Co je to?
Odborný výraz, definice slova Armagedon. Co znamená pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Co je to Armagedon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Armagedon?

Armagedon je pojem s více významy. Základní význam pojmu je biblický, kdy jako armagedon (armageddon, harmageddon) bývá označováno místo, na kterém se má odehrát poslední bitva mezi Satanem a Bohem, kdy Boží vojsko povede Ježíš Kristus.
Armageddon je také název hudební skupiny, jejího alba, sbírky básní Kurta Vonneguta, divadelní hry či hudebního alba. Známý je také katastrofický film Armageddon s Brucem Willisem v hlavní roli.


Co je to Armagedon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Armagedon. Co znamená pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmi na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Armagedon patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: co znamená, termín, význam, synonymum, přesný výraz, co to je, popis, význam slova, náboženství, formulace, odborný výraz, definice, terminologie, slovo, pojem, definice pojmu, Armagedon, názvosloví


Pojem Armagedon je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Armagedon?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Armagedon či Armageddon nebo Harmagedon (řecky αρμαγεδδων, z hebrejského הר מגידו, Har Megido, dosl „Hora Megido“) je událost, jež je symbolicky pojmenována podle skutečného starověkého místa. Podle biblické knihy Zjevení má na tomto místě (v symbolickém slova smyslu) dojít k závěrečné bitvě mezi vojskem Všemohoucího Boha, vedeným jeho synem Ježíšem Kristem a mezi vojskem Satana s jeho démony a neposlušným bezbožným lidstvem.

Pro další informace o termínu Armagedon zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Armagedon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Armagedon ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Armagedon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Armagedon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Armagedon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Armagedon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Armagedon například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Armagedon? resp. jaký je význam slova Armagedon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armagedon, odpověď na dotaz co je to Armagedon?. Víte např. kdo to je Helena Bonham Carter? Znáte a víte kdo je Lhář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Armagedon i v jiné části webu než je kategorie náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.