Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Co to je Autorizační kód? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Autorizační kód

Autorizační kód je souhrn písmen, číslic nebo znaků. Ten bývá vytvořen většinou náhodně. Používá se k vyjádření souhlasu s určitou transakcí – například při bankovních operacích, platbách platební kartou a podobně. Pomocí autorizačního kódu je možno povolit přístup nebo nějakou operaci či registraci. Může být jednorázový nebo mít platnost po určitou dobu.
Často je vygenerovaný kód zasílán SMS zprávou či mailem. Má význam především pro zabezpečení nejrůznějších transakcí a operací. Může být vyžadován v různých částech provádění těchto činností.


Co je to Autorizační kód? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Autorizační kód doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Autorizační kód se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: význam, Autorizační kód, synonymum, terminus technicus, odborné názvosloví, pojem, co je to Autorizační kód?, heslo, definice pojmu, slovo, definice, odborný výraz, co znamená, popis, formulace, Internet, názvosloví, slovník


Pojem Autorizační kód je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Autorizační kód ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Autorizační kód na Youtube

Vyhledat heslo Autorizační kód ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Autorizační kód ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autorizační kód ve Wikimedia Commons

Najít slovo Autorizační kód na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autorizační kód například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Autorizační kód? resp. jaký je přesný význam slova Autorizační kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autorizační kód, odpověď na dotaz co je to Autorizační kód?. Víte např. kdo to je Thibaut Pinot? Znáte a víte kdo je Osvětlovač? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.