Co je to?
Definice výrazu Pediatrie. Co znamená odborný pojem Pediatrie z kategorie Lékařství?

Co to je Pediatrie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pediatrie

Pediatrie se překládá jako dětské lékařství. Jedná se o speciální odvětví vnitřního lékařství, které se zaměřuje na péči o děti od kojenců po mladistvé. Věkové vymezení je v různých zemích různé, péče se může vztahovat na pacienty až do 21 let. V ČR se jedná o 19 let.
Dětský lékař je označován jako pediatr. Toto odvětví je nutné především proto, že je velký rozdíl v léčbě dětí a dospělých jedinců. Lékaři se musí mnohem více soustředit na vrozené a vývojové vady a také průběh onemocnění a volba léčby jsou odlišné.


Co je to Pediatrie? Význam slova, termín, Definice výrazu Pediatrie. Co znamená odborný pojem Pediatrie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pediatrie? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pediatrie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, přesný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon, význam, názvosloví, vysvětlení, slovník, význam pojmu, Pediatrie, odborný výraz, formulace, co je to Pediatrie?, popis, terminus technicus, slovo, wiki


Pojem Pediatrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pediatrie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pediatrie neboli dětské lékařství je obor vnitřního lékařství zabývající se péčí o zdraví kojenců, dětí a mladistvých. Horní věková hranice pacientů se v různých zemích liší a pohybuje se od 14 do 21 let. V Česku je touto hranicí den předcházející 19. narozeninám (v odůvodněných případech může být věk i vyšší).
Praktickému lékaři, který se tímto oborem zabývá, se říká také pediatr.

Hledejte pojem Pediatrie v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pediatrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Pediatrie na Google.cz

Vyhledat slovo Pediatrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Pediatrie ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Pediatrie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Pediatrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pediatrie například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Pediatrie? resp. jaký je význam slova Pediatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pediatrie, odpověď na dotaz co je to Pediatrie?. Víte např. kdo to je Legolas? Znáte a víte kdo je Someliér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.