Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Co to je Autorizační kód? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Autorizační kód?

Autorizační kód je souhrn písmen, číslic nebo znaků. Ten bývá vytvořen většinou náhodně. Používá se k vyjádření souhlasu s určitou transakcí – například při bankovních operacích, platbách platební kartou a podobně. Pomocí autorizačního kódu je možno povolit přístup nebo nějakou operaci či registraci. Může být jednorázový nebo mít platnost po určitou dobu.
Často je vygenerovaný kód zasílán SMS zprávou či mailem. Má význam především pro zabezpečení nejrůznějších transakcí a operací. Může být vyžadován v různých částech provádění těchto činností.


Co je to Autorizační kód? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Autorizační kód. Co znamená pojem Autorizační kód z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Autorizační kód? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Autorizační kód se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, slovník, co je to Autorizační kód?, význam, lexikon, vysvětlení, informace, odborné názvosloví, definice, názvosloví, termín, slovo, co znamená, terminologie, přesný výraz, popis, odborný výraz


Pojem Autorizační kód je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Autorizační kód na Youtube

Zkusit najít pojem Autorizační kód ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Autorizační kód ve Wikipedii

Zkusit najít termín Autorizační kód ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Autorizační kód ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autorizační kód ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Autorizační kód například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Autorizační kód? resp. jaká je definice termínu Autorizační kód? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autorizační kód, odpověď na dotaz co je to Autorizační kód?. Víte např. kdo to je Robert Downey Jr.? Znáte a víte kdo je Osvětlovač? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Internet). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.