Co je to?
Definice výrazu, termínu Quo vadis. Co znamená odborný pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Co je to Quo vadis? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Quo vadis?

1. Latinský výrok "Quo vadis" lze přeložit jako "Kam kráčíš?".
2. Název románu polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj románu Quo vadis se odehráva ve starověkém Římě za vlády císaře Nerona. Román byl úspěšně zfilmován Američanem Mervynem LeRoyem v roce 1951. Hlavní roli hrál Peter Ustinov.


Co je to Quo vadis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Quo vadis. Co znamená odborný pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Quo vadis můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Quo vadis je v sekci latina

Klíčová slova: co je to Quo vadis?, slovník, latina, přesný význam, lexikon, termín, definice, význam pojmu, co to je, přesný výraz, wiki, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví, Quo vadis, formulace, informace, názvosloví


Pojem Quo vadis je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Quo vadis? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Quo vadis je román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj se odehrává v římském impériu za vlády císaře Nerona. Na pozadí milostného příběhu římského patricije Vinicia a křesťanky Lygie popisuje počátky křesťanství, krutosti ze strany Říma, Neronovu znuděnou zvrhlost, požár Říma atd. Významnou roli hraje také Petronius, Viniciův strýc a Neronův arbiter elegantiarum neboli soudce ve věcech vkusu.

Jiné informační zdroje o pojmu Quo vadis

Najít termín Quo vadis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Quo vadis ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Quo vadis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Quo vadis ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Quo vadis ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Quo vadis ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Quo vadis například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Quo vadis? resp. jaký je přesný význam slova Quo vadis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quo vadis, odpověď na dotaz co je to Quo vadis?. Víte např. kdo to je Šmak? Znáte a víte kdo je Exorcista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie latina. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.