Co je to?
Výraz, termín, definice slova Quo vadis. Co znamená odborný pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Co je to Quo vadis? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Quo vadis?

1. Latinský výrok "Quo vadis" lze přeložit jako "Kam kráčíš?".
2. Název románu polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj románu Quo vadis se odehráva ve starověkém Římě za vlády císaře Nerona. Román byl úspěšně zfilmován Američanem Mervynem LeRoyem v roce 1951. Hlavní roli hrál Peter Ustinov.


Co je to Quo vadis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Quo vadis. Co znamená odborný pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Quo vadis sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Quo vadis je v kategorii Latina

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, terminus technicus, termín, co znamená, význam, přesný výraz, terminologie, definice, definice pojmu, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení, Latina, Quo vadis, Latina


Pojem Quo vadis je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Quo vadis? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Quo vadis je román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj se odehrává v římském impériu za vlády císaře Nerona. Na pozadí milostného příběhu římského patricije Vinicia a křesťanky Lygie popisuje počátky křesťanství, krutosti ze strany Říma, Neronovu znuděnou zvrhlost, požár Říma atd. Významnou roli hraje také Petronius, Viniciův strýc a Neronův arbiter elegantiarum neboli soudce ve věcech vkusu.

Další zdroje informací

Najít výraz Quo vadis ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Quo vadis na Youtube

Zkusit najít pojem Quo vadis ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Quo vadis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Quo vadis ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Quo vadis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Quo vadis například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Quo vadis? resp. jaký je význam pojmu Quo vadis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quo vadis, odpověď na dotaz co je to Quo vadis?. Víte např. kdo to je Boromir? Znáte a víte kdo je Patolog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Latina. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.