Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Freska. Co znamená pojem Freska z kategorie Kultura?

Co to je Freska? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Freska?

Freska je typ nástěnné malby. Slovo freska pochází z italštiny a fresky byly jako dekorativní prvek interiérů oblíbené především v době renesance, ale existovaly mnohem dříve, již v antice. Freska vzniká tak, že se do ještě vlhké omítky nanášejí barevné pigmenty a výsledná malba tak usychá spolu s podkladem, což zajišťuje, aby se barvy dobře vsákly do omítky.

Co je to Freska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Freska. Co znamená pojem Freska z kategorie Kultura?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Freska můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Freska je v kategorii kultura

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, co je to Freska?, kultura, co to je, Freska, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, význam slova, termín, popis, slovník, slovo, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, definice


Pojem Freska je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Freska? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Freska je nástěnná malba zhotovená na vlhké omítce. Název freska pochází z italského al fresco („na čerstvo“) - v protikladu k al secco („na sucho“).

Technika malování fresek byla známa již ve starověku, používala se v Řecku a především v Itálii, ale také v Číně a Indii. Raně křesťanské umění a umění v raného středověku dalo přednost mozaikám, takže umění fresky upadlo na dlouhou dobu téměř v zapomnění. K obnově došlo až koncem 13. století.

Více informací o pojmu Freska lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Freska ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Freska na Google.cz

Zkusit najít heslo Freska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Freska ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Freska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Freska ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Freska například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Freska? resp. co vlastně znamená slovo Freska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freska, odpověď na dotaz co je to Freska?. Víte např. kdo to je Jan Čižinský? Znáte a víte kdo je Rychtář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než kultura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?