Co je to?
Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Co je to Etologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Etologie?

Etologie je jedním z oborů zoologie. Předmětem jejího zkoumání jsou živočichové a jejich chování, rozlišení toho, co je živočichům vrozené a co je naučené, vývoj vzorců chování také to, které typy chování jsou důležité pro přežití konkrétních druhů živočichů.
Etologie jako vědní disciplína se osamostatnila až na přelomu 19. a 20. století. Její prvopočátky lze vysledovat již v době antické, kdy se jednalo o podrobné popisy zvířat.


Co je to Etologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Etologie. Co znamená odborný pojem Etologie z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Etologie) můžete sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Etologie patří do kategorie věda

Klíčová slova: věda, synonymum, definice, wiki, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, informace, definice pojmu, názvosloví, formulace, heslo, přesný význam, věda, slovník, význam pojmu, termín


Pojem Etologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Etologie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etologie je vědní obor v rámci zoologie, který se zabývá studiem chování živočichů, rozeznáváním jeho vrozených a naučených složek, ontogenetického i fylogenetického vývoje vzorců chování a významu určitých vzorců chování pro přežívání daného druhu.

Studium chování živočichů

Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay
Etologie se zabývá studiem chování živočichů včetně například papoušků. Ilustrační obrázek. Autor: Thomas B. zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Etologie hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Etologie ve Wikislovníku

Hledat pojem Etologie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Etologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Etologie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Etologie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Etologie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená Etologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Etologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etologie, odpověď na dotaz co je to Etologie?. Víte např. kdo to je Romain Bardet? Znáte a víte kdo je Heidi Janků? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je věda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.