Co je to?
Definice výrazu, termínu Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Co je to Armagedon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Armagedon?

Armagedon je pojem s více významy. Základní význam pojmu je biblický, kdy jako armagedon (armageddon, harmageddon) bývá označováno místo, na kterém se má odehrát poslední bitva mezi Satanem a Bohem, kdy Boží vojsko povede Ježíš Kristus.
Armageddon je také název hudební skupiny, jejího alba, sbírky básní Kurta Vonneguta, divadelní hry či hudebního alba. Známý je také katastrofický film Armageddon s Brucem Willisem v hlavní roli.


Co je to Armagedon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Armagedon) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Armagedon patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, odborný výraz, slovo, přesný výraz, pojem, definice pojmu, význam, termín, význam slova, heslo, co je to Armagedon?, vysvětlení, Náboženství, význam pojmu, Náboženství, wiki, formulace


Pojem Armagedon je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Armagedon? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Armagedon či Armageddon nebo Harmagedon (řecky αρμαγεδδων, z hebrejského הר מגידו, Har Megido, dosl „Hora Megido“) je událost, jež je symbolicky pojmenována podle skutečného starověkého místa. Podle biblické knihy Zjevení má na tomto místě (v symbolickém slova smyslu) dojít k závěrečné bitvě mezi vojskem Všemohoucího Boha, vedeným jeho synem Ježíšem Kristem a mezi vojskem Satana s jeho démony a neposlušným bezbožným lidstvem.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Armagedon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Armagedon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Armagedon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Armagedon ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Armagedon ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Armagedon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Armagedon například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Armagedon? resp. co znamená Armagedon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armagedon, odpověď na dotaz co je to Armagedon?. Víte např. kdo to je Vlakvedoucí? Znáte a víte kdo je Dřevák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.