Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ibišek. Co znamená odborný pojem Ibišek z kategorie Rostliny?

Co je to Ibišek? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ibišek

Ibišek může být dřevina nebo bylina z čeledi slézovitých. Jde o vyšší druh dvouděložných rostlin s nápadnými květy. Roste po celém světě, v tropech i subtropech. Její využití je široké, jde o okrasnou i jedlou rostlinu, používanou i v textilním průmyslu nebo truhlářství. Stromy, byliny i keře tohoto druhu jsou stálezelené nebo opadavé, s celistvými nebo laločnatými listy vyznačujícími se výraznou žilnatinou.
Pravidelné květy s velkou korunou mívají tmavší střed. Barevná škála květů je široká, bílá, červená, oranžová, růžová, lila a další. Typický je plod ibišku – mnohosemenná tobolka. Existuje více než 200 druhů této rostliny.


Co je to Ibišek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ibišek. Co znamená odborný pojem Ibišek z kategorie Rostliny?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Ibišek je v sekci rostliny

Klíčová slova: rostliny, lexikon, rostliny, co je to Ibišek?, slovo, význam pojmu, Ibišek, slovník, přesný význam, formulace, synonymum, wiki, co znamená, co to je, termín, význam slova, názvosloví, vysvětlení


Pojem Ibišek je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ibišek? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ibišek (Hibiscus) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi slézovité (Malvaceae). Jsou to dřeviny i byliny s nápadnými květy, rozšířené v tropech a subtropech celého světa. Některé druhy jsou využívány jako okrasné rostliny, dále jako potravina – ibišek syrský, ibišek súdánský (karkade), ibiškovec jedlý (okra), v textilním průmyslu (ibišek konopný) či truhlářství.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ibišek v následujících zdrojích

Najít slovo Ibišek ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ibišek ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Ibišek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ibišek ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Ibišek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ibišek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ibišek například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Ibišek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ibišek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ibišek, odpověď na dotaz co je to Ibišek?. Víte např. kdo to je Josef Ressel? Znáte a víte kdo je Příživník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než rostliny). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.