Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Co to je Autorizační kód? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Autorizační kód

Autorizační kód je souhrn písmen, číslic nebo znaků. Ten bývá vytvořen většinou náhodně. Používá se k vyjádření souhlasu s určitou transakcí – například při bankovních operacích, platbách platební kartou a podobně. Pomocí autorizačního kódu je možno povolit přístup nebo nějakou operaci či registraci. Může být jednorázový nebo mít platnost po určitou dobu.
Často je vygenerovaný kód zasílán SMS zprávou či mailem. Má význam především pro zabezpečení nejrůznějších transakcí a operací. Může být vyžadován v různých částech provádění těchto činností.


Co je to Autorizační kód? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Autorizační kód můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Autorizační kód je v sekci Internet

Klíčová slova: heslo, synonymum, terminus technicus, terminologie, informace, význam, pojem, termín, vysvětlení, co je to Autorizační kód?, význam slova, co to je, slovo, slovník, Internet, popis, význam pojmu, Internet


Pojem Autorizační kód je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Autorizační kód ve Wikipedii

Vyhledat výraz Autorizační kód ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autorizační kód ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Autorizační kód ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Autorizační kód ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Autorizační kód ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autorizační kód například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Autorizační kód? resp. jaká je definice termínu Autorizační kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autorizační kód, odpověď na dotaz co je to Autorizační kód?. Víte např. kdo to je Steve Jobs? Znáte a víte kdo je Podlahář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.