Co je to?
Definice výrazu CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Co to je CO2? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu CO2?

CO2 je zkratka pro oxid uhličitý (dříve se používal pojem kysličník uhličitý). Jedná se o bezbarvý plyn bez zápachu, který se v malém množství vyskytuje v atmosféře kde vytváří tzv. skleníkový efekt. Jeho množství vzrůstá kvůli průmyslu, zemědělství i kvůli sopečným výbuchům. S oxidem uhličitým se běžně setkáme v sycených (perlivých) nápojích. Oxid uhličitý má široké využití také v chemickém průmyslu.


Co je to CO2? Význam slova, termín, Definice výrazu CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova CO2 můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem CO2 je v sekci Chemie

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, názvosloví, vysvětlení, termín, terminus technicus, co znamená, slovník, terminologie, Chemie, slovo, význam, význam pojmu, co to je, význam slova, definice, formulace, přesný význam


Pojem CO2 je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu CO2?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť. Je těžší než vzduch. V pevném skupenství je znám také jako suchý led.

Jeho molekula je tvořena jedním atomem uhlíku a dvěma atomy kyslíku.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz CO2 ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem CO2 na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CO2 ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz CO2 ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem CO2 ve Wikizdrojích

Najít slovo CO2 ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo CO2 například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova CO2? resp. co se přesně ukrývá za slovem CO2? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CO2, odpověď na dotaz co je to CO2?. Víte např. kdo to je John Tavares? Znáte a víte kdo je Josef Kemr? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?