Co je to?
Definice výrazu, termínu Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Co je to Armagedon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Armagedon?

Armagedon je pojem s více významy. Základní význam pojmu je biblický, kdy jako armagedon (armageddon, harmageddon) bývá označováno místo, na kterém se má odehrát poslední bitva mezi Satanem a Bohem, kdy Boží vojsko povede Ježíš Kristus.
Armageddon je také název hudební skupiny, jejího alba, sbírky básní Kurta Vonneguta, divadelní hry či hudebního alba. Známý je také katastrofický film Armageddon s Brucem Willisem v hlavní roli.


Co je to Armagedon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Armagedon je v sekci Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, Náboženství, Armagedon, terminus technicus, Náboženství, přesný význam, heslo, přesný výraz, pojem, terminologie, co to je, význam, termín, wiki, definice pojmu, popis, názvosloví


Pojem Armagedon je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Armagedon?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Armagedon či Armageddon nebo Harmagedon (řecky αρμαγεδδων, z hebrejského הר מגידו, Har Megido, dosl „Hora Megido“) je událost, jež je symbolicky pojmenována podle skutečného starověkého místa. Podle biblické knihy Zjevení má na tomto místě (v symbolickém slova smyslu) dojít k závěrečné bitvě mezi vojskem Všemohoucího Boha, vedeným jeho synem Ježíšem Kristem a mezi vojskem Satana s jeho démony a neposlušným bezbožným lidstvem.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Armagedon ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Armagedon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Armagedon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Armagedon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Armagedon ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Armagedon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Armagedon například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Armagedon? resp. co vlastně znamená slovo Armagedon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armagedon, odpověď na dotaz co je to Armagedon?. Víte např. kdo to je Kašér? Znáte a víte kdo je Kominík? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.