Co je to?
Výraz, termín, definice slova Quo vadis. Co znamená odborný pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Co je to Quo vadis? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Quo vadis?

1. Latinský výrok "Quo vadis" lze přeložit jako "Kam kráčíš?".
2. Název románu polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj románu Quo vadis se odehráva ve starověkém Římě za vlády císaře Nerona. Román byl úspěšně zfilmován Američanem Mervynem LeRoyem v roce 1951. Hlavní roli hrál Peter Ustinov.


Co je to Quo vadis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Quo vadis. Co znamená odborný pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Quo vadis se nachází v sekci latina

Klíčová slova: latina, definice pojmu, význam slova, lexikon, přesný význam, termín, wiki, terminus technicus, terminologie, pojem, heslo, co znamená, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, slovo, slovník, význam


Pojem Quo vadis je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Quo vadis?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Quo vadis je román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj se odehrává v římském impériu za vlády císaře Nerona. Na pozadí milostného příběhu římského patricije Vinicia a křesťanky Lygie popisuje počátky křesťanství, krutosti ze strany Říma, Neronovu znuděnou zvrhlost, požár Říma atd. Významnou roli hraje také Petronius, Viniciův strýc a Neronův arbiter elegantiarum neboli soudce ve věcech vkusu.

Hledejte pojem Quo vadis v následujících vyhledávačích

Najít výraz Quo vadis ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Quo vadis ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Quo vadis ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Quo vadis ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Quo vadis na Google.cz

Najít pojem Quo vadis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Quo vadis například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Quo vadis? resp. jaká je definice termínu Quo vadis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quo vadis, odpověď na dotaz co je to Quo vadis?. Víte např. kdo to je Sean Connery? Znáte a víte kdo je Milenec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než latina). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.