Co je to?
Odborný výraz, definice slova Oidipovský komplex. Co znamená pojem Oidipovský komplex z kategorie Psychologie?

Co je to Oidipovský komplex? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Oidipovský komplex?

Oidipovský komplex je pojem z oblasti psychoanalýzy. Často se používá také název Oidipův komplex. Pojem popisuje milostný vztah mezi synem a matkou. Pramenem pojmu je řecká báje o Oidipovi, který zabil svého otce, aniž by věděl, že se o vlastního otce jedná. Později se oženil s vlastní matkou.
Tímto jevem se ve svém díle zabýval významný psychoanalytik Sigmund Freud a přisoudil mu velký vliv při volbě partnera a při snaze vyrovnat se svému rodiči (většinou se jedná o vztah otec-syn).


Co je to Oidipovský komplex? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Oidipovský komplex. Co znamená pojem Oidipovský komplex z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Oidipovský komplex s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Oidipovský komplex se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: popis, význam slova, terminus technicus, Oidipovský komplex, synonymum, informace, termín, wiki, definice, co to je, význam, co znamená, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, vysvětlení, co je to Oidipovský komplex?


Pojem Oidipovský komplex je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oidipovský komplex? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oidipovský komplex, nazývaný také Oidipův komplex, je termín používaný v psychoanalýze k označení náklonnosti syna k matce, s agresivním vztahem k otci.

Pro další informace o termínu Oidipovský komplex zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Oidipovský komplex ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oidipovský komplex ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Oidipovský komplex na Google.cz

Hledat videa s názvem Oidipovský komplex na Youtube

Najít heslo Oidipovský komplex ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Oidipovský komplex ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Oidipovský komplex například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Oidipovský komplex? resp. jaký je význam slova Oidipovský komplex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oidipovský komplex, odpověď na dotaz co je to Oidipovský komplex?. Víte např. kdo to je Lucie Zedníčková? Znáte a víte kdo je Sofie Chrtková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.