Co je to?
Definice výrazu Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Co je Armagedon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Armagedon

Armagedon je pojem s více významy. Základní význam pojmu je biblický, kdy jako armagedon (armageddon, harmageddon) bývá označováno místo, na kterém se má odehrát poslední bitva mezi Satanem a Bohem, kdy Boží vojsko povede Ježíš Kristus.
Armageddon je také název hudební skupiny, jejího alba, sbírky básní Kurta Vonneguta, divadelní hry či hudebního alba. Známý je také katastrofický film Armageddon s Brucem Willisem v hlavní roli.


Co je to Armagedon? Význam slova, termín, Definice výrazu Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Armagedon je v sekci náboženství

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, co to je, názvosloví, heslo, význam slova, slovník, náboženství, odborné názvosloví, termín, wiki, náboženství, přesný význam, co je to Armagedon?, co znamená, formulace, terminologie, popis


Pojem Armagedon je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Armagedon? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Armagedon či Armageddon nebo Harmagedon (řecky αρμαγεδδων, z hebrejského הר מגידו, Har Megido, dosl „Hora Megido“) je událost, jež je symbolicky pojmenována podle skutečného starověkého místa. Podle biblické knihy Zjevení má na tomto místě (v symbolickém slova smyslu) dojít k závěrečné bitvě mezi vojskem Všemohoucího Boha, vedeným jeho synem Ježíšem Kristem a mezi vojskem Satana s jeho démony a neposlušným bezbožným lidstvem.

Další informační zdroje o slovu Armagedon

Zkusit najít pojem Armagedon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Armagedon ve Wikizdrojích

Hledat frázi Armagedon na Google.cz

Hledat slovo Armagedon ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Armagedon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Armagedon ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Armagedon například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Armagedon? resp. jaký je význam pojmu Armagedon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armagedon, odpověď na dotaz co je to Armagedon?. Víte např. kdo to je Komouš? Znáte a víte kdo je Trotl? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Armagedon hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.