Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ibišek. Co znamená odborný pojem Ibišek z kategorie Rostliny?

Co je to Ibišek? Význam slova

Co znamená termín Ibišek? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ibišek může být dřevina nebo bylina z čeledi slézovitých. Jde o vyšší druh dvouděložných rostlin s nápadnými květy. Roste po celém světě, v tropech i subtropech. Její využití je široké, jde o okrasnou i jedlou rostlinu, používanou i v textilním průmyslu nebo truhlářství. Stromy, byliny i keře tohoto druhu jsou stálezelené nebo opadavé, s celistvými nebo laločnatými listy vyznačujícími se výraznou žilnatinou.
Pravidelné květy s velkou korunou mívají tmavší střed. Barevná škála květů je široká, bílá, červená, oranžová, růžová, lila a další. Typický je plod ibišku – mnohosemenná tobolka. Existuje více než 200 druhů této rostliny.


Výraz, termín, definice slova Ibišek. Co znamená odborný pojem Ibišek z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Ibišek) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ibišek patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: přesný význam, pojem, wiki, přesný výraz, lexikon, termín, Ibišek, slovník, význam, Rostliny, terminus technicus, vysvětlení, Rostliny, definice pojmu, formulace, popis, slovo, synonymum


Pojem Ibišek je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ibišek? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ibišek (Hibiscus) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi slézovité (Malvaceae). Jsou to dřeviny i byliny s nápadnými květy, rozšířené v tropech a subtropech celého světa. Některé druhy jsou využívány jako okrasné rostliny, dále jako potravina – ibišek syrský, ibišek súdánský (karkade), ibiškovec jedlý (okra), v textilním průmyslu (ibišek konopný) či truhlářství.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Ibišek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Ibišek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Ibišek na Google.cz

Hledat videa s názvem Ibišek na Youtube

Najít pojem Ibišek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ibišek ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ibišek například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ibišek? resp. jaká je definice slova Ibišek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ibišek, odpověď na dotaz co je to Ibišek?. Víte např. kdo to je Lewis Capaldi? Znáte a víte kdo je Poseroutka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Ibišek hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.