Co je to?
Definice výrazu, termínu Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Co je Armagedon?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Armagedon?

Armagedon je pojem s více významy. Základní význam pojmu je biblický, kdy jako armagedon (armageddon, harmageddon) bývá označováno místo, na kterém se má odehrát poslední bitva mezi Satanem a Bohem, kdy Boží vojsko povede Ježíš Kristus.
Armageddon je také název hudební skupiny, jejího alba, sbírky básní Kurta Vonneguta, divadelní hry či hudebního alba. Známý je také katastrofický film Armageddon s Brucem Willisem v hlavní roli.


Co je to Armagedon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Armagedon. Co znamená odborný pojem Armagedon z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Armagedon se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Armagedon je v kategorii náboženství

Klíčová slova: náboženství, názvosloví, význam pojmu, význam, pojem, slovník, odborný výraz, náboženství, synonymum, definice pojmu, terminologie, přesný výraz, terminus technicus, formulace, definice, Armagedon, odborné názvosloví, termín


Pojem Armagedon je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Armagedon? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Armagedon či Armageddon nebo Harmagedon (řecky αρμαγεδδων, z hebrejského הר מגידו, Har Megido, dosl „Hora Megido“) je událost, jež je symbolicky pojmenována podle skutečného starověkého místa. Podle biblické knihy Zjevení má na tomto místě (v symbolickém slova smyslu) dojít k závěrečné bitvě mezi vojskem Všemohoucího Boha, vedeným jeho synem Ježíšem Kristem a mezi vojskem Satana s jeho démony a neposlušným bezbožným lidstvem.

Jiné informační zdroje o pojmu Armagedon

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Armagedon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Armagedon ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Armagedon na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Armagedon ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Armagedon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Armagedon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Armagedon například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Armagedon? resp. co se skrývá pod slovem Armagedon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armagedon, odpověď na dotaz co je to Armagedon?. Víte např. kdo to je Morfeus? Znáte a víte kdo je Šílenec? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kaple na zahradě, armagedon, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.