Co je to?
Odborný výraz, definice slova Etologie. Co znamená slovo Etologie z kategorie Věda?

Co je Etologie? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Etologie

Etologie je jedním z oborů zoologie. Předmětem jejího zkoumání jsou živočichové a jejich chování, rozlišení toho, co je živočichům vrozené a co je naučené, vývoj vzorců chování také to, které typy chování jsou důležité pro přežití konkrétních druhů živočichů.
Etologie jako vědní disciplína se osamostatnila až na přelomu 19. a 20. století. Její prvopočátky lze vysledovat již v době antické, kdy se jednalo o podrobné popisy zvířat.


Co je to Etologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Etologie. Co znamená slovo Etologie z kategorie Věda?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Etologie patří do kategorie věda

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, terminus technicus, synonymum, slovo, informace, terminologie, definice, co to je, heslo, vysvětlení, přesný význam, význam pojmu, význam slova, co je to Etologie?, věda, význam, co znamená


Pojem Etologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Etologie můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Etologie je vědní obor v rámci zoologie, který se zabývá studiem chování živočichů, rozeznáváním jeho vrozených a naučených složek, ontogenetického i fylogenetického vývoje vzorců chování a významu určitých vzorců chování pro přežívání daného druhu.

Studium chování živočichů

Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay
Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Etologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Etologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Etologie ve Wikizdrojích

Najít termín Etologie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Etologie na Youtube

Vyhledat slovo Etologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Etologie například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Etologie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Etologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etologie, odpověď na dotaz co je to Etologie?. Víte např. kdo to je Abstinent? Znáte a víte kdo je Olga Lounová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.