Co je to?
Výraz, termín, definice slova Quo vadis. Co znamená odborný pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Co je to Quo vadis? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Quo vadis?

1. Latinský výrok "Quo vadis" lze přeložit jako "Kam kráčíš?".
2. Název románu polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj románu Quo vadis se odehráva ve starověkém Římě za vlády císaře Nerona. Román byl úspěšně zfilmován Američanem Mervynem LeRoyem v roce 1951. Hlavní roli hrál Peter Ustinov.


Co je to Quo vadis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Quo vadis. Co znamená odborný pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Quo vadis se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, odborný výraz, Latina, Latina, synonymum, přesný výraz, slovník, vysvětlení, co znamená, terminus technicus, informace, význam slova, co to je, názvosloví, termín, přesný význam, slovo


Pojem Quo vadis je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Quo vadis? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Quo vadis je román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj se odehrává v římském impériu za vlády císaře Nerona. Na pozadí milostného příběhu římského patricije Vinicia a křesťanky Lygie popisuje počátky křesťanství, krutosti ze strany Říma, Neronovu znuděnou zvrhlost, požár Říma atd. Významnou roli hraje také Petronius, Viniciův strýc a Neronův arbiter elegantiarum neboli soudce ve věcech vkusu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Quo vadis ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Quo vadis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Quo vadis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Quo vadis na Youtube

Najít termín Quo vadis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Quo vadis ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Quo vadis například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Quo vadis? resp. co přesně znamená slovo Quo vadis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quo vadis, odpověď na dotaz co je to Quo vadis?. Víte např. kdo to je Abiturient? Znáte a víte kdo je Patolog? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Latina Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.