Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Okopanina. Co znamená pojem Okopanina z kategorie Rostliny?

Co to je Okopanina? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Okopanina?

Jako okopaniny se souhrnně označují polní plodiny, které se dříve okopávaly manuálně. Je důležité dodržet správné rozmístění rostlin na poli do širokých řádků. Patří sem brambory, cukrová řepa, mrkev, kedlubny, tykve, melouny a podobně. Sklízí se z nich hlízy nebo bulvy. Ty mohou podle druhu rostliny posloužit jako potrevina nebo jako krmivo pro hospodářská zvířata.


Co je to Okopanina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Okopanina. Co znamená pojem Okopanina z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Okopanina se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: termín, význam, přesný význam, odborné názvosloví, informace, heslo, definice pojmu, co znamená, slovník, odborný výraz, co je to Okopanina?, definice, lexikon, Rostliny, formulace, přesný výraz, co to je, vysvětlení


Pojem Okopanina je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Okopanina? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Okopaniny jsou polní plodiny, které poskytují produkty s nízkým obsahem sušiny, což společně s jejich morfologickými a biologickými vlastnostmi ovlivňuje postupy pěstování. Vyžadují stejnoměrné rozmístění rostlin v porostu a intenzivní ošetřování, které se dřív provádělo ručně (proto okopaniny). Mezi okopaniny se řadí cukrová řepa, lilek brambor či maniok. Zpravidla to jsou širokořádkové plodiny s dobrou předplodinovu hodnotou zejména pro obilniny. Výnosotvorným orgánem rostliny je např. hlíza nebo bulva. Můžeme proto rozlišovat okopaniny na hlíznaté či bulevnaté. Podle způsobu množení rozlišujeme generativně množené (řepa), kdy jsou na pozemek vysévána semena, a vegetativně množené (lilek brambor), kdy se sází hlízy a jedná se tedy o klony mateřské rostliny.

Mrkev

Mrkev patří mezi okopaniny. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Mrkev patří mezi okopaniny. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Okopanina ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okopanina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Okopanina na Google.cz

Hledat heslo Okopanina ve Wikizdrojích

Najít pojem Okopanina ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Okopanina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Okopanina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Okopanina? resp. co se skrývá pod slovem Okopanina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okopanina, odpověď na dotaz co je to Okopanina?. Víte např. kdo to je Johny Machette? Znáte a víte kdo je Hejtman? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!