Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ibišek. Co znamená pojem Ibišek z kategorie Rostliny?

Co je to Ibišek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ibišek?

Ibišek může být dřevina nebo bylina z čeledi slézovitých. Jde o vyšší druh dvouděložných rostlin s nápadnými květy. Roste po celém světě, v tropech i subtropech. Její využití je široké, jde o okrasnou i jedlou rostlinu, používanou i v textilním průmyslu nebo truhlářství. Stromy, byliny i keře tohoto druhu jsou stálezelené nebo opadavé, s celistvými nebo laločnatými listy vyznačujícími se výraznou žilnatinou.
Pravidelné květy s velkou korunou mívají tmavší střed. Barevná škála květů je široká, bílá, červená, oranžová, růžová, lila a další. Typický je plod ibišku – mnohosemenná tobolka. Existuje více než 200 druhů této rostliny.


Co je to Ibišek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ibišek. Co znamená pojem Ibišek z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ibišek s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Ibišek se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: význam, význam pojmu, slovník, odborný výraz, definice pojmu, informace, termín, slovo, synonymum, co to je, definice, význam slova, popis, přesný výraz, terminologie, rostliny, názvosloví, Ibišek


Pojem Ibišek je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ibišek? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ibišek (Hibiscus) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi slézovité (Malvaceae). Jsou to dřeviny i byliny s nápadnými květy, rozšířené v tropech a subtropech celého světa. Některé druhy jsou využívány jako okrasné rostliny, dále jako potravina – ibišek syrský, ibišek súdánský (karkade), ibiškovec jedlý (okra), v textilním průmyslu (ibišek konopný) či truhlářství.

Jiné informační zdroje o pojmu Ibišek

Hledat výraz Ibišek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Ibišek ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ibišek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ibišek na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ibišek ve Wikimedia Commons

Najít pojem Ibišek ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ibišek například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ibišek? resp. co přesně označuje termín Ibišek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ibišek, odpověď na dotaz co je to Ibišek?. Víte např. kdo to je Nindža? Znáte a víte kdo je Petra Špalková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než rostliny). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.