Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Okopanina. Co znamená pojem Okopanina z kategorie Rostliny?

Co to je Okopanina? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Okopanina

Jako okopaniny se souhrnně označují polní plodiny, které se dříve okopávaly manuálně. Je důležité dodržet správné rozmístění rostlin na poli do širokých řádků. Patří sem brambory, cukrová řepa, mrkev, kedlubny, tykve, melouny a podobně. Sklízí se z nich hlízy nebo bulvy. Ty mohou podle druhu rostliny posloužit jako potrevina nebo jako krmivo pro hospodářská zvířata.


Co je to Okopanina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Okopanina. Co znamená pojem Okopanina z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Okopanina sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Okopanina patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: termín, informace, názvosloví, význam, vysvětlení, definice, přesný význam, slovník, slovo, terminologie, heslo, význam pojmu, popis, pojem, co to je, wiki, Okopanina, Rostliny


Pojem Okopanina je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Okopanina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Okopaniny jsou polní plodiny, které poskytují produkty s nízkým obsahem sušiny, což společně s jejich morfologickými a biologickými vlastnostmi ovlivňuje postupy pěstování. Vyžadují stejnoměrné rozmístění rostlin v porostu a intenzivní ošetřování, které se dřív provádělo ručně (proto okopaniny). Mezi okopaniny se řadí cukrová řepa, lilek brambor či maniok. Zpravidla to jsou širokořádkové plodiny s dobrou předplodinovu hodnotou zejména pro obilniny. Výnosotvorným orgánem rostliny je např. hlíza nebo bulva. Můžeme proto rozlišovat okopaniny na hlíznaté či bulevnaté. Podle způsobu množení rozlišujeme generativně množené (řepa), kdy jsou na pozemek vysévána semena, a vegetativně množené (lilek brambor), kdy se sází hlízy a jedná se tedy o klony mateřské rostliny.

Jiné zdroje informací o pojmu Okopanina

Najít heslo Okopanina ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Okopanina ve Wikislovníku

Vyhledat termín Okopanina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Okopanina na Google.cz

Hledat termín Okopanina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okopanina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Okopanina například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Okopanina? resp. jaká je definice slova Okopanina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okopanina, odpověď na dotaz co je to Okopanina?. Víte např. kdo to je Swarovski? Znáte a víte kdo je Hejtman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!