Co je to?
Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Co je to Etologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Etologie

Etologie je jedním z oborů zoologie. Předmětem jejího zkoumání jsou živočichové a jejich chování, rozlišení toho, co je živočichům vrozené a co je naučené, vývoj vzorců chování také to, které typy chování jsou důležité pro přežití konkrétních druhů živočichů.
Etologie jako vědní disciplína se osamostatnila až na přelomu 19. a 20. století. Její prvopočátky lze vysledovat již v době antické, kdy se jednalo o podrobné popisy zvířat.


Co je to Etologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Etologie? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Etologie se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, Věda, informace, popis, Věda, pojem, formulace, význam slova, význam pojmu, význam, termín, definice, odborný výraz, Etologie, co znamená, odborné názvosloví, heslo


Pojem Etologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Etologie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Etologie je vědní obor v rámci zoologie, který se zabývá studiem chování živočichů, rozeznáváním jeho vrozených a naučených složek, ontogenetického i fylogenetického vývoje vzorců chování a významu určitých vzorců chování pro přežívání daného druhu.

Studium chování živočichů

Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay
Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Etologie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Etologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Etologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Etologie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etologie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Etologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Etologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Etologie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Etologie? resp. jaká je definice termínu Etologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etologie, odpověď na dotaz co je to Etologie?. Víte např. kdo to je George Friedman? Znáte a víte kdo je Petra Kvitová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.