Co je to?
Definice odborného termínu, slova Virus Zika. Co znamená pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Co je to Virus Zika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Virus Zika

Virus Zika je jedním z nebezpečných druhů virů, flaviavirů. Slovo zik lze přeložit jako přerostlý a je názvem místa, kdy byl virus poprvé objeven. Onemocnění virem zika je podobné chřipce – horečka, vyrážka, bolest hlavy, svalů, kloubů či zánět spojivek. Příznaky trvají přibližně týden, léčí se klidem na lůžku, léky proti horečce a bolestem a zajištěním dostatku tekutin. Někteří pacienti onemocnění ani nezaregistrují.
Virus je přenášen komáry a jeho nebezpečí spočívá především v zapříčinění těžkých vývojových poruch (mikrocefalie) plodů těhotných žen.


Co je to Virus Zika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Virus Zika. Co znamená pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Virus Zika sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Virus Zika patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: formulace, slovník, terminus technicus, odborný výraz, slovo, názvosloví, co to je, Virus Zika, heslo, odborné názvosloví, popis, význam slova, vysvětlení, význam pojmu, definice pojmu, pojem, význam, terminologie


Pojem Virus Zika je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Virus Zika? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Zika virus (zkráceně ZIKV, česky virus Zika či virus zika) je virus patřící do čeledi Flaviviridae, který je přenášen komáry egyptskými. Způsobuje horečku zika, která se kromě vysokých teplot projevuje také vyrážkou a bolestí hlavy i kloubů. Vysoké riziko představuje pro těhotné ženy, jejichž dětem může způsobit těžkou vývojovou poruchu mikrocefalii.

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Virus Zika ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Virus Zika ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Virus Zika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Virus Zika na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virus Zika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Virus Zika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Virus Zika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Virus Zika? resp. jaký je přesný význam slova Virus Zika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus Zika, odpověď na dotaz co je to Virus Zika?. Víte např. kdo to je Družička? Znáte a víte kdo je Kněžka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.