Co je to?
Výraz, termín, definice slova Virus Zika. Co znamená odborný pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Co je to Virus Zika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Virus Zika?

Virus Zika je jedním z nebezpečných druhů virů, flaviavirů. Slovo zik lze přeložit jako přerostlý a je názvem místa, kdy byl virus poprvé objeven. Onemocnění virem zika je podobné chřipce – horečka, vyrážka, bolest hlavy, svalů, kloubů či zánět spojivek. Příznaky trvají přibližně týden, léčí se klidem na lůžku, léky proti horečce a bolestem a zajištěním dostatku tekutin. Někteří pacienti onemocnění ani nezaregistrují.
Virus je přenášen komáry a jeho nebezpečí spočívá především v zapříčinění těžkých vývojových poruch (mikrocefalie) plodů těhotných žen.


Co je to Virus Zika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Virus Zika. Co znamená odborný pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Virus Zika s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Virus Zika je v kategorii nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, nemoce, heslo, co je to Virus Zika?, nemoce, wiki, popis, pojem, přesný význam, terminus technicus, informace, Virus Zika, slovník, co znamená, synonymum, lexikon, definice


Pojem Virus Zika je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Virus Zika? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zika virus (zkráceně ZIKV, česky virus Zika či virus zika) je virus patřící do čeledi Flaviviridae, který je přenášen komáry egyptskými. Způsobuje horečku zika, která se kromě vysokých teplot projevuje také vyrážkou a bolestí hlavy i kloubů. Vysoké riziko představuje pro těhotné ženy, jejichž dětem může způsobit těžkou vývojovou poruchu mikrocefalii.

Zkuste zjistit více informací o slovu Virus Zika v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Virus Zika ve Wikislovníku

Najít pojem Virus Zika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Virus Zika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Virus Zika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virus Zika ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Virus Zika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Virus Zika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Virus Zika? resp. co označuje slovo Virus Zika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus Zika, odpověď na dotaz co je to Virus Zika?. Víte např. kdo to je Držgrešle? Znáte a víte kdo je Mykolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.