Co je to?
Výraz, termín, definice slova Quo vadis. Co znamená odborný pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Co je to Quo vadis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Quo vadis

1. Latinský výrok "Quo vadis" lze přeložit jako "Kam kráčíš?".
2. Název románu polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj románu Quo vadis se odehráva ve starověkém Římě za vlády císaře Nerona. Román byl úspěšně zfilmován Američanem Mervynem LeRoyem v roce 1951. Hlavní roli hrál Peter Ustinov.


Co je to Quo vadis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Quo vadis. Co znamená odborný pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Quo vadis s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Quo vadis se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: co to je, co je to Quo vadis?, synonymum, termín, co znamená, vysvětlení, heslo, informace, popis, terminus technicus, význam pojmu, lexikon, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, definice, wiki, latina


Pojem Quo vadis je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Quo vadis?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Quo vadis je román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj se odehrává v římském impériu za vlády císaře Nerona. Na pozadí milostného příběhu římského patricije Vinicia a křesťanky Lygie popisuje počátky křesťanství, krutosti ze strany Říma, Neronovu znuděnou zvrhlost, požár Říma atd. Významnou roli hraje také Petronius, Viniciův strýc a Neronův arbiter elegantiarum neboli soudce ve věcech vkusu.

Více informací o pojmu Quo vadis lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Quo vadis ve Wikimedia Commons

Najít slovo Quo vadis ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Quo vadis ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Quo vadis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Quo vadis ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Quo vadis na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Quo vadis například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Quo vadis? resp. co vlastně znamená slovo Quo vadis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quo vadis, odpověď na dotaz co je to Quo vadis?. Víte např. kdo to je Margaret Thatcherová? Znáte a víte kdo je Solitér? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Quo vadis hledat i v jiných kategoriích (než latina) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.