Co je to?
Výraz, termín, definice slova CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Co je to CO2? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu CO2

CO2 je zkratka pro oxid uhličitý (dříve se používal pojem kysličník uhličitý). Jedná se o bezbarvý plyn bez zápachu, který se v malém množství vyskytuje v atmosféře kde vytváří tzv. skleníkový efekt. Jeho množství vzrůstá kvůli průmyslu, zemědělství i kvůli sopečným výbuchům. S oxidem uhličitým se běžně setkáme v sycených (perlivých) nápojích. Oxid uhličitý má široké využití také v chemickém průmyslu.


Co je to CO2? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova CO2? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz CO2 je v kategorii chemie

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, slovník, chemie, terminus technicus, pojem, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, přesný význam, význam, co to je, wiki, formulace, lexikon, termín, chemie


Pojem CO2 je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem CO2? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť. Je těžší než vzduch. V pevném skupenství je znám také jako suchý led.

Jeho molekula je tvořena jedním atomem uhlíku a dvěma atomy kyslíku.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem CO2 ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín CO2 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CO2 ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo CO2 ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi CO2 ve Wikizdrojích

Vyhledat termín CO2 ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo CO2 například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte co znamená slovo CO2? resp. jaká je definice termínu CO2? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CO2, odpověď na dotaz co je to CO2?. Víte např. kdo to je Distributor? Znáte a víte kdo je Terence Hill? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než chemie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?