Co je to?
Definice odborného termínu, slova Freska. Co znamená pojem Freska z kategorie Kultura?

Co je to Freska? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Freska

Freska je typ nástěnné malby. Slovo freska pochází z italštiny a fresky byly jako dekorativní prvek interiérů oblíbené především v době renesance, ale existovaly mnohem dříve, již v antice. Freska vzniká tak, že se do ještě vlhké omítky nanášejí barevné pigmenty a výsledná malba tak usychá spolu s podkladem, což zajišťuje, aby se barvy dobře vsákly do omítky.

Co je to Freska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Freska. Co znamená pojem Freska z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Freska s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Freska patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, význam, co to je, wiki, definice, přesný výraz, termín, terminologie, lexikon, význam pojmu, formulace, Kultura, slovník, popis, Freska


Pojem Freska je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Freska? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Freska je nástěnná malba zhotovená na vlhké omítce. Název freska pochází z italského al fresco („na čerstvo“) - v protikladu k al secco („na sucho“).

Technika malování fresek byla známa již ve starověku, používala se v Řecku a především v Itálii, ale také v Číně a Indii. Raně křesťanské umění a umění v raného středověku dalo přednost mozaikám, takže umění fresky upadlo na dlouhou dobu téměř v zapomnění. K obnově došlo až koncem 13. století.

Jiné zdroje informací o pojmu Freska

Vyhledat termín Freska ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Freska ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Freska ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Freska ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Freska ve Wikizdrojích

Hledat slovo Freska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Freska například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Freska? resp. co přesně znamená slovo Freska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freska, odpověď na dotaz co je to Freska?. Víte např. kdo to je Pošuk? Znáte a víte kdo je Mašgiach? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?