Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Co to je Autorizační kód? Význam slova

Co znamená termín Autorizační kód? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Autorizační kód je souhrn písmen, číslic nebo znaků. Ten bývá vytvořen většinou náhodně. Používá se k vyjádření souhlasu s určitou transakcí – například při bankovních operacích, platbách platební kartou a podobně. Pomocí autorizačního kódu je možno povolit přístup nebo nějakou operaci či registraci. Může být jednorázový nebo mít platnost po určitou dobu.
Často je vygenerovaný kód zasílán SMS zprávou či mailem. Má význam především pro zabezpečení nejrůznějších transakcí a operací. Může být vyžadován v různých částech provádění těchto činností.


Co je to Autorizační kód? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Autorizační kód) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Autorizační kód patří do kategorie Internet

Klíčová slova: synonymum, Internet, odborný výraz, co je to Autorizační kód?, odborné názvosloví, heslo, pojem, wiki, co znamená, lexikon, slovo, vysvětlení, co to je, význam, přesný význam, terminus technicus, názvosloví, definice


Pojem Autorizační kód je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autorizační kód ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Autorizační kód ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Autorizační kód ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Autorizační kód ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Autorizační kód ve Wikipedii

Hledat pojem Autorizační kód ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Autorizační kód například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Autorizační kód? resp. co přesně označuje termín Autorizační kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autorizační kód, odpověď na dotaz co je to Autorizační kód?. Víte např. kdo to je Ajznboňák? Znáte a víte kdo je Kateřina Konečná? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Autorizační kód hledat i v jiných kategoriích (než Internet) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.