Co je to?
Definice výrazu, termínu Hip hop. Co znamená odborný pojem Hip hop z kategorie Kultura?

Co je to Hip hop? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hip hop?

Hip hop je slovo vytvořené z hip – módní a hop – jako symbol pohybu, popř. tance. Jedná se o jeden ze stylů populární hudby. Jeho hlavními součástmi jsou rap a tzv. DJ-ing, dále graffiti a breakdance. Počátky hip hopu jsou v New Yorku 70. let minulého století, jeho průkopníky byli především Afroameričané a Latinoameričané.
Nejvíce společného má tento populární hudební styl s rapem, ale v některých projevech se od něj liší.


Co je to Hip hop? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hip hop. Co znamená odborný pojem Hip hop z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hip hop se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hip hop je v kategorii Kultura

Klíčová slova: co je to Hip hop?, pojem, význam, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, co to je, slovník, co znamená, Hip hop, popis, Kultura, přesný výraz, přesný význam, terminologie, terminus technicus, Kultura, vysvětlení


Pojem Hip hop je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hip hop? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovem Hip hop [hip-hap] se označuje městská hudební subkultura, která vynikala během 60. a 70. let v New Yorku.

Čtvrť, která Hip-hopu dala jméno, je Bronx. Na počátku 70. let procházel Bronx finanční krizí, kvůli které se většina obyvatel ze čtvrti odstěhovala. V rozpadlých a opuštěných blocích zůstali pouze ti nejchudší lidé na okraji společnosti. Především to byli Afroameričané a Portorikánci. Ulice Bronxu se tak stali semeništěm gangů, prostituce a násilí.

Další zdroje informací

Najít pojem Hip hop na Google.cz

Najít heslo Hip hop ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Hip hop ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Hip hop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Hip hop ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Hip hop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hip hop například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hip hop? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hip hop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hip hop, odpověď na dotaz co je to Hip hop?. Víte např. kdo to je Josef Melen? Znáte a víte kdo je Dispečer? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Hip hop i v jiných kategoriích (než Kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.