Co je to?
Definice odborného termínu, slova Virus Zika. Co znamená pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Co je to Virus Zika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Virus Zika

Virus Zika je jedním z nebezpečných druhů virů, flaviavirů. Slovo zik lze přeložit jako přerostlý a je názvem místa, kdy byl virus poprvé objeven. Onemocnění virem zika je podobné chřipce – horečka, vyrážka, bolest hlavy, svalů, kloubů či zánět spojivek. Příznaky trvají přibližně týden, léčí se klidem na lůžku, léky proti horečce a bolestem a zajištěním dostatku tekutin. Někteří pacienti onemocnění ani nezaregistrují.
Virus je přenášen komáry a jeho nebezpečí spočívá především v zapříčinění těžkých vývojových poruch (mikrocefalie) plodů těhotných žen.


Co je to Virus Zika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Virus Zika. Co znamená pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Virus Zika patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: popis, definice pojmu, formulace, slovo, názvosloví, synonymum, terminus technicus, terminologie, význam slova, informace, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, co je to Virus Zika?, Nemoce, co to je, Nemoce, slovník


Pojem Virus Zika je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Virus Zika?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zika virus (zkráceně ZIKV, česky virus Zika či virus zika) je virus patřící do čeledi Flaviviridae, který je přenášen komáry egyptskými. Způsobuje horečku zika, která se kromě vysokých teplot projevuje také vyrážkou a bolestí hlavy i kloubů. Vysoké riziko představuje pro těhotné ženy, jejichž dětem může způsobit těžkou vývojovou poruchu mikrocefalii.

Další informační zdroje o slovu Virus Zika

Vyhledat výraz Virus Zika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Virus Zika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Virus Zika ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virus Zika ve Wikimedia Commons

Najít pojem Virus Zika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Virus Zika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Virus Zika například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Virus Zika? resp. co znamená Virus Zika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus Zika, odpověď na dotaz co je to Virus Zika?. Víte např. kdo to je M.I.A.? Znáte a víte kdo je Marie Benešová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.