Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Okopanina. Co znamená pojem Okopanina z kategorie Rostliny?

Co to je Okopanina? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Okopanina?

Jako okopaniny se souhrnně označují polní plodiny, které se dříve okopávaly manuálně. Je důležité dodržet správné rozmístění rostlin na poli do širokých řádků. Patří sem brambory, cukrová řepa, mrkev, kedlubny, tykve, melouny a podobně. Sklízí se z nich hlízy nebo bulvy. Ty mohou podle druhu rostliny posloužit jako potrevina nebo jako krmivo pro hospodářská zvířata.


Co je to Okopanina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Okopanina. Co znamená pojem Okopanina z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Okopanina s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Okopanina patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: Rostliny, vysvětlení, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, lexikon, přesný význam, formulace, význam slova, význam, přesný výraz, definice, odborné názvosloví, popis, slovník, terminus technicus, Okopanina, Rostliny


Pojem Okopanina je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Okopanina? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Okopaniny jsou polní plodiny, které poskytují produkty s nízkým obsahem sušiny, což společně s jejich morfologickými a biologickými vlastnostmi ovlivňuje postupy pěstování. Vyžadují stejnoměrné rozmístění rostlin v porostu a intenzivní ošetřování, které se dřív provádělo ručně (proto okopaniny). Mezi okopaniny se řadí cukrová řepa, lilek brambor či maniok. Zpravidla to jsou širokořádkové plodiny s dobrou předplodinovu hodnotou zejména pro obilniny. Výnosotvorným orgánem rostliny je např. hlíza nebo bulva. Můžeme proto rozlišovat okopaniny na hlíznaté či bulevnaté. Podle způsobu množení rozlišujeme generativně množené (řepa), kdy jsou na pozemek vysévána semena, a vegetativně množené (lilek brambor), kdy se sází hlízy a jedná se tedy o klony mateřské rostliny.

Mrkev

Mrkev patří mezi okopaniny. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Mrkev patří mezi okopaniny. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Okopanina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Okopanina ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Okopanina na Google.cz

Zkusit najít termín Okopanina ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okopanina ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Okopanina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Okopanina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Okopanina? resp. co se skrývá pod slovem Okopanina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okopanina, odpověď na dotaz co je to Okopanina?. Víte např. kdo to je Sériový vrah? Znáte a víte kdo je Jessica Biel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!