Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pencak Silat. Co znamená odborný pojem Pencak Silat z kategorie Sport?

Co je to Pencak Silat? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pencak Silat?

Pencak Silat je pojmenování bojového umění pocházejícího z Indonésie. Tato země má více než 300 bojových stylů, které se od sebe příliš neliší, proto nesou jednoné označení Pencak Silat. Silat je název pro účinné likvidační techniky, slovem pencak se označuje styl nebo umění. O původu tohoto bojového umění není mnoho známo, písemné záznamy neexistují a informace byly předávány ústně. Jsou také součástí různých legend a bájí. Používají se méně nápadné zbraně, základem boje jsou údery, kopy, páky nebo strhy.
Pencak Silat je velice brutální, jeho cílem je co nejúčinněji a nejrychleji zlikvidovat protivníka. Nejčastěji používanými nástroji jsou kris – vlnitá dýka – a nenápadný nůž zvaný karambit. Tyto zbraně patří v mnoha zemích mezi zakázané. Bojovníci se také efektivně brání pomocí šátku, kterým lze protivníka škrtit. Tento šátek se nazývá samping. Pencat Silat je součástí výuky indonéských vojáků a policistů, Evropané se ho mohou naučit například ve Francii.


Co je to Pencak Silat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pencak Silat. Co znamená odborný pojem Pencak Silat z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pencak Silat se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Pencak Silat patří do kategorie sport

Klíčová slova: definice pojmu, informace, sport, přesný výraz, odborný výraz, co to je, terminologie, význam, popis, Pencak Silat, názvosloví, synonymum, termín, lexikon, formulace, terminus technicus, co znamená, přesný význam


Pojem Pencak Silat je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pencak Silat? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pencak silat je bojové umění rozšířené v oblasti jihovýchodní Asie, zejména v Malajsii, v Indonésii, v jižním Thajsku a v Singapuru. Tradičně se cvičí i v Bruneji, ve Vietnamu a na Filipínách. Bývá i součástí školní výuky a používají ho místní policejní složky.
Pro pencak silat je typické precizní nacvičování technik v pomalém tempu. Až po jejich zvládnutí se přechází k provádění technik v rychlosti. Tradiční pencak silat se vyznačuje elegantními pohyby, rychlými změnami vysokého a nízkého postoje a estetickými zahajovacími fázemi boje.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Pencak Silat ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Pencak Silat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Pencak Silat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Pencak Silat na Youtube

Vyhledat slovo Pencak Silat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Pencak Silat ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pencak Silat například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Pencak Silat? resp. co je to Pencak Silat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pencak Silat, odpověď na dotaz co je to Pencak Silat?. Víte např. kdo to je Sebastian Navrátil? Znáte a víte kdo je Císařovna? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?