Co je to?
Výraz, termín, definice slova CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Co je CO2? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu CO2

CO2 je zkratka pro oxid uhličitý (dříve se používal pojem kysličník uhličitý). Jedná se o bezbarvý plyn bez zápachu, který se v malém množství vyskytuje v atmosféře kde vytváří tzv. skleníkový efekt. Jeho množství vzrůstá kvůli průmyslu, zemědělství i kvůli sopečným výbuchům. S oxidem uhličitým se běžně setkáme v sycených (perlivých) nápojích. Oxid uhličitý má široké využití také v chemickém průmyslu.


Co je to CO2? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu CO2 sdílejte s kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín CO2 je v kategorii chemie

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, význam slova, definice, co znamená, co to je, informace, význam pojmu, přesný význam, vysvětlení, slovník, co je to CO2?, pojem, lexikon, význam, termín, chemie, názvosloví


Pojem CO2 je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem CO2? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť. Je těžší než vzduch. V pevném skupenství je znám také jako suchý led.

Jeho molekula je tvořena jedním atomem uhlíku a dvěma atomy kyslíku.

Hledejte výraz CO2 v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi CO2 ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CO2 ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CO2 ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem CO2 ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi CO2 ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz CO2 ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo CO2 například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená CO2? resp. co se skrývá pod slovem CO2? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CO2, odpověď na dotaz co je to CO2?. Víte např. kdo to je Viggo Mortensen? Znáte a víte kdo je Mars? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu CO2 v jiné sekci než chemie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?