Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ibišek. Co znamená odborný pojem Ibišek z kategorie Rostliny?

Co je to Ibišek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ibišek?

Ibišek může být dřevina nebo bylina z čeledi slézovitých. Jde o vyšší druh dvouděložných rostlin s nápadnými květy. Roste po celém světě, v tropech i subtropech. Její využití je široké, jde o okrasnou i jedlou rostlinu, používanou i v textilním průmyslu nebo truhlářství. Stromy, byliny i keře tohoto druhu jsou stálezelené nebo opadavé, s celistvými nebo laločnatými listy vyznačujícími se výraznou žilnatinou.
Pravidelné květy s velkou korunou mívají tmavší střed. Barevná škála květů je široká, bílá, červená, oranžová, růžová, lila a další. Typický je plod ibišku – mnohosemenná tobolka. Existuje více než 200 druhů této rostliny.


Výraz, termín, definice slova Ibišek. Co znamená odborný pojem Ibišek z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ibišek se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, přesný význam, termín, co je to Ibišek?, definice, vysvětlení, co to je, popis, co znamená, význam slova, terminologie, Rostliny, wiki, pojem, Ibišek, slovník, informace


Pojem Ibišek je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ibišek? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ibišek (Hibiscus) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi slézovité (Malvaceae). Jsou to dřeviny i byliny s nápadnými květy, rozšířené v tropech a subtropech celého světa. Některé druhy jsou využívány jako okrasné rostliny, dále jako potravina – ibišek syrský, ibišek súdánský (karkade), ibiškovec jedlý (okra), v textilním průmyslu (ibišek konopný) či truhlářství.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Ibišek ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ibišek ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Ibišek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ibišek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Ibišek na Google.cz

Zkusit najít heslo Ibišek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ibišek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ibišek? resp. jaký je význam slova Ibišek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ibišek, odpověď na dotaz co je to Ibišek?. Víte např. kdo to je Neurolog? Znáte a víte kdo je Fandom? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.