Co je to?
Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Co je to Etologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Etologie

Etologie je jedním z oborů zoologie. Předmětem jejího zkoumání jsou živočichové a jejich chování, rozlišení toho, co je živočichům vrozené a co je naučené, vývoj vzorců chování také to, které typy chování jsou důležité pro přežití konkrétních druhů živočichů.
Etologie jako vědní disciplína se osamostatnila až na přelomu 19. a 20. století. Její prvopočátky lze vysledovat již v době antické, kdy se jednalo o podrobné popisy zvířat.


Co je to Etologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Etologie patří do sekce Věda

Klíčová slova: definice, definice pojmu, formulace, co to je, termín, co znamená, slovo, slovník, terminus technicus, význam pojmu, lexikon, heslo, přesný význam, informace, odborný výraz, vysvětlení, pojem, Věda


Pojem Etologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Etologie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etologie je vědní obor v rámci zoologie, který se zabývá studiem chování živočichů, rozeznáváním jeho vrozených a naučených složek, ontogenetického i fylogenetického vývoje vzorců chování a významu určitých vzorců chování pro přežívání daného druhu.

Studium chování živočichů

Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay
Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Etologie ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Etologie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Etologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Etologie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etologie ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Etologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Etologie například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Etologie? resp. co znamená slovo Etologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etologie, odpověď na dotaz co je to Etologie?. Víte např. kdo to je Lama? Znáte a víte kdo je Janek Ledecký? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.