Co je to?
Definice výrazu, termínu Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Co je to Armagedon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Armagedon?

Armagedon je pojem s více významy. Základní význam pojmu je biblický, kdy jako armagedon (armageddon, harmageddon) bývá označováno místo, na kterém se má odehrát poslední bitva mezi Satanem a Bohem, kdy Boží vojsko povede Ježíš Kristus.
Armageddon je také název hudební skupiny, jejího alba, sbírky básní Kurta Vonneguta, divadelní hry či hudebního alba. Známý je také katastrofický film Armageddon s Brucem Willisem v hlavní roli.


Co je to Armagedon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Armagedon můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Armagedon je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, definice, přesný význam, význam, vysvětlení, formulace, Náboženství, terminologie, slovo, definice pojmu, názvosloví, informace, přesný výraz, wiki, odborný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je


Pojem Armagedon je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Armagedon?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Armagedon či Armageddon nebo Harmagedon (řecky αρμαγεδδων, z hebrejského הר מגידו, Har Megido, dosl „Hora Megido“) je událost, jež je symbolicky pojmenována podle skutečného starověkého místa. Podle biblické knihy Zjevení má na tomto místě (v symbolickém slova smyslu) dojít k závěrečné bitvě mezi vojskem Všemohoucího Boha, vedeným jeho synem Ježíšem Kristem a mezi vojskem Satana s jeho démony a neposlušným bezbožným lidstvem.

Pro další informace o termínu Armagedon zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Armagedon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Armagedon ve Wikimedia Commons

Hledat termín Armagedon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Armagedon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Armagedon na Google.cz

Zkusit najít výraz Armagedon ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Armagedon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Armagedon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Armagedon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armagedon, odpověď na dotaz co je to Armagedon?. Víte např. kdo to je Perníkář? Znáte a víte kdo je Dřevák? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.