Co je to?
Definice výrazu CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Co to je CO2? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu CO2

CO2 je zkratka pro oxid uhličitý (dříve se používal pojem kysličník uhličitý). Jedná se o bezbarvý plyn bez zápachu, který se v malém množství vyskytuje v atmosféře kde vytváří tzv. skleníkový efekt. Jeho množství vzrůstá kvůli průmyslu, zemědělství i kvůli sopečným výbuchům. S oxidem uhličitým se běžně setkáme v sycených (perlivých) nápojích. Oxid uhličitý má široké využití také v chemickém průmyslu.


Co je to CO2? Význam slova, termín, Definice výrazu CO2. Co znamená odborný pojem CO2 z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín CO2 patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, synonymum, co znamená, lexikon, slovník, pojem, slovo, heslo, význam slova, přesný výraz, CO2, Chemie, definice, význam, terminologie, informace, odborné názvosloví


Pojem CO2 je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem CO2? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť. Je těžší než vzduch. V pevném skupenství je znám také jako suchý led.

Jeho molekula je tvořena jedním atomem uhlíku a dvěma atomy kyslíku.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem CO2 ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem CO2 na Youtube

Zkusit najít slovo CO2 na Google.cz

Vyhledat termín CO2 ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem CO2 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem CO2 ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo CO2 například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova CO2? resp. jaký je význam pojmu CO2? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CO2, odpověď na dotaz co je to CO2?. Víte např. kdo to je Patrik Eliáš? Znáte a víte kdo je Steven Spielberg? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu CO2 i v jiných kategoriích (než Chemie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?