Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Co je Autorizační kód? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Autorizační kód?

Autorizační kód je souhrn písmen, číslic nebo znaků. Ten bývá vytvořen většinou náhodně. Používá se k vyjádření souhlasu s určitou transakcí – například při bankovních operacích, platbách platební kartou a podobně. Pomocí autorizačního kódu je možno povolit přístup nebo nějakou operaci či registraci. Může být jednorázový nebo mít platnost po určitou dobu.
Často je vygenerovaný kód zasílán SMS zprávou či mailem. Má význam především pro zabezpečení nejrůznějších transakcí a operací. Může být vyžadován v různých částech provádění těchto činností.


Co je to Autorizační kód? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Autorizační kód s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Autorizační kód se nachází v sekci internet

Klíčová slova: heslo, co to je, názvosloví, definice pojmu, význam, přesný význam, lexikon, co znamená, internet, odborný výraz, formulace, slovo, synonymum, popis, vysvětlení, Autorizační kód, význam pojmu, termín


Pojem Autorizační kód je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Autorizační kód

Zkusit najít termín Autorizační kód na Google.cz

Hledat výraz Autorizační kód ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Autorizační kód ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Autorizační kód ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Autorizační kód ve Wikipedii

Vyhledat termín Autorizační kód ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Autorizační kód například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Autorizační kód? resp. co přesně znamená slovo Autorizační kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autorizační kód, odpověď na dotaz co je to Autorizační kód?. Víte např. kdo to je Radko Gudas? Znáte a víte kdo je IT analytik? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.