Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ibišek. Co znamená pojem Ibišek z kategorie Rostliny?

Co je Ibišek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ibišek?

Ibišek může být dřevina nebo bylina z čeledi slézovitých. Jde o vyšší druh dvouděložných rostlin s nápadnými květy. Roste po celém světě, v tropech i subtropech. Její využití je široké, jde o okrasnou i jedlou rostlinu, používanou i v textilním průmyslu nebo truhlářství. Stromy, byliny i keře tohoto druhu jsou stálezelené nebo opadavé, s celistvými nebo laločnatými listy vyznačujícími se výraznou žilnatinou.
Pravidelné květy s velkou korunou mívají tmavší střed. Barevná škála květů je široká, bílá, červená, oranžová, růžová, lila a další. Typický je plod ibišku – mnohosemenná tobolka. Existuje více než 200 druhů této rostliny.


Co je to Ibišek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ibišek. Co znamená pojem Ibišek z kategorie Rostliny?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Ibišek patří do sekce rostliny

Klíčová slova: názvosloví, slovo, význam, odborné názvosloví, co to je, význam slova, termín, informace, lexikon, co znamená, Ibišek, popis, wiki, terminus technicus, terminologie, synonymum, heslo, rostliny


Pojem Ibišek je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ibišek?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ibišek (Hibiscus) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi slézovité (Malvaceae). Jsou to dřeviny i byliny s nápadnými květy, rozšířené v tropech a subtropech celého světa. Některé druhy jsou využívány jako okrasné rostliny, dále jako potravina – ibišek syrský, ibišek súdánský (karkade), ibiškovec jedlý (okra), v textilním průmyslu (ibišek konopný) či truhlářství.

Hledejte výraz Ibišek v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Ibišek na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ibišek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ibišek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Ibišek ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ibišek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Ibišek ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ibišek například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Ibišek? resp. co vlastně znamená slovo Ibišek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ibišek, odpověď na dotaz co je to Ibišek?. Víte např. kdo to je Kosmas? Znáte a víte kdo je Zdravotnický pracovník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Ibišek hledat i v jiných kategoriích (než rostliny). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.