Co je to?
Definice výrazu Pencak Silat. Co znamená odborný pojem Pencak Silat z kategorie Sport?

Co je Pencak Silat? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pencak Silat?

Pencak Silat je pojmenování bojového umění pocházejícího z Indonésie. Tato země má více než 300 bojových stylů, které se od sebe příliš neliší, proto nesou jednoné označení Pencak Silat. Silat je název pro účinné likvidační techniky, slovem pencak se označuje styl nebo umění. O původu tohoto bojového umění není mnoho známo, písemné záznamy neexistují a informace byly předávány ústně. Jsou také součástí různých legend a bájí. Používají se méně nápadné zbraně, základem boje jsou údery, kopy, páky nebo strhy.
Pencak Silat je velice brutální, jeho cílem je co nejúčinněji a nejrychleji zlikvidovat protivníka. Nejčastěji používanými nástroji jsou kris – vlnitá dýka – a nenápadný nůž zvaný karambit. Tyto zbraně patří v mnoha zemích mezi zakázané. Bojovníci se také efektivně brání pomocí šátku, kterým lze protivníka škrtit. Tento šátek se nazývá samping. Pencat Silat je součástí výuky indonéských vojáků a policistů, Evropané se ho mohou naučit například ve Francii.


Co je to Pencak Silat? Význam slova, termín, Definice výrazu Pencak Silat. Co znamená odborný pojem Pencak Silat z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pencak Silat? se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Pencak Silat je v sekci sport

Klíčová slova: wiki, informace, heslo, slovo, termín, odborný výraz, co to je, definice pojmu, slovník, terminus technicus, sport, terminologie, vysvětlení, názvosloví, odborné názvosloví, definice, lexikon, význam slova


Pojem Pencak Silat je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pencak Silat? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pencak silat je bojové umění rozšířené v oblasti jihovýchodní Asie, zejména v Malajsii, v Indonésii, v jižním Thajsku a v Singapuru. Tradičně se cvičí i v Bruneji, ve Vietnamu a na Filipínách. Bývá i součástí školní výuky a používají ho místní policejní složky.
Pro pencak silat je typické precizní nacvičování technik v pomalém tempu. Až po jejich zvládnutí se přechází k provádění technik v rychlosti. Tradiční pencak silat se vyznačuje elegantními pohyby, rychlými změnami vysokého a nízkého postoje a estetickými zahajovacími fázemi boje.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Pencak Silat ve Wikislovníku

Najít termín Pencak Silat ve Wikizdrojích

Najít výraz Pencak Silat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pencak Silat ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Pencak Silat na Youtube

Vyhledat heslo Pencak Silat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pencak Silat například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Pencak Silat? resp. co je to Pencak Silat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pencak Silat, odpověď na dotaz co je to Pencak Silat?. Víte např. kdo to je Jordan Haj? Znáte a víte kdo je Anna Kameníková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Pencak Silat i v jiné kategorii než v sport. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?