Co je to?
Definice výrazu Pediatrie. Co znamená odborný pojem Pediatrie z kategorie Lékařství?

Co to je Pediatrie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pediatrie

Pediatrie se překládá jako dětské lékařství. Jedná se o speciální odvětví vnitřního lékařství, které se zaměřuje na péči o děti od kojenců po mladistvé. Věkové vymezení je v různých zemích různé, péče se může vztahovat na pacienty až do 21 let. V ČR se jedná o 19 let.
Dětský lékař je označován jako pediatr. Toto odvětví je nutné především proto, že je velký rozdíl v léčbě dětí a dospělých jedinců. Lékaři se musí mnohem více soustředit na vrozené a vývojové vady a také průběh onemocnění a volba léčby jsou odlišné.


Co je to Pediatrie? Význam slova, termín, Definice výrazu Pediatrie. Co znamená odborný pojem Pediatrie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pediatrie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, heslo, definice, slovník, slovo, formulace, terminus technicus, synonymum, wiki, termín, co znamená, význam, význam pojmu, informace, přesný výraz, názvosloví, význam slova


Pojem Pediatrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pediatrie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pediatrie neboli dětské lékařství je obor vnitřního lékařství zabývající se péčí o zdraví kojenců, dětí a mladistvých. Horní věková hranice pacientů se v různých zemích liší a pohybuje se od 14 do 21 let. V Česku je touto hranicí den předcházející 19. narozeninám (v odůvodněných případech může být věk i vyšší).
Praktickému lékaři, který se tímto oborem zabývá, se říká také pediatr.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pediatrie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Pediatrie na Youtube

Vyhledat výraz Pediatrie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Pediatrie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pediatrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Pediatrie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pediatrie například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pediatrie? resp. jaký je význam pojmu Pediatrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pediatrie, odpověď na dotaz co je to Pediatrie?. Víte např. kdo to je Fatalista? Znáte a víte kdo je Martin Ditmar? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Pediatrie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.