Co je to?
Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Co je to Etologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Etologie?

Etologie je jedním z oborů zoologie. Předmětem jejího zkoumání jsou živočichové a jejich chování, rozlišení toho, co je živočichům vrozené a co je naučené, vývoj vzorců chování také to, které typy chování jsou důležité pro přežití konkrétních druhů živočichů.
Etologie jako vědní disciplína se osamostatnila až na přelomu 19. a 20. století. Její prvopočátky lze vysledovat již v době antické, kdy se jednalo o podrobné popisy zvířat.


Co je to Etologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Etologie) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Etologie patří do kategorie Věda

Klíčová slova: informace, vysvětlení, slovník, wiki, popis, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, definice, heslo, význam slova, význam, definice pojmu, termín, co znamená, odborné názvosloví, pojem, terminologie


Pojem Etologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Etologie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etologie je vědní obor v rámci zoologie, který se zabývá studiem chování živočichů, rozeznáváním jeho vrozených a naučených složek, ontogenetického i fylogenetického vývoje vzorců chování a významu určitých vzorců chování pro přežívání daného druhu.

Studium chování živočichů

Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay
Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Etologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Etologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Etologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Etologie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Etologie na Google.cz

Hledat videa s názvem Etologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Etologie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Etologie? resp. co přesně znamená slovo Etologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etologie, odpověď na dotaz co je to Etologie?. Víte např. kdo to je Drákula? Znáte a víte kdo je Divokej Bill? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Etologie v jiné sekci než Věda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.