Co je to?
Definice odborného termínu, slova Freska. Co znamená pojem Freska z kategorie Kultura?

Co je to Freska? Význam slova

Co znamená termín Freska? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Freska je typ nástěnné malby. Slovo freska pochází z italštiny a fresky byly jako dekorativní prvek interiérů oblíbené především v době renesance, ale existovaly mnohem dříve, již v antice. Freska vzniká tak, že se do ještě vlhké omítky nanášejí barevné pigmenty a výsledná malba tak usychá spolu s podkladem, což zajišťuje, aby se barvy dobře vsákly do omítky.


Co je to Freska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Freska. Co znamená pojem Freska z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Freska doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Freska se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, pojem, formulace, význam, wiki, termín, lexikon, odborný výraz, terminologie, slovo, slovník, synonymum, význam pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný výraz, Freska


Pojem Freska je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Freska? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Freska je nástěnná malba zhotovená na vlhké omítce. Název freska pochází z italského al fresco („na čerstvo“) - v protikladu k al secco („na sucho“).

Technika malování fresek byla známa již ve starověku, používala se v Řecku a především v Itálii, ale také v Číně a Indii. Raně křesťanské umění a umění v raného středověku dalo přednost mozaikám, takže umění fresky upadlo na dlouhou dobu téměř v zapomnění. K obnově došlo až koncem 13. století.

Další informační zdroje o slovu Freska

Vyhledat termín Freska na Google.cz

Hledat videa s názvem Freska na Youtube

Najít heslo Freska ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Freska ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Freska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Freska ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Freska například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Freska? resp. co označuje slovo Freska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freska, odpověď na dotaz co je to Freska?. Víte např. kdo to je Pitomec? Znáte a víte kdo je Šatnář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Freska hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?