Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ringo. Co znamená pojem Ringo z kategorie Sport?

Co je to Ringo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ringo?

Ringo je sport, který má podobná pravidla jako házená. Hraje se s dutým gumovým kroužkem o průměru 17 cm (vnitřní průměr). Hra sloužila jako doplněk šermířských tréninků. Jeho domovskou zemí je Polsko, zde je také nejpopulárnější. Hráč podává vestoje a snaží se, aby kroužek spadl na straně soupeře. S kroužkem nelze přihrávat ani chodit, držet je h možno pouze jednou rukou.
Ringo procvičuje rychlost reakce a ohebnost. Cílem je získat 15 bodů s rozdílem alespoň dvou bodů, jinak se musí prodlužovat. Hraje se přes síť na hřišti pro volejbal. Jednotlivci používají jeden kroužek, dvojice nebo trojice dva kroužky.


Co je to Ringo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ringo. Co znamená pojem Ringo z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ringo s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ringo patří do kategorie Sport

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, přesný význam, popis, co to je, Sport, definice, pojem, definice pojmu, význam, odborné názvosloví, wiki, informace, formulace, synonymum, význam pojmu, Sport, terminus technicus


Pojem Ringo je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ringo? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ringo je sport, který se hraje podobně jako volejbal či přehazovaná, ale s kroužkem, který je gumový, má vnitřní průměr 17 cm a váží asi 165 gramů. Vynalezl ho v roce 1959 Polák Włodzimierz Strzyżewski jako doplňkový sport pro trénink šermířů a demonstroval ho roku 1968 na tehdejších letních olympijských hrách. Ringo se hraje hlavně v Polsku, kde se konalo v roce 1973 první mistrovství republiky, a je částečně rozšířeno i na Slovensku.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ringo ve Wikimedia Commons

Najít výraz Ringo ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Ringo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Ringo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Ringo na Google.cz

Hledat výraz Ringo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ringo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ringo? resp. jaká je definice slova Ringo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ringo, odpověď na dotaz co je to Ringo?. Víte např. kdo to je Rónin? Znáte a víte kdo je Eva Perkausová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?