Co je to?
Definice odborného termínu, slova Virus Zika. Co znamená pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Co je to Virus Zika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Virus Zika

Virus Zika je jedním z nebezpečných druhů virů, flaviavirů. Slovo zik lze přeložit jako přerostlý a je názvem místa, kdy byl virus poprvé objeven. Onemocnění virem zika je podobné chřipce – horečka, vyrážka, bolest hlavy, svalů, kloubů či zánět spojivek. Příznaky trvají přibližně týden, léčí se klidem na lůžku, léky proti horečce a bolestem a zajištěním dostatku tekutin. Někteří pacienti onemocnění ani nezaregistrují.
Virus je přenášen komáry a jeho nebezpečí spočívá především v zapříčinění těžkých vývojových poruch (mikrocefalie) plodů těhotných žen.


Co je to Virus Zika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Virus Zika. Co znamená pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Virus Zika můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Virus Zika je v sekci Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, definice, slovo, lexikon, termín, popis, Nemoce, definice pojmu, vysvětlení, Virus Zika, přesný význam, význam, co to je, pojem, terminus technicus, slovník, význam slova, názvosloví


Pojem Virus Zika je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Virus Zika ve Wikipedii

Vyhledat heslo Virus Zika ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Virus Zika na Google.cz

Hledat pojem Virus Zika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Virus Zika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Virus Zika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Virus Zika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Virus Zika? resp. co označuje slovo Virus Zika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus Zika, odpověď na dotaz co je to Virus Zika?. Víte např. kdo to je Vokalista? Znáte a víte kdo je Průvodce? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Virus Zika i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.