Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oidipovský komplex. Co znamená odborný pojem Oidipovský komplex z kategorie Psychologie?

Co je to Oidipovský komplex? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Oidipovský komplex?

Oidipovský komplex je pojem z oblasti psychoanalýzy. Často se používá také název Oidipův komplex. Pojem popisuje milostný vztah mezi synem a matkou. Pramenem pojmu je řecká báje o Oidipovi, který zabil svého otce, aniž by věděl, že se o vlastního otce jedná. Později se oženil s vlastní matkou.
Tímto jevem se ve svém díle zabýval významný psychoanalytik Sigmund Freud a přisoudil mu velký vliv při volbě partnera a při snaze vyrovnat se svému rodiči (většinou se jedná o vztah otec-syn).


Co je to Oidipovský komplex? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oidipovský komplex. Co znamená odborný pojem Oidipovský komplex z kategorie Psychologie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Oidipovský komplex je v sekci psychologie

Klíčová slova: slovník, přesný význam, co je to Oidipovský komplex?, informace, terminologie, termín, wiki, psychologie, formulace, význam slova, lexikon, význam, co to je, popis, slovo, psychologie, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Oidipovský komplex je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Oidipovský komplex?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oidipovský komplex, nazývaný také Oidipův komplex, je termín používaný v psychoanalýze k označení náklonnosti syna k matce, s agresivním vztahem k otci.

Pro další informace o termínu Oidipovský komplex zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oidipovský komplex ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Oidipovský komplex ve Wikizdrojích

Najít pojem Oidipovský komplex ve Wikislovníku

Najít výraz Oidipovský komplex na Google.cz

Zkusit najít slovo Oidipovský komplex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oidipovský komplex ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Oidipovský komplex například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Oidipovský komplex? resp. jaká je definice slova Oidipovský komplex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oidipovský komplex, odpověď na dotaz co je to Oidipovský komplex?. Víte např. kdo to je Vladislav Jagellonský? Znáte a víte kdo je Morgan Wallen? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.