvůli které se většina obyvatel ze čtvrti odstěhovala. V rozpadlých a opuštěných blocích zůstali pouze ti nejchudší lidé na okraji společnosti. Především to byli Afroameričané a Portorikánci. Ulice Bronxu se tak stali semeništěm gangů, prostituce a násilí.

Hledejte výraz Hip hop v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Hip hop na Youtube

Najít pojem Hip hop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Hip hop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hip hop ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Hip hop ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hip hop ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hip hop například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hip hop? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hip hop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hip hop, odpověď na dotaz co je to Hip hop?. Víte např. kdo to je Hazardér? Znáte a víte kdo je Duchovní? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.