Co je to?
Výraz, termín, definice slova Freska. Co znamená odborný pojem Freska z kategorie Kultura?

Co je to Freska? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Freska?

Freska je typ nástěnné malby. Slovo freska pochází z italštiny a fresky byly jako dekorativní prvek interiérů oblíbené především v době renesance, ale existovaly mnohem dříve, již v antice. Freska vzniká tak, že se do ještě vlhké omítky nanášejí barevné pigmenty a výsledná malba tak usychá spolu s podkladem, což zajišťuje, aby se barvy dobře vsákly do omítky.

Co je to Freska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Freska. Co znamená odborný pojem Freska z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Freska? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Freska se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: co to je, význam, lexikon, slovník, termín, informace, kultura, wiki, kultura, přesný výraz, co znamená, Freska, pojem, odborné názvosloví, terminologie, slovo, formulace, co je to Freska?


Pojem Freska je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Freska? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Freska je nástěnná malba zhotovená na vlhké omítce. Název freska pochází z italského al fresco („na čerstvo“) - v protikladu k al secco („na sucho“).

Technika malování fresek byla známa již ve starověku, používala se v Řecku a především v Itálii, ale také v Číně a Indii. Raně křesťanské umění a umění v raného středověku dalo přednost mozaikám, takže umění fresky upadlo na dlouhou dobu téměř v zapomnění. K obnově došlo až koncem 13. století.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Freska na Youtube

Vyhledat výraz Freska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Freska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Freska ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Freska ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Freska ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Freska například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Freska? resp. jaká je definice slova Freska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freska, odpověď na dotaz co je to Freska?. Víte např. kdo to je Adónis? Znáte a víte kdo je Učeň? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Freska v jiné sekci než kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?