Co je to?
Odborný výraz, definice slova Etologie. Co znamená pojem Etologie z kategorie Věda?

Co je to Etologie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Etologie

Etologie je jedním z oborů zoologie. Předmětem jejího zkoumání jsou živočichové a jejich chování, rozlišení toho, co je živočichům vrozené a co je naučené, vývoj vzorců chování také to, které typy chování jsou důležité pro přežití konkrétních druhů živočichů.
Etologie jako vědní disciplína se osamostatnila až na přelomu 19. a 20. století. Její prvopočátky lze vysledovat již v době antické, kdy se jednalo o podrobné popisy zvířat.


Co je to Etologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Etologie. Co znamená pojem Etologie z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Etologie s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Etologie se nachází v sekci věda

Klíčová slova: věda, odborné názvosloví, věda, terminus technicus, přesný výraz, názvosloví, popis, definice, wiki, co to je, co znamená, význam, formulace, termín, Etologie, vysvětlení, terminologie, synonymum


Pojem Etologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Etologie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etologie je vědní obor v rámci zoologie, který se zabývá studiem chování živočichů, rozeznáváním jeho vrozených a naučených složek, ontogenetického i fylogenetického vývoje vzorců chování a významu určitých vzorců chování pro přežívání daného druhu.

Studium chování živočichů

Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay
Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Etologie

Hledat videa s názvem Etologie na Youtube

Zkusit najít termín Etologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Etologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Etologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Etologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Etologie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Etologie? resp. jaký je význam slova Etologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etologie, odpověď na dotaz co je to Etologie?. Víte např. kdo to je Gurmet? Znáte a víte kdo je Jiří Grossmann? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je věda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.