Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Quo vadis. Co znamená pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Co je Quo vadis?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Quo vadis

1. Latinský výrok "Quo vadis" lze přeložit jako "Kam kráčíš?".
2. Název románu polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj románu Quo vadis se odehráva ve starověkém Římě za vlády císaře Nerona. Román byl úspěšně zfilmován Američanem Mervynem LeRoyem v roce 1951. Hlavní roli hrál Peter Ustinov.


Co je to Quo vadis? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Quo vadis. Co znamená pojem Quo vadis z kategorie Latina?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Quo vadis s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Quo vadis se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, terminologie, co to je, informace, latina, wiki, slovník, termín, význam, přesný výraz, definice, synonymum, názvosloví, pojem, co je to Quo vadis?, vysvětlení, popis


Pojem Quo vadis je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Quo vadis?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Quo vadis je román polského spisovatele Henryka Sienkiewicze z roku 1896. Děj se odehrává v římském impériu za vlády císaře Nerona. Na pozadí milostného příběhu římského patricije Vinicia a křesťanky Lygie popisuje počátky křesťanství, krutosti ze strany Říma, Neronovu znuděnou zvrhlost, požár Říma atd. Významnou roli hraje také Petronius, Viniciův strýc a Neronův arbiter elegantiarum neboli soudce ve věcech vkusu.

Další zdroje informací o slovu Quo vadis

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Quo vadis ve Wikimedia Commons

Hledat termín Quo vadis ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Quo vadis na Google.cz

Zkusit najít výraz Quo vadis ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Quo vadis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Quo vadis ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Quo vadis například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Quo vadis? resp. jaký je přesný význam slova Quo vadis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quo vadis, odpověď na dotaz co je to Quo vadis?. Víte např. kdo to je Archimédés? Znáte a víte kdo je Solitér? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Quo vadis v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je latina. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie latina, kniha latina, quo vadis, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.