Co je to?
Definice odborného termínu, slova Virus Zika. Co znamená pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Co je to Virus Zika? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Virus Zika

Virus Zika je jedním z nebezpečných druhů virů, flaviavirů. Slovo zik lze přeložit jako přerostlý a je názvem místa, kdy byl virus poprvé objeven. Onemocnění virem zika je podobné chřipce – horečka, vyrážka, bolest hlavy, svalů, kloubů či zánět spojivek. Příznaky trvají přibližně týden, léčí se klidem na lůžku, léky proti horečce a bolestem a zajištěním dostatku tekutin. Někteří pacienti onemocnění ani nezaregistrují.
Virus je přenášen komáry a jeho nebezpečí spočívá především v zapříčinění těžkých vývojových poruch (mikrocefalie) plodů těhotných žen.


Co je to Virus Zika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Virus Zika. Co znamená pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Virus Zika? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Virus Zika se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, význam slova, Nemoce, pojem, definice, slovo, přesný výraz, přesný význam, heslo, co to je, význam, odborné názvosloví, terminologie, co je to Virus Zika?, slovník, lexikon, informace, názvosloví


Pojem Virus Zika je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Virus Zika? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zika virus (zkráceně ZIKV, česky virus Zika či virus zika) je virus patřící do čeledi Flaviviridae, který je přenášen komáry egyptskými. Způsobuje horečku zika, která se kromě vysokých teplot projevuje také vyrážkou a bolestí hlavy i kloubů. Vysoké riziko představuje pro těhotné ženy, jejichž dětem může způsobit těžkou vývojovou poruchu mikrocefalii.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Virus Zika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virus Zika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Virus Zika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Virus Zika ve Wikizdrojích

Najít slovo Virus Zika ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Virus Zika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Virus Zika například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Virus Zika? resp. jaká je definice slova Virus Zika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus Zika, odpověď na dotaz co je to Virus Zika?. Víte např. kdo to je Jana Plodková? Znáte a víte kdo je Průvodce? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.