Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Co to je Autorizační kód? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Autorizační kód

Autorizační kód je souhrn písmen, číslic nebo znaků. Ten bývá vytvořen většinou náhodně. Používá se k vyjádření souhlasu s určitou transakcí – například při bankovních operacích, platbách platební kartou a podobně. Pomocí autorizačního kódu je možno povolit přístup nebo nějakou operaci či registraci. Může být jednorázový nebo mít platnost po určitou dobu.
Často je vygenerovaný kód zasílán SMS zprávou či mailem. Má význam především pro zabezpečení nejrůznějších transakcí a operací. Může být vyžadován v různých částech provádění těchto činností.


Co je to Autorizační kód? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Autorizační kód? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Autorizační kód se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: význam, synonymum, názvosloví, Internet, Internet, heslo, termín, pojem, co to je, informace, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, lexikon, terminologie, co je to Autorizační kód?, Autorizační kód, význam slova


Pojem Autorizační kód je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít slovo Autorizační kód na Google.cz

Hledat videa s názvem Autorizační kód na Youtube

Zkusit najít slovo Autorizační kód ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Autorizační kód ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autorizační kód ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Autorizační kód ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autorizační kód například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Autorizační kód? resp. co znamená výraz Autorizační kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autorizační kód, odpověď na dotaz co je to Autorizační kód?. Víte např. kdo to je Anatom? Znáte a víte kdo je Kateřina Konečná? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Internet Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.