Co je to?
Definice výrazu Oidipovský komplex. Co znamená odborný pojem Oidipovský komplex z kategorie Psychologie?

Co to je Oidipovský komplex? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Oidipovský komplex?

Oidipovský komplex je pojem z oblasti psychoanalýzy. Často se používá také název Oidipův komplex. Pojem popisuje milostný vztah mezi synem a matkou. Pramenem pojmu je řecká báje o Oidipovi, který zabil svého otce, aniž by věděl, že se o vlastního otce jedná. Později se oženil s vlastní matkou.
Tímto jevem se ve svém díle zabýval významný psychoanalytik Sigmund Freud a přisoudil mu velký vliv při volbě partnera a při snaze vyrovnat se svému rodiči (většinou se jedná o vztah otec-syn).


Co je to Oidipovský komplex? Význam slova, termín, Definice výrazu Oidipovský komplex. Co znamená odborný pojem Oidipovský komplex z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Oidipovský komplex můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Oidipovský komplex je v kategorii psychologie

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, wiki, Oidipovský komplex, lexikon, význam slova, slovník, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, co je to Oidipovský komplex?, definice pojmu, psychologie, terminus technicus, formulace, význam pojmu, slovo, definice


Pojem Oidipovský komplex je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oidipovský komplex? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oidipovský komplex, nazývaný také Oidipův komplex, je termín používaný v psychoanalýze k označení náklonnosti syna k matce, s agresivním vztahem k otci.

Více informací o slovu Oidipovský komplex doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oidipovský komplex ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Oidipovský komplex na Youtube

Zkusit najít termín Oidipovský komplex ve Wikislovníku

Najít výraz Oidipovský komplex ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oidipovský komplex ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Oidipovský komplex ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Oidipovský komplex například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Oidipovský komplex? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Oidipovský komplex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oidipovský komplex, odpověď na dotaz co je to Oidipovský komplex?. Víte např. kdo to je Martin Ditmar? Znáte a víte kdo je Cardi B? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.