Co je to?
Definice výrazu CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Co to je CO2? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu CO2?

CO2 je zkratka pro oxid uhličitý (dříve se používal pojem kysličník uhličitý). Jedná se o bezbarvý plyn bez zápachu, který se v malém množství vyskytuje v atmosféře kde vytváří tzv. skleníkový efekt. Jeho množství vzrůstá kvůli průmyslu, zemědělství i kvůli sopečným výbuchům. S oxidem uhličitým se běžně setkáme v sycených (perlivých) nápojích. Oxid uhličitý má široké využití také v chemickém průmyslu.


Co je to CO2? Význam slova, termín, Definice výrazu CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu CO2? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo CO2 je v kategorii Chemie

Klíčová slova: termín, heslo, Chemie, přesný význam, význam slova, názvosloví, slovník, odborné názvosloví, význam pojmu, význam, wiki, lexikon, slovo, formulace, co to je, co je to CO2?, přesný výraz, terminus technicus


Pojem CO2 je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu CO2?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť. Je těžší než vzduch. V pevném skupenství je znám také jako suchý led.

Jeho molekula je tvořena jedním atomem uhlíku a dvěma atomy kyslíku.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem CO2 na Youtube

Vyhledat slovo CO2 ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz CO2 ve Wikizdrojích

Najít termín CO2 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz CO2 ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo CO2 ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo CO2 například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova CO2? resp. co znamená výraz CO2? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CO2, odpověď na dotaz co je to CO2?. Víte např. kdo to je Russell Crowe? Znáte a víte kdo je Josef Kemr? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?