Co je to?
Definice výrazu Pediatrie. Co znamená odborný pojem Pediatrie z kategorie Lékařství?

Co to je Pediatrie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pediatrie

Pediatrie se překládá jako dětské lékařství. Jedná se o speciální odvětví vnitřního lékařství, které se zaměřuje na péči o děti od kojenců po mladistvé. Věkové vymezení je v různých zemích různé, péče se může vztahovat na pacienty až do 21 let. V ČR se jedná o 19 let.
Dětský lékař je označován jako pediatr. Toto odvětví je nutné především proto, že je velký rozdíl v léčbě dětí a dospělých jedinců. Lékaři se musí mnohem více soustředit na vrozené a vývojové vady a také průběh onemocnění a volba léčby jsou odlišné.


Co je to Pediatrie? Význam slova, termín, Definice výrazu Pediatrie. Co znamená odborný pojem Pediatrie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pediatrie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Pediatrie, popis, Lékařství, odborné názvosloví, definice pojmu, co je to Pediatrie?, význam slova, odborný výraz, Lékařství, terminologie, formulace, definice, vysvětlení, co to je, informace, význam pojmu, slovo, wiki


Pojem Pediatrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pediatrie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pediatrie neboli dětské lékařství je obor vnitřního lékařství zabývající se péčí o zdraví kojenců, dětí a mladistvých. Horní věková hranice pacientů se v různých zemích liší a pohybuje se od 14 do 21 let. V Česku je touto hranicí den předcházející 19. narozeninám (v odůvodněných případech může být věk i vyšší).
Praktickému lékaři, který se tímto oborem zabývá, se říká také pediatr.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Pediatrie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Pediatrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Pediatrie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pediatrie na Youtube

Najít pojem Pediatrie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Pediatrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pediatrie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Pediatrie? resp. co označuje slovo Pediatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pediatrie, odpověď na dotaz co je to Pediatrie?. Víte např. kdo to je Petr Janda? Znáte a víte kdo je Someliér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.