Co je to?
Výraz, termín, definice slova Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Co je to Armagedon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Armagedon

Armagedon je pojem s více významy. Základní význam pojmu je biblický, kdy jako armagedon (armageddon, harmageddon) bývá označováno místo, na kterém se má odehrát poslední bitva mezi Satanem a Bohem, kdy Boží vojsko povede Ježíš Kristus.
Armageddon je také název hudební skupiny, jejího alba, sbírky básní Kurta Vonneguta, divadelní hry či hudebního alba. Známý je také katastrofický film Armageddon s Brucem Willisem v hlavní roli.


Co je to Armagedon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Armagedon patří do sekce náboženství

Klíčová slova: význam slova, lexikon, odborné názvosloví, co to je, odborný výraz, popis, definice, přesný výraz, význam, Armagedon, slovník, heslo, co je to Armagedon?, termín, informace, přesný význam, wiki, formulace


Pojem Armagedon je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Armagedon? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Armagedon či Armageddon nebo Harmagedon (řecky αρμαγεδδων, z hebrejského הר מגידו, Har Megido, dosl „Hora Megido“) je událost, jež je symbolicky pojmenována podle skutečného starověkého místa. Podle biblické knihy Zjevení má na tomto místě (v symbolickém slova smyslu) dojít k závěrečné bitvě mezi vojskem Všemohoucího Boha, vedeným jeho synem Ježíšem Kristem a mezi vojskem Satana s jeho démony a neposlušným bezbožným lidstvem.

Zkuste zjistit více informací o slovu Armagedon v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Armagedon na Youtube

Vyhledat termín Armagedon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Armagedon ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Armagedon ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Armagedon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Armagedon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Armagedon například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Armagedon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Armagedon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armagedon, odpověď na dotaz co je to Armagedon?. Víte např. kdo to je Emma Stone? Znáte a víte kdo je Zrůda? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.